Справа № 381/2779/23
Провадження №1-кп/369/924/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.01.2025 року м. Київ
Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора Боярського відділу Фастівської окружної прокуратури ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про закриття кримінального провадження №12016110200000803 від04березня2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.186КК України, у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності на підставі п.3-1 ч.1 ст. 284 КПК України,-
ВСТАНОВИЛА:
19серпня 2023року до Києво-Святошинського районного суду Київської області в порядку ст.35 КПК України надійшло клопотання про закриття кримінального провадження від04березня2016 року № 12016110200000803 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.186КК України, у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності на підставі п.3-1 ч.1 ст. 284 КПК України, складене прокурором Фастівської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 .
У обґрунтування клопотання прокурор посилається на те, що, 03березня 2016 року близько 16:30 год, невідомий чоловік у м. Боярка Фастівського району Київської області неподалік ж/д переїзду з м. Боярка до с. Тарасівка, відкрито заволодів велосипедом марки «Форт» чорно-білого кольору, чим заподіяв матеріальної шкоди ОСОБА_5 .
Відомості за даним фактом внесено до ЄРДР за №12016110200000803 від04березня2016 року, за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.1 ст.186КК України.
Під час проведення досудового розслідування проведено всі можливі слідчі дії встановити особу, яка могла вчинити вказані злочини за результатами проведення слідчих дій не представилося можливим. Також зазначає, що підстави для зміни правової кваліфікації злочинів відсутні.
Вважає, що станом на 03 березня 2021 року у даному кримінальному провадженні закінчився строк давності притягнення до кримінальної відповідальності особи, яка в ході досудового розслідування встановлена не була.
У судовому засіданні прокурор підтримав заявлене клопотання та просив його задовольнити у повному обсязі.
Вирішуючи клопотання прокурора суд виходить з такого.
Відповідно до п. 1-1 ч. 2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом з підстави, передбаченої п. 3-1 частини 1 цієї статті.
Відповідно до п. 3-1 ч. 1 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається, якщо не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, у разі закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, крім випадків вчинення особливо тяжкого злочину проти життя чи здоров`я особи або злочину, за який згідно із законом може бути призначено покарання у виді довічного позбавлення волі.
Згідно з ч. 4 ст. 284 КПК України, закриття кримінального провадження з підстави, передбаченої пунктом 3-1 частини першої цієї статті, здійснюється судом за клопотанням прокурора.
Відповідно до вимог ст. 12 КК України, кримінальне правопорушення за ч. 1 ст. 186 КК України є злочином середньої тяжкості, за вчинення якого передбачено максимальне покарання у виді позбавлення волі на строк до чотирьох років
Згідно з положеннями п. 3 ч. 1 ст. 49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло п`ять років у разі вчинення злочину середньої тяжкості.
Таким чином, вказані норми кримінального процесуального закону пов`язують можливість закриття кримінального провадження виключно із наявністю одночасно двох підстав: не встановлення особи, яка вчинила кримінальне правопорушення та закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Враховуючи, що особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло п`ять років у разі вчинення злочину середньої тяжкості.
Статтею 1 Протоколу до Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, гарантовано захист права власності. Згідно з нею кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна не інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права. Проте попередні положення жодним чином не обмежують право держави застосовувати такі закони, які, на її думку, є необхідними для здійснення контролю за користуванням майном відповідно до загальних інтересів або для забезпечення сплати податків чи інших зборів або штрафів.
Таким чином, одним із завдань держави є захист права власності суб`єктів даного права.
Судом встановлено, що з огляду на системний аналіз вказаних вище положень чинного кримінального законодавства, строк давності притягнення до кримінальної відповідальності закінчився 03 березня 2021 року, при цьому особу, яка вчинила кримінальне правопорушення не встановлено.
Поряд з цим, судом встановлено, що під час досудового розслідування проведено всі можливі слідчі дії щодо встановлення особи, яка могла б вчинити вказаний злочин, проте за результатами проведення слідчих дій зробити це не представилося можливим.
При цьому, у зв`язку зі спливом часу та тривалістю проведення слідчих дій вичерпано можливість виконання інших, додаткових слідчих дій, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення.
Враховуючи, що на даний час закінчився строк давності притягнення до кримінальної відповідальності особи, яка в ході досудового розслідування встановлена не була, та встановлення об`єктивної істини по справі, із врахуванням спливу часу, суд вважає клопотання прокурора обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, а кримінальне провадження відповідно закриттю на підставі .
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 12, 49 КК України, ст. 284, 372 КПК України, -
ПОСТАНОВИЛА:
Клопотання прокурора Фастівської окружної прокуратури Київської області про закриття кримінального провадження, задовольнити.
Закрити кримінальне провадження №12016110200000803 від04березня2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.186КК України, у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності та не можливістю встановленням особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, на підставі п.3-1 ч.1 ст. 284 КПК України
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Києво-Святошинського районного суду Київської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_6
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2025 |
Оприлюднено | 27.01.2025 |
Номер документу | 124677857 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Грабіж |
Кримінальне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Козак І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні