Справа № 946/6752/22
Провадження № 2/946/1402/25
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 січня 2025 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
в складі: головуючого судді Присакар О.Я.,
за участю: секретаря судового засідання Воронової В.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Ізмаїла в загальному порядку цивільну справу за позовом акціонерного товариства «ДТЕК Одеські електромережі» до ОСОБА_1 , про стягнення заборгованості, про стягнення вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, -
ВСТАНОВИВ:
05 жовтня 2022 року акціонерне товариство «ДТЕК Одеські Електромережі» звернулося до суду із позовом до ОСОБА_1 про стягнення вартість електричної енергії необлікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією в розмірі 49972 грн. 06 коп., витрат по сплаті судового збору в розмірі 2481,00 грн., витрат на правничу допомогу в розмірі 12000,00 грн., мотивуючи тим, що між AT «Одесаобленерго» та ОСОБА_1 було укладено Договір № 22010/13005 про користування електричною енергією відносно постачання електроенергії за адресою: АДРЕСА_1 та відкрито особовий рахунок № НОМЕР_1 . Згідно умов зазначеного Договору, ОСОБА_1 зобов`язаний зокрема дотримуватись вимог діючого законодавства у сфері постачання електричної енергії, не допускати порушення Правил, а також нести відповідальність за виявлені порушення Правил. 14 лютого 2020 року уповноваженими представниками AT «ДТЕК Одеські Електромережі», керуючись п. 5.1.1. Правил, проводилась перевірка об`єкту споживачів за адресою: АДРЕСА_1 на відповідність споживання електричної енергії Правилам, в ході проведення якої, було виявлено порушення п.8.2.5 Правил роздрібного ринку електричної енергії (далі ПРРЕЕ), а саме: самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електромережі ОСР шляхом підключення проводів навантаження з дооблікового автомата для підключення електробойлера та розетки на машинку-автомат поза приладом обліку. З урахуванням п. 8.4.7 ПРРЕЕ розрахунок вартості не облікованої електричної енергії склав 49972 грн. 06 коп. 14 лютого 2020 року у присутності особи, яка допустила представників АТ «ДТЕК Одеські Електромережі» Сухаревої Тетяни Сергіївни було складено акт про порушення №8009200, вказаний акт підписаний двома представниками АТ «ДТЕК Одеські Електромережі» Сухаревою Тетяною Сергіївною, не містить будь-яких зауважень та пояснення споживача. 03 червня 2020 року комісія з розгляду актів про порушення АТ «ДТЕК Одеські Електромережі» розглянула акт №8009200 від 14 лютого 2020 року та прийняла рішення провести розрахунок обсягу та вартості необлікованої енергії внаслідок порушення споживачем Правил виконати у відповідності до вимог п. 8.4.2 ПРРЕЕ. ОСОБА_1 не виконав зобов`язання у передбачений термін, у зв`язку з чим у AT «ДТЕК Одеські Електромережі», виникла необхідність стягнути вищезазначену вартість необлікованої електричної енергії у судовому порядку.
В судове засідання представник позивача не з`явився, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує та наполягає на їх задоволенні, не заперечує проти ухвалення заочного рішення.
Відповідач в судове засідання не з`явився, про розгляд справи повідомлений належним чином, заяв про відкладення справи або слухання справи за його відсутністю не направляв. Відповідно до частини 1 статті 223 ЦПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Відповідач не подав до суду відзиву на позовну заяву, або ж клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін, ухвала про відкриття провадження разом з позовом та додатками, надсилалися йому за зареєстрованим місцем проживання належним чином і до суду повернувся конверт з відміткою «адресат відсутній», вважається вручені належним чином.
Суд не може зобов`язати сторону скористатися своїм правом, але сторона, яка добровільно відмовилася від використання свого права, маючи всі можливості ним скористатися, має миритися з процесуальними наслідками свого рішення.
При викладених обставинах суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача, який сповіщений про розгляд справи належним чином, від якого не надійшло повідомлення про причини неявки, ухваливши заочне рішення у справі, зі згодою представника позивача, що відповідає положенням ст. 280 ЦПК України, так як надані матеріали є повними і достатніми для розгляду справи у відсутності відповідача.
Ухвалою судді Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області Присакар О.Я. від 10 жовтня 2022 року відкрито провадження по цивільній справі та призначене підготовче судове засідання.
Ухвалою Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 10 січня 2023 року підготовче провадження по справі було закрито та справа призначена до судового розгляду по суті.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що між АТ «ДТЕК Одеські Електромережі», як оператором системи розподілу, та відповідачем як споживачем, наявний відкритий особовий рахунок № НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до довідки № Х-2/0, виданої Ізмаїльським УЖКГ, власником квартири АДРЕСА_2 являється ОСОБА_1 .
З витягу по особовому рахунку № НОМЕР_1 вбачається, що між сторонами укладений Договір на постачання електричної енергії №09/13005.
14 лютого 2020 року уповноваженими представниками AT «ДТЕК Одеські Електромережі», керуючись п. 5.1.1. Правил, проводилась перевірка об`єкту споживачів за адресою: АДРЕСА_1 на відповідність споживання електричної енергії Правилам, в ході проведення якої, було виявлено порушення п.8.2.5 Правил роздрібного ринку електричної енергії (далі ПРРЕЕ), а саме: самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електромережі ОСР шляхом підключення проводів навантаження з дооблікового автомата для підключення електробойлера та розетки на машинку-автомат поза приладом обліку.
14 лютого 2020 року у присутності особи, яка допустила представників АТ «ДТЕК Одеські Електромережі» Сухаревої Тетяни Сергіївни було складено акт про порушення №8009200, вказаний акт підписаний двома представниками АТ «ДТЕК Одеські Електромережі» Сухаревою Тетяною Сергіївною, не містить будь-яких зауважень та пояснення споживача.
03 червня 2020 року комісія з розгляду актів про порушення АТ «ДТЕК Одеські Електромережі» розглянула акт №8009200 від 14 лютого 2020 року та прийняла рішення провести розрахунок обсягу та вартості необлікованої енергії внаслідок порушення споживачем Правил виконати у відповідності до вимог п. 8.4.2 ПРРЕЕ.
Зважаючи на те, що правовідносини, що виникли між сторонами, регулюються положеннями ЦК України, Закону України "Про ринок електричної енергії" N 2019-VIII від 13 квітня 2017 року, Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП N 312 від 14 березня 2018 року, суд дійшов висновку про необхідність їх застосування.
Взаємовідносини, які виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між електропостачальником (електропостачальниками) та споживачем (для власного споживання), а також їх взаємовідносини з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії регулюються Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими Постановою національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 року N 312 (далі - ПРРЕЕ).
ПРРЕЕ визначено, що оператор системи має право контролювати додержання споживачами та субспоживачами вимог цих Правил відповідно до умов укладених договорів; складати акти про невідповідність дій (бездіяльності) споживача умовам договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії та порушення вимог законодавства України у сфері енергетики.
Згідно з п.п. 1-4, 19-20 п. 5.5.5 ПРРЕЕ споживач електричної енергії зобов`язаний користуватися електричною енергією виключно на підставі договору (договорів); сплачувати за електричну енергію та надані йому послуги відповідно до укладених договорів; за умови неповної оплати за спожиту електричну енергію припинити власне електроспоживання відповідно до умов договору; здійснювати оплату рахунків, виставлених на підставі актів про порушення цих Правил та умов договору, своєчасно вживати відповідних заходів для усунення виявлених порушень, не допускати безоблікового користування електричною енергією від технологічних електричних мереж споживача, а також відшкодовувати збитки, завдані оператору системи та/або споживачу (основному споживачу), у разі виявлення безоблікового користування електричною енергією від технологічних електричних мереж споживача.
Відповідно до п. 3 п. 5.1.1. ПРРЕЕ оператор системи має право проводити (за пред`явленням представником службового посвідчення) обстеження електроустановок споживачів щодо виявлення споживання електричної енергії поза засобами вимірювання та інших порушень, що викликають неправильне вимірювання обсягів споживання електричної енергії.
Відповідно до п.п. 8.2.4., 8.2.5. ПРРЕЕ у разі виявлення представниками оператора системи пошкоджень чи зриву пломб та/або індикаторів, установлених у місцях, указаних в акті про пломбування, або пошкоджень відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження розрахункових засобів вимірювальної техніки, явних ознак втручання в параметри розрахункових засобів вимірювальної техніки з метою зміни їх показів, самовільних підключень до електричних мереж розрахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до порядку, визначеного главою 8.4 цього розділу. У разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів безоблікового споживання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача (представника споживача) або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи), оформлюється акт про порушення згідно з формою, наведеною в додатку 9 до цих Правил.
Згідно з п.п. 8.2.6., 8.2.7. ПРРЕЕ на підставі акта про порушення уповноваженими представниками оператора системи під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг необлікованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків. Комісія з розгляду актів про порушення створюється оператором системи і має складатися не менше ніж з 3 уповноважених представників оператора системи. Споживач має право бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів про порушення. Оператор системи повинен вести журнал реєстрації засідань комісії з розгляду актів про порушення, в якому зазначаються дата проведення засідання; номер протоколу; склад комісії; склад запрошених на засідання комісії (представники Регулятора, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів); відмітка про присутність або відсутність споживача; перелік питань, які розглядалися на засіданні комісії; час розгляду кожного з питань, зміст окремої думки учасників комісії (у разі її наявності) та стислий зміст рішення. Споживач має бути повідомлений оператором системи про місце, час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 7 календарних днів до призначеної дати засідання. У разі відмови споживача або представника споживача від отримання акта про порушення, у якому визначено місце, час та дату проведення засідання комісії, або окремого повідомлення про місце, час і дату засідання комісії оператор системи направляє споживачу таке повідомлення рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення на адресу, визначену в даних щодо споживача, наявних в оператора системи. У такому разі оператор системи має право розглянути акт про порушення на засіданні комісії, яке має відбутися по закінченню 30 календарних днів від дати направлення споживачу такого повідомлення. За зверненням споживача оператор системи може розглянути акт про порушення на засіданні комісії раніше указаного терміну. Рішення комісії оформлюється протоколом, копія якого видається споживачу. У разі причетності споживача до порушення цих Правил у протоколі зазначаються відомості щодо обсягу та вартості необлікованої електричної енергії. В такому разі разом з протоколом споживачу надаються розрахунок обсягу та вартості необлікованої електричної енергії з посиланням на відповідні пункти глави 8.4 цього розділу та розрахункові документи для оплати необлікованої електричної енергії та/або збитків. Споживач має оплатити розрахункові документи за необліковану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка (у випадку неотримання споживачем рахунка у поштовому відділенні упродовж 5 робочих днів з дня надходження рахунка до поштового відділення споживача рахунок вважається отриманим споживачем на 5 робочий день). У разі незгоди споживача з фактом безоблікового споживання електричної енергії та відмови від сплати вартості необлікованої електричної енергії оператор системи звертається з позовом до суду для підтвердження факту безоблікового споживання електричної енергії та стягнення вартості необлікованої електричної енергії.
На підставі виявленого порушення ПРРЕЕ під час проведення перевірки уповноваженими представниками АТ "ДТЕК Одеські Електромережі" за адресою: АДРЕСА_1 , складено Акт про порушення №8009200 від 14 лютого 2020 року, який містить підписи двох представників АТ «ДТЕК Одеські Електромережі» та підпис Сухаревої Т.С.
03 червня 2020 року проведена комісія з розгляду складеного акту про порушення ПРРЕЕ, на якій було прийнято рішення провести розрахунок по акту про порушення з дати останньої технічної перевірки по пропускній здатності мідного проводу перерізом 2х2,5 мм.кв з урахуванням використання навантаження 8 годин на добу.
Рішення комісії оформлено протоколом №160/1 від 03 червня 2020 р. Разом з протоколом споживачу направлено рекомендованим листом розрахунок розміру відшкодування вартості необлікованої електроенергії та рахунок для її сплати.
Відповідно до п. 8.4.1 глави 8.4 ПРРЕЕ оператор системи визначає обсяг та вартість електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення цих Правил та/або виявлення фактів безоблікового споживання електричної енергії, самовільного підключення до об`єктів електроенергетики і споживання електричної енергії без засобів вимірювальної техніки, відповідно до вимог цієї глави.
Відповідно до п. 8.4.2 ПРРЕЕ визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії здійснюється оператором системи на підставі акта про порушення, складеного у порядку, визначеному цими Правилами.
Згідно з підпунктом 6 пункту 8.4.2, підпункту 4 пункту 8.4.8 ПРРЕЕ порушенням правил є самовільного підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі оператора системи з порушенням схеми обліку.
Якщо споживач здійснив самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі оператора системи з порушенням схеми обліку, виявити яке представники оператора системи під час проведення контрольного огляду засобу комерційного обліку не мали можливості, кількість днів порушення визначається з дня останньої технічної перевірки або допуску електроустановки споживача в експлуатацію, або набуття права власності чи користування на об`єкт (якщо технічну перевірку у період з дати допуску електроустановки споживача в експлуатацію або набуття ним права власності (користування) на об`єкт до дати виявлення порушення не було проведено) до дня виявлення порушення, але не більше загальної кількості робочих днів у дванадцяти календарних місяцях, що передували дню виявлення порушення
Відповідно до п. 8.4.13 глави 8.4 ПРРЕЕ У разі виявлення у побутового споживача порушень, зазначених у підпунктах 6 - 8 пункту 8.4.2 цієї глави, величина розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії через проводи (кабелі), якими здійснене самовільне підключення (W доб.с.п., кВт·год), визначається за формулою 8 цієї глави. При цьому час використання самовільного підключення протягом доби (t вик.с.п.) приймається рівним 8 год.
Wдоб.с.п. = Pс.п. · t вик.с. п. (ф.8),
де Pс.п. (кВт) визначається за формулою (9), виходячи з сили струму, що може протікати по колу самовільного підключення, визначена виходячи: з найменшого допустимого струму, який може протікати через поперечну площу перерізу проводів (кабелів), що використані у схемі самовільного підключення до електричної мережі, згідно з главою 1.3 ПУЕ, А; з найменшої сили струму спрацювання комутаційних апаратів, що задіяні у схемі самовільного підключення до електричної мережі (за умови, що зазначена сила струму спрацювання менша сили струму, визначеної виходячи з поперечної площі перерізу проводів (кабелів), що використані у схемі самовільного підключення до електричної мережі, та допустимого тривалого струму, який може ними протікати згідно з главою 1.3 ПУЕ), А.
Для розрахунку загального обсягу самовільно спожитої електричної енергії за Дпер береться сумарна кількість днів у періоді від дня набуття споживачем права власності на електроустановку чи права користування електроустановкою або із дня здійснення останньої технічної перевірки електричної мережі, до якої було здійснене самовільне підключення, але не більше сумарної кількості днів за дванадцять календарних місяців, що передували дню виявлення порушення.
Розрахунки обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем Правил роздрібного ринку електричної енергії, здійснені відповідно до вимог чинного законодавства є належним доказами в даній справі.
Отже, з відповідача правомірно підлягає стягненню вартість не облікованої електричної енергії в розмірі 49972 грн. 06 коп. за 18501кВТ/год.
Будь-яких належних та допустимих доказів, які б спростовували доводи позивача в обґрунтування ним позовних вимог відповідачем не подано.
Відповідно до ст. ст. 150, 156, 162 ЖК України власник житлового будинку (квартири), а також члени його сім`ї також зобов`язані утримувати квартиру, сплачувати за комунальні послуги за затвердженими тарифами.
Згідно положень ст. 611 ЦК України в разі порушення зобов`язань настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Відповідно до ч. 4 ст. 26 Закону України "Про електроенергетику" споживач електроенергії несе відповідальність згідно із законодавством за порушення умов договору та Правил користування електроенергією, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч. 2, 3 ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність. Правопорушеннями в електроенергетиці є, зокрема, крадіжка електричної і теплової енергії, самовільне підключення до об`єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку.
Закон України "Про ринок електричної енергії" визначає, що учасники ринку, які порушили нормативно-правові акти, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, несуть відповідальність згідно із законом (ч. 1 ст. 77). Правопорушеннями на ринку електричної енергії є крадіжка електричної енергії, самовільне підключення до об`єктів електроенергетики і споживання електричної енергії без приладів обліку (ч. 2 ст. 77).
Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ч. 2 ст. 78 ЦПК України). За положеннями статті 77 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом (ч. 1 ст. 81 ЦПК України). У відповідності до частини 6 статті 81 ЦПК України, доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Відповідно до положень статті 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Таким чином, суд встановив, що відповідач порушив вимоги п. 4 ч. 2 ст. 77 Закону України "Про ринок електричної енергії", а саме здійснив самовільне підключення електропроводки до електричної мережі Акціонерного товариства «ДТЕК Одеські Електромережі» з порушенням схеми обліку.
Враховуючи доведеність факту вчинення відповідачем порушення п.п. 6 п. 8.4.2 ПРРЕЕ, вірність виконаного позивачем розрахунку необлікованої електричної енергії, суд доходить до висновку про задоволення вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості за необліковану електричну енергію на суму 49972 грн. 06 коп.
Крім того, відповідно до ст. 141 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
До складу витрат на правничу допомогу включаються: гонорар адвоката за представництво в суді; інша правнича допомога, пов`язана з підготовкою справи до розгляду; допомога, пов`язана зі збором доказів; вартість послуг помічника адвоката; інша правнича допомога, пов`язана зі справою.
Витрати на правничу допомогу визначаються сукупністю таких документів: договором про надання правничої допомоги та відповідними доказами щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною.
З матеріалів справи вбачається, що адвокатським об`єднанням «Перший радник» надало професійну правничу допомогу позивачу, що підтверджується договором про надання правової допомоги від 22.12.2023 року, актом наданих послуг від 10.12.2024 року, на суму 12000 грн.
За таких обставин, суд вважає можливим позов задовольнити та стягнути з відповідача вартість електричної енергії необлікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією в розмірі 49972 грн. 06 коп., судовий збір в розмірі 2481, 00 грн., витрати на правничу допомогу в розмірі 12000,00 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, 81, 263-265 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Позов акціонерного товариства «ДТЕК Одеські Електромережі» (місцерозташування: м. Одеса, вул. Миколи Боровського, 28Б, ЄДРПОУ 00131713) до ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ), про стягнення вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією про визнання права власності на спадкове майно задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) на користь акціонерного товариства «ДТЕК Одеські Електромережі» (місцерозташування: м. Одеса, вул. Миколи Боровського, 28Б, ЄДРПОУ 00131713) вартість електричної енергії необлікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією в розмірі 49972 грн. 06 коп. на р/р НОМЕР_3 в АТ «ПУМБ», МФО 334851, код ЄДРПОУ 00131713.
Стягнути з ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) на користь акціонерного товариства «ДТЕК Одеські Електромережі» (місцерозташування: м. Одеса, вул. Миколи Боровського, 28Б, ЄДРПОУ 00131713) судовий збір в розмірі 2481, 00 грн. на поточний рахунок НОМЕР_3 в АТ «ПУМБ», МФО 334851, код ЄДРПОУ 00131713.
Стягнути з ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) на користь акціонерного товариства «ДТЕК Одеські Електромережі» (місцерозташування: м. Одеса, вул. Миколи Боровського, 28Б, ЄДРПОУ 00131713) витрати на правничу допомогу в розмірі 12000,00 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через суд першої інстанції, з урахуванням положень п. 15.5 Перехідних положень ЦПК України.
Повний текст рішення складено та підписано 23 січня 2025 року.
Суддя: О.Я.Присакар
Суд | Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124663043 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
Присакар О. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні