Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Справа № 279/3910/24
Провадження № 2/279/56/25
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 січня 2025 року
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області в складі судді Шульги О.М., з секретарем Башинською Н.М., розглянувши в приміщенні суду в м.Коростені цивільну справу №279/3910/24 за позовом ОСОБА_1 , інтереси якої представляє адвокат Дубенчук Михайло Вікторович, до виконавчого комітету Ушомирської сільської ради Коростенського району Житомирської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулась до суду з позовом до відповідача в якому зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2 .
Після її смерті спадщину прийняв її брат ОСОБА_3 , в силу ст.1268 ЦК України, спільною реєстрацією та проживанням, але не встигнувши її оформити, ІНФОРМАЦІЯ_2 , помер.
Після смерті спадкодавця за законом відкрилася спадщина на житловий будинок з надвірними будівлями АДРЕСА_1 .
Станом на сьогоднішній день, територіально спадкове майно знаходиться на території Ушомирської ОТГ Житомирської області, так як інші спадкоємці за заповітом та за законом відсутні, тому остання в особі Виконавчого комітету Ушомирської сільської ради є відповідачем по справі, так як у порядку передбаченому чинним законодавством України, а також за умови неприйняття нею спадщини, має право за певних умов успадкувати майно. Інші спадкоємці за заповітом відсутні.
У встановлений законом шестимісячний строк вона не звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, яка відкрилась з моменту смерті спадкодавця за законом, тому що вважала, що прийняла спадщину, так як вона доглядає за спадковим будинком.
Також причиною пропуску строку звернення нею до нотаріуса послугувало те, що 2 квітня 2020 року набрав чинності Закон України від 30 березня 2020 року № 540-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID19)», який був продовжений.
Зважаючи на розповсюдження COVID19 на території України, вона не мала змоги протягом 6-ти місяців після смерті спадкодавця вчасно звернутись до органів нотаріату з відповідною заявою про прийняття спадщини.
В подальшому вона не зверталась до нотаріуса через введення на території України військового стану. Вважає, що дані причини є поважними, які не залежали від неї.
Звернувшись в серпні 2024 року до нотаріуса, останній роз`яснив, що нею пропущено строк написання заяви про прийняття спадщини та рекомендував звернутись до суду.
Просить визначити їй, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , додатковий строк тривалістю в два місяця, починаючи з дня набуття рішенням чинності для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, після смерті спадкодавця за законом ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Особи, які беруть участь в справі,письмово повідомили про розгляд справи у їх відсутності у зв`язку з чим фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку про наступне.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_4 у віці 69 років в м.Коростень, Житомирської області помер ОСОБА_3 , що стверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 виданим повторно 22.02.2024 року.
Позивач, як рідна сестра померлого ОСОБА_3 , є спадкоємцем другої черги за законом, що стверджується наявними у справі документами.
З довідки №26 виданої Директором Коростенського геріатричного пансіонату 20.02.2024 року слідує, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , знаходився на повному державному утриманні у комунальній установі «Коростенський геріатричний пансіонат для ветеранів війни та праці» Житомирської обласної ради з 23.06.2018 року по 11.09.2020 року. На день смерті ОСОБА_3 проживав один та був зареєстрований за адресою установи: АДРЕСА_2 .
З листа державного нотаріуса Другої коростенської державної нотаріальної контори Кобилинської О. за №595/02-14 від 16.08.2024 року та Інформаційної довідки зі Спадкового реєстру слідує, що після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 , на підставі претензії кредитора АТ КБ "Приватбанк" 08.09.2023 року заведена спадкова справа №151/2023, яка знаходиться в провадженні Другої коростенської державної нотаріальної контори.
04.06.2024 року позивач звернулась до Другої коростенської державної нотаріальної контори з питання оформлення спадкових прав після смерті брата ОСОБА_3 та отримала на своє звернення вищезазначений лист за №343/02-14 зміст якого містить інформацію про неможливість видачі свідоцтва про право на спадщину у зв`язку з пропуском строку, встановленого ст.1270 ЦК України на подачу заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до статті 1272 ч.3 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
На підставі вказаної норми Закону суд вважає за можливе задовольнити позовні вимоги та визначити позивачу додатковий тримісячний строк, який буде достатнім для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини.
Розподіл судових витрат у справі підлягає вирішенню в порядку ст.141 ЦПК України.
Керуючись ст.4,12,19,141,200,247,258,259,265,268,273,354,355 ЦПК України, ст.1272 ч.3 ЦК України, -
У Х В А Л И В:
Позовзадовольнити.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , додатковий тримісячний строк для подачі до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті брата ОСОБА_3 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_4 , який рахувати з дня набрання рішенням законної сили.
Звільнити позивача від сплати судового збору на підставі ст.5 ч.1.п.10 Закону України "Про судовий збір".
Стягнути з виконавчого комітетуУшомирської сільськоїради Коростенськогорайону Житомирськоїобласті судовийзбірв розмірі 1211,20 гривень, за ставками судового збору, який діяв на день подачі позовної заяви.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі протягом тридцяти днів апеляційної скарги.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом 30 днів з дня його вручення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Сторони та учасники:
Позивач ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_3 , РНОКПП НОМЕР_2 .
Представник позивача ОСОБА_4 , місце знаходження: АДРЕСА_4 , свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю серії ЖТ №001122 видане 31.10.2019 року.
Відповідач виконавчий комітет Ушомирської сільської ради Коростенського району Житомирської області, місце знаходження: 11571, с.Ушомир, вул. Березюка, 15, Коростенський район, Житомирська обл., код ЄДРПОУ 04348131.
Суддя: О.М.Шульга
Суд | Коростенський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124664072 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Шульга О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні