Ухвала
від 24.01.2025 по справі 686/1161/25
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 686/1161/25

Провадження № 1-кс/686/575/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 січня 2025 року м. Хмельницький

Слідча суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання заступника начальника ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , погоджене із прокурором, про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12025240000000035,

встановила:

Ззаступник начальника ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області із клопотанням, погодженим із прокурором відділу Хмельницької обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ), ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( АДРЕСА_3 ), за період часу із 04.12.2023 по 14.01.2025, із можливістю їх вилучення.

СУ ГУНП в Хмельницькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12025240000000035, відомості у якому внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08.01.2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 190 КК України.

Клопотання обґрунтовано тим, що «невстановлені особи, у період із 14.11.2024 по 16.11.2024, під приводомкупівлі сільськогосподарськихкультур,шахрайським шляхом,в умовахвоєнного стану,заволоділи майном ФОП ОСОБА_5 , а саме насінням сої, урожаю 2024 року, загальною вагою 149810 кг, чим завдали збитків у особливо великих розмірах.

Під час проведення оперативно-пошукових заходів та негласних (слідчих) розшукових дій установлено, що до вчинення даного кримінального правопорушення причетний ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Установлено,що ОСОБА_6 у своїйзлочинній діяльностівикористовував абонентськіномери: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 та мобільнітермінали: НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_8 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 .

ОСОБА_6 використовував указані мобільні номера у шахрайських цілях для розмов (переписок у месенджерах) із потерпілими продавцями зерна, заключення договорів зберігання продукції на елеваторах, контактів із водіями автотранспортних засобів та для зв`язку та координації дій».

Слідчий у судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання без його участі. Клопотання підтримує у повному обсязі.

Крім того, у клопотанні слідчого міститься прохання про розгляд клопотання без участі володільців указаного майна, із причин розташування юридичної особи у іншому місті та обмежених строків зберігання інформації.

У зв`язку із недоведенням слідчим наявності достатніх підстав уважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, про тимчасовий доступ до яких він клопоче, слідча суддя дійшла висновку про необхідність виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.

Представники володільців документів ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »,ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »( АДРЕСА_3 ) у судове засідання не з`явилися, про час та місце розгляду клопотання повідомлені належним чином.

Дослідивши матеріали клопотання, приходжу до висновку, що воно підлягає частковому задоволенню із наступних підстав.

За змістом ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Статтею 160 КПК України встановлено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

У п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України визначено, що інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо; належить до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах. Відтак, відомості про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий, належать до охоронюваної законом таємниці.

Оцінивши обґрунтованість та підставність наведених слідчим доводів, слідча суддя дійшла висновку, що слідчим доведено наявність достатніх підстав, передбачених ч. 5 ст.163 КПК України, уважати, що речі та документи, про тимчасовий доступ до яких клопоче слідчий, знаходяться у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ), ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( АДРЕСА_3 ), самі по собі так і у сукупності із іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Відтак, з урахуванням доведених слідчим обставин, а саме: підстав для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у ст.160, 163 КПК України; що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права та свободи; за допомогою саме такого виду заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ, може бути виконане завдання слідчого щодо забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, слідча суддя уважає, що клопотання слідчого є підставним, обґрунтованим і підлягає частковому задоволенню.

Слід надати дозвіл слідчим, уповноваженим на здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні №12025240000000035 від 08.01.2025 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 190 КК України на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ), ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( АДРЕСА_3 ) за номером НОМЕР_3 ,із зазначеннямIMEIтерміналів та нульових з`єднань, даних ретрансляційних антен у зоні покриття, із яких виходив на зв`язок абонент, із зазначенням його номеру та абонента, що телефонував на указаний номер, або із даного телефонного терміналу, відомостей щодо обміну повідомленнями, а також надання доступу до послуг інтернет трафіку із прив`язкою до ІР адрес за координатами, однак за період часу із 14.10.2024 по 31.12.2024 оскільки згідно клопотання та витягу із ЄРДР слідує, що кримінальне правопорушення, ймовірно, було вчинене у період часу з 14.11.2024 по 16.11.2024 та слідчим жодним чином не мотивовано необхідності отримання інформації за більш тривалий період часу.

Водночас, у частині клопотання про надання дозволу на тимчасовий доступ до інформації, яка стосується мобільних номерів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 та мобільнихтерміналів ІМЕІ: НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_8 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 слід відмовити, у зв`язку із не доведенням належними та допустимими доказами тих обставин, що дійсно ОСОБА_6 користувався зазначеними абонентськими номерами. Таким чином, слідчим не доведено, що витребовувана ним інформація в частині з`єднань мобільних номерів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 та мобільнихтерміналів ІМЕІ: НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_8 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 має значення для встановлення обставин у вказаному кримінальному провадженні.

Керуючись ст.ст.163, 164 КПК України,

постановила:

Клопотання задовольнити частково.

Надати дозвіл заступнику начальника ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 , старшому слідчому ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_7 , слідчому ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_8 , старшому слідчому ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_9 , слідчому ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_10 , слідчому СП ВРЗЗС СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_11 , слідчому СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_12 , старшому слідчому СВ Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_13 на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ), ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( АДРЕСА_3 ) за номером НОМЕР_3 ,у період часу із 14.11.2024по 30.12.2024,із зазначеннямIMEIтерміналів та нульових з`єднань, даних ретрансляційних антен у зоні покриття, із яких виходив на зв`язок абонент, із зазначенням його номеру та абонента, що телефонував на указаний номер, або із даного телефонного терміналу, відомостей щодо обміну повідомленнями, а також надання доступу до послуг інтернет трафіку із прив`язкою до ІР адрес за координатами, із можливістю вилучення їх копій.

У задоволенні решти заявленого клопотання, - відмовити.

Уповноваженим службовим особам ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ), ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_2 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( АДРЕСА_3 ), забезпечити тимчасовий доступ та надати можливість отримати копії вище зазначених документів.

Ухвала діє по 23 березня 2025 року.

Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення.

Слідча суддя

СудХмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення24.01.2025
Оприлюднено27.01.2025
Номер документу124668418
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —686/1161/25

Ухвала від 05.02.2025

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

Ухвала від 24.01.2025

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

Ухвала від 24.01.2025

Кримінальне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Кирик О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні