ф
УХВАЛА
23 січня 2025 року
м. Київ
справа №9901/305/21
адміністративне провадження №П/9901/305/21
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
головуючого - Шишова О.О.,
суддів: Гімона М.М., Дашутіна І. В., Желтобрюх І.Л., Яковенка М. М.
за участю:
секретаря судового засідання Івченка М.В.
представника позивача - Салазького О.С.
представника відповідача- Пантюхової Л.Р.
представника Служби безпеки України - Осипова Д.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом "JET4U LDA" до Президента України Зеленського Володимира Олександровича, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - Служба безпеки України, Рада національної безпеки і оборони України, про визнання протиправним і нечинним Указу від 29 січня 2021 року № 36/2021 в частині,
УСТАНОВИВ:
У провадженні Верховного Суду перебуває справа за позовом компанії JET4U LDA до Президента України Володимира Олександровича Зеленського, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Служба безпеки України та Рада національної безпеки і оборони України, про визнання протиправним і нечинним Указу Президента України від 29 січня 2021 року №36/2021 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 січня 2021 року 'Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)'", зокрема в частині введення в дію персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо JET4U LDA (пункт 3 Додатку 2 до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 січня 2021 року).
У судовому засіданні представник позивача звернувся з клопотанням про витребування доказів, а саме довідки зі справи №9901/69/21 щодо належності Міжнародної комерційної компанії EVIRER LTD для підтвердження застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).
Представник Служби безпеки України не заперечував проти задоволення цього клопотання.
Представниця Президента України погоджувалась з позицією представника Служби безпеки України. Представник Ради національної безпеки і оборони України у судове засідання не з`явився, про місце, день та час розгляду справи був повідомлений належним чином.
Перевіривши матеріали справи та клопотання представника позивача, колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до частин першої та четвертої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і доведенні їх переконливості.
Суд уживає визначені законом заходи для з`ясування всіх обставин у справі, зокрема щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно з частиною першою статті 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги та заперечення учасників справи, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до статті 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, за винятком випадків, визначених статтею 78 цього Кодексу.
У адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Докази надаються учасниками справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати їх з власної ініціативи, окрім випадків, визначених цим Кодексом.
Згідно з частинами третьою, шостою-восьмою статті 80 КАС України, про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не можуть подати його у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати витребувані докази або за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Перевіривши матеріали справи, дослідивши доводи сторін і докази, колегія суддів вважає за необхідне для повного та всебічного розгляду справи витребувати від Служби безпеки України належним чином засвідчену копію довідки щодо належності Міжнародної комерційної компанії EVIRER LTD, яка була надана до матеріалів справи № 9901/69/21 про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій).
Суд наголошує, що письмові докази повинні бути оформлені відповідно до вимог статті 94 КАС України. Документи мають подаватись в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, а якщо для вирішення спору має значення лише частина документа - засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством, зокрема, коли учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу своїм підписом із зазначенням дати засвідчення.
У разі невиконання процесуальних обов`язків, ухилення від вчинення дій, зловживання процесуальними правами або бездіяльності з метою перешкоджання судочинству, суд може застосувати заходи процесуального примусу згідно зі статтями 144- 149 КАС України.
Повний текст ухвали складено 23 січня 2025 року.
Керуючись статтями 9, 72, 77, 79, 80, 94, 266 КАС України, Суд,-
УХВАЛИВ:
Витребувати від Служби безпеки України належним чином засвідчену копію довідки щодо належності Міжнародної комерційної компанії EVIRER LTD, яка була надана до матеріалів справи №9901/69/21.
Копію ухвали для виконання направити на адресу Служби безпеки України.
Розгляд справи відкласти на 06 березня 2025 року о 16 год. 30 хв.
Документи надати безпосередньо до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду в строк до 01 березня 2025 року.
У разі неможливості виконання вимог ухвали у встановлений строк письмово повідомити Суд про причини її невиконання.
На підставі частини 3 статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України складення рішення у повному обсязі відкласти на строк - до 5 днів.
Ухвала набирає чинності з моменту її постановлення та не оскаржується.
Головуючий О.О. Шишов
Судді: М.М. Гімон
І.В. Дашутін
І.Л. Желтобрюх
М.М. Яковенко
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124675953 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України,органів,які обирають(призначають),звільняють,оцінюють членів Вищої ради правосуддя оскарження актів, дій чи бездіяльності Президента України, з них: |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Шишов О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні