РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 січня 2025 року справа № 580/12771/24
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд одноособово в складі головуючої судді Бабич А.М., розглянувши в залі суду в порядку спрощеного письмового провадження адміністративну справу за позовом адвоката Байди О.С. від імені ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради про визнання протиправними дій і зобов`язання вчинити дії,
УСТАНОВИВ:
20.12.2024 у Черкаський окружний адміністративний суд надійшов позов адвоката Байди О.С. від імені ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) (далі позивач) до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради (20701, Черкаська обл., місто Сміла, вул. М.Дорошенка, будинок 4; код ЄДРПОУ 03195791) (далі відповідач) про:
визнання протиправними дій щодо відмови у встановленні статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та видачі посвідчення з написом «Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни»;
зобов`язання відповідача повторно розглянути його заяву від 25.11.2024 на Комісії з розгляду спірних питань щодо прийняття рішень по встановленню статусу пільговим категоріям громадян, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та встановити йому статус особи з інвалідністю внаслідок війни, та видати відповідне посвідчення з написом «Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни».
Обґрунтовуючи позов зазначили, що позивач звернувся заявою до відповідача, в якій просив встановити йому статус особи з інвалідністю внаслідок війни. Відповідач всупереч вимог закону таких дій не вчинив та відмовив у задоволенні заяви. Стверджує, що отримане ним поранення не пов`язане з вчиненням кримінального чи адміністративного правопорушення, а також настало після ухвалення вироку суду.
Ухвалою суду від 25.12.2024 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження, встановлено відповідачу строк тривалістю п`ятнадцять днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі для надання відзиву на позовну заяву.
09.01.2025 від відповідача суду надійшов відзив на адміністративний позов, в якому просив у задоволенні адміністративного позову відмовити. Обґрунтовуючи зазначив, що надані позивачем документи свідчать, що він є інвалідом ІІ групи, учасником бойових дій, захворювання, пов`язане із захистом Батьківщини. Однак позивач засуджений за вчинення тяжкого кримінального правопорушення, що виключає можливість надання йому статусу особи з інвалідністю саме внаслідок війни. Тому на підставі підп.4 п.16 Порядку надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни особам, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх проведення, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2015 року № 685, прийняв рішення про відмову у наданні вказаного вище статусу.
Всі подані сторонами докази долучені судом до матеріалів адміністративної справи.
Оцінивши доводи сторін, дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню, з огляду на таке.
Позивач у період з 01.04.2023 до 25.04.2023, з 27.04.2023 до 07.06.2023, з 09.06.2023 до 15.09.2023, з 01.10.2023 до 15.01.2024, з 31.01.2024 до 07.02.2024, з 01.03.2024 до 04.03.2024 брав безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, що підтверджується довідкою Військової частини НОМЕР_2 від 13.04.2024 №1524
08.06.2023 позивач засуджений Красногвардійським районним судом м.Дніпропетровська за ч.4 ст.402 Кримінального кодексу України в справі №204/9930/22 та отримав основне покарання - службове обмеження строком на 2 роки із відрахуванням в дохід держави 20 (двадцяти) відсотків із суми грошового забезпечення, після чого повернувся на військову службу і продовжував захищати Батьківщину. У вироці вказаний суд зазначив, що кримінальне правопорушення, у вчиненні якого обвинувачений позивач визнав себе винним, відповідно до ст.12 Кримінального кодексу України є тяжким кримінальним правопорушенням, що згідно з ч.4 ст.469 Кримінального процесуального кодексу України передбачає можливість укладення угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні.
07.02.2024 позивач за обставин безпосередньої участі у бойових діях під час захисту Батьківщини з відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації проти України, а саме, виконання бойових завдань у складі підрозділу військової частини НОМЕР_2 в районі АДРЕСА_2 отримав поранення. Отримане ним поранення не пов`язане з вчиненням кримінального чи адміністративного правопорушення, не є наслідком вчинення дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп`яніння, або навмисного спричинення собі тілесних ушкоджень, що підтверджується довідкою Військової частини НОМЕР_2 №635 від 23.02.2024 про обставини травми.
Згідно з довідкою військово-лікарської комісії №1746 КНП «Смілянська міська лікарня» поранення, отримане позивачем, пов`язане з захистом Батьківщини та відноситься до тяжких.
16.10.2024 позивачу встановлено ІІ групу інвалідності. У відомостях про причини зазначено, що травма пов`язана із захистом Батьківщини. Інвалідність встановлена на строк до 01.12.2016.
25.11.2024 позивач звернувся до відповідача заявою про надання йому статусу особи з інвалідністю внаслідок війни згідно п. 11 ч.2 ст. 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Відповідно до витягу з протоколу від 29.11.2024 №38 засідання комісії з розгляду спірних питань щодо прийняття рішень по встановленню статусу пільговим категоріям громадян позивачу відмовлено в наданні статусу особи з інвалідністю внаслідок війни терміном до 01.12.2026, посилаючись на підп.4 п.16 Порядку №685, у зв`язку з наявністю обвинувального вироку суду, який набрав законної сили, за вчинення заявником умисного тяжкого злочину під час участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, або умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину проти основ національної безпеки України, або умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину проти встановленого порядку несення військової служби, або умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину проти миру, безпеки людства та міжнародного порядку.
Листом №01-1939/07 від 29.11.2024 відповідач повідомив позивача результати розгляду його заяви.
Тому позивач звернувся в суд з позовом.
Надаючи оцінку спірним обставинам, суд врахував ч.2 ст.19 Конституції України, якою встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У ч.1 ст.46 Конституції України закріплено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Правовий статус ветеранів війни, забезпечення створення належних умов для їх життєзабезпечення, сприяння формуванню в суспільстві шанобливого ставлення до них визначає Закон України від 22 жовтня 1993 року №3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі ЗУ №3551-XII).
Відповідно до ст.1 ЗУ №3551-XII Закон спрямований на захист ветеранів війни шляхом: створення належних умов для підтримання здоров`я та активного довголіття, організації соціального та інших видів обслуговування, зміцнення матеріально-технічної бази створених для цієї мети закладів і служб та підготовки відповідних спеціалістів, виконання цільових програм соціального і правового захисту ветеранів війни, надання пільг, переваг та соціальних гарантій у процесі трудової діяльності відповідно до професійної підготовки і з урахуванням стану здоров`я.
Перелік категорій осіб, які належать до осіб з інвалідністю внаслідок війни, вказаний у ст.7 ЗУ №3551-XII.
Зокрема, в ч.1 ст.7 ЗУ №3551-XII вказано, що до осіб з інвалідністю внаслідок війни належать особи з числа військовослужбовців діючої армії та флоту, партизанів, підпільників, працівників, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини, виконання обов`язків військової служби (службових обов`язків) чи пов`язаних з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з`єднаннях, підпільних організаціях і групах та інших формуваннях, визнаних такими законодавством України, в районі воєнних дій, на прифронтових дільницях залізниць, на спорудженні оборонних рубежів, військово-морських баз та аеродромів у період громадянської та Другої світової воєн або з участю в бойових діях у мирний час.
У ч.2 ст.7 ЗУ №3551-XII вказаний перелік категорій осіб, які також відносяться до їх числа. Так, відповідно до п.11 до осіб з інвалідністю внаслідок війни належать також військовослужбовців (резервістів, військовозобов`язаних, добровольців Сил територіальної оборони) Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, розвідувальних органів України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовців військових прокуратур, осіб рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, осіб рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань, осіб начальницького складу Національного антикорупційного бюро України, осіб, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та стали особами з інвалідністю внаслідок травми (поранення, контузії, каліцтва) або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, а також працівників підприємств, установ, організацій, які залучалися до забезпечення проведення антитерористичної операції, до забезпечення здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, до участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресію Російської Федерації проти України і стали особами з інвалідністю внаслідок травми (поранення, контузії, каліцтва) або захворювання, одержаних під час забезпечення проведення антитерористичної операції безпосередньо в районах та у період її проведення, під час забезпечення здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпечення здійснення заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів.
Проаналізувавши вказані вище норми законодавства, суд дійшов висновку, що до осіб з інвалідністю внаслідок війни належать військовослужбовці Збройних Сил України, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України та стали особами з інвалідністю внаслідок травми (поранення, контузії, каліцтва) або захворювання, одержаних, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.
Позивач є військовослужбовцем та отримав травму під час захисту Батьківщини, з відсічі і стримування збройної агресії РФ проти України, а саме під час виконання бойових завдань у складі підрозділу Військової частини НОМЕР_2 в районі АДРЕСА_2 . Тому на підставі вказаної вище норми звернення до відповідача для отримання відповідного статусу мало легітимну мету.
Процедуру надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни особам, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх проведення, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України визначає Порядок надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни особам, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх проведення, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2015 року № 685 (далі Порядок №685).
Згідно з підп.4 п.1 Порядку №685 надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни - публічна (електронна публічна) послуга, що надається місцевим структурним підрозділом з питань ветеранської політики за заявою, поданою в паперовій або електронній формі, за результатами розгляду якої приймається рішення про надання (відмову у наданні) статусу особи з інвалідністю внаслідок війни.
Відповідно до підп.1 п.4 Порядку №685 підставою для надання заявникам статусу особи з інвалідністю внаслідок війни є для заявників з числа осіб, зазначених у пункті 11 частини другої статті 7 Закону (крім осіб, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, та працівників підприємств, установ, організацій) та пункті 12 частини другої статті 7 Закону:
витяг з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи або довідка медико-соціальної експертної комісії про групу та причину інвалідності чи виписка з акта огляду медико-соціальною експертною комісією, у якій міститься інформація про групу та причину інвалідності, за формою, затвердженою МОЗ;
документи про безпосередню участь особи, яка захищала незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, довідка за формою згідно з додатком 6 до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413.
Згідно з п.5 Порядку №685 для надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни заявник подає місцевому структурному підрозділу з питань ветеранської політики за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) або за адресою фактичного місця проживання (для внутрішньо переміщених осіб) заявника заяву:
у паперовій формі за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) або за адресою фактичного місця проживання (для внутрішньо переміщених осіб) заявника безпосередньо місцевому структурному підрозділу з питань ветеранської політики, у тому числі шляхом надсилання засобами поштового зв`язку або через центр;
в електронній формі заявниками з числа осіб, зазначених у пункті 11 частини другої статті 7 Закону, засобами Порталу Дія (для законних представників або уповноважених осіб зазначених осіб за наявності технічної можливості) або засобами Реєстру.
Подати заяву в електронній формі засобами Порталу Дія може громадянин України, засобами Реєстру - громадянин України, іноземець або особа без громадянства (за наявності реєстраційного номера облікової картки платника податків).
Заява в електронній формі засобами Порталу Дія та/або Реєстру незалежно від адреси задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) заявника може бути подана адміністратором центру, який здійснює ідентифікацію заявника шляхом пред`явлення заявником паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України (для громадян України), паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, або посвідки на постійне проживання, або посвідки на тимчасове проживання, або посвідчення біженця, або посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, або іншого документа, що підтверджує законність перебування іноземця або особи без громадянства на території України, крім довідки про звернення за захистом в Україні та довідки про звернення за визнанням особою без громадянства (для іноземців та осіб без громадянства), після проходження електронної ідентифікації та автентифікації з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису або інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу адміністратора центру.
Після формування заяви в електронній формі засобами Порталу Дія або Реєстру на неї адміністратором центру накладається кваліфікований електронний підпис або удосконалений електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
Відповідно до п.11 Порядку №685 заява у паперовій формі подається заявником за формою згідно з додатком.
Під час подання заяви для перевірки паспортних даних, зазначених у заяві, та реєстраційного номера облікової картки платника податків пред`являється паспорт громадянина України/тимчасове посвідчення громадянина України (для громадян України), паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, або інший документ, що підтверджує законність перебування іноземця або особи без громадянства на території України, крім довідки про звернення за захистом в Україні та довідки про звернення за визнанням особою без громадянства (для іноземців та осіб без громадянства), та документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті), або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, внесені до паспорта громадянина України.
У разі надсилання заяви засобами поштового зв`язку до початку впровадження електронного кабінету для перевірки паспортних даних, зазначених у заяві, та реєстраційного номера облікової картки платника податків додаються копії документів, зазначених в абзаці другому цього пункту.
У разі подання заяви у паперовій формі працівник місцевого структурного підрозділу з питань ветеранської політики або адміністратор центру на вимогу заявника складає заяву в електронній формі, друкує її та надає заявнику для перевірки і підписання.
До заяви за наявності додаються копії (скановані копії):
документа, який надає повноваження законному представнику або уповноваженій особі представляти заявника, оформленого відповідно до вимог законодавства (у разі звернення законного представника або уповноваженої особи);
довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);
повного витягу з інформаційно-аналітичної системи Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості, сформованого засобами Порталу Дія не пізніше ніж за п`ять календарних днів до моменту заповнення заяви;
документів, визначених пунктом 4 цього Порядку.
Отже, законодавством визначений порядок звернення та відомості, які мають бути додані до заяви, серед яких вказаний вище витяг з інформаційно-аналітичної системи Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості.
Згідно з п.13 Порядку №685 рішення про надання (відмову у наданні) статусу особи з інвалідністю внаслідок війни приймається місцевим структурним підрозділом з питань ветеранської політики за задекларованим/ зареєстрованим місцем проживання (перебування) або за адресою фактичного місця проживання (для внутрішньо переміщених осіб) заявника в місячний строк з дня надходження заяви (заяви в електронній формі).
Отже, за результатами розгляду заяви відповідач в місячний строк з дня надходження заяви зобов`язаний прийняти рішення - акт владно-розпорядчого характеру.
Суд урахував, що відповідач дотримався вказаних вище вимог та за результатом розгляду заяви позивача прийняв рішення, яким відмовив позивачу у наданні вказаного вище статусу, посилаючись на підп.4 п.16 Порядку №685.
Щодо змісту норми, яка стала підставою для прийняття вказаного вище рішення, суд урахував таке.
Відповідно до підп.4 п.16 Порядку №685 місцевий структурний підрозділ з питань ветеранської політики за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) або за адресою фактичного місця проживання (для внутрішньо переміщених осіб) заявника відмовляє заявнику у наданні статусу особи з інвалідністю внаслідок війни у разі наявності обвинувального вироку суду, який набрав законної сили, за вчинення заявником умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину під час участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, або умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину проти основ національної безпеки України, або умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину проти встановленого порядку несення військової служби, або умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину проти миру, безпеки людства та міжнародного порядку.
Врахувавши вказані вище норми законодавства, суд дійшов висновку, що доводи позивача про те, що отримане ним поранення не пов`язане з вчиненням кримінального чи адміністративного правопорушення, а також настало після ухвалення вироку суду, а тому він має право на встановлення вказаного вище стутусу, не обґрунтовані та не враховані судом, оскільки законодавством чітко визначено підставу, за якої відповідний місцевий структурний підрозділ відмовляє заявнику у наданні статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, зокрема наявність обвинувального вироку суду, який набрав законної сили, за вчинення заявником умисного тяжкого злочину під час участі в здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.
Вказаним вище вироком Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська від 08.06.2023 справа №204/9930/22 підтверджується, що позивач вчинив кримінальне правопорушення, яке відповідно до ст.12 Кримінального кодексу України є тяжким кримінальним правопорушенням, та засуджений за ч.4 ст.402 Кримінального кодексу України. Вказане також підтверджується витягом з інформаційно-аналітичної системи «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості».
Отже, у спірних правовідносинах відмова відповідача у наданні позивачу статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та видачі відповідного посвідчення встановленого зразка є правомірною, а позовні вимоги не обґрунтовані та задоволенню не підлягають.
Зважаючи на результати вирішеного спору відсутні підстави для розподілу судових витрат відповідно до ст.139 КАС України
Керуючись ст.ст.2-20, 72-78, 132-139, 242-245, 255, 295 КАС України, суд
ВИРІШИВ:
1. Відмовити повністю у задоволенні адміністративного позову адвоката Байди О.С. від імені ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Смілянської міської ради (20701, Черкаська обл., місто Сміла, вул. М.Дорошенка, будинок 4; код ЄДРПОУ 03195791) про:
визнання протиправними дій щодо відмови у встановленні статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та видачі посвідчення з написом: «Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни»;
зобов`язання повторно розглянути його заяву від 25.11.2024 на Комісії з розгляду спірних питань щодо прийняття рішень по встановленню статусу пільговим категоріям громадян, відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та встановити йому статус особи з інвалідністю внаслідок війни, та видати відповідне посвідчення з написом: «Посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни».
2. Судові витрати розподілу не підлягають.
3. Копію рішення направити учасникам справи.
4. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного його тексту.
Суддя Анжеліка БАБИЧ
Рішення ухвалене, складене у повному обсязі та підписане 24.01.2025.
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124673532 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо соціального захисту (крім соціального страхування), з них осіб з інвалідністю |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
Анжеліка БАБИЧ