Справа № 689/1753/24
РІШЕННЯ
Іменем України
17.01.2025 року Ярмолинецький районний суд Хмельницької області -
головуючий - суддя Баськов М. М.
за участю:
секретаря судового засідання Грановської Д. А.
представника позивача
(в режимі відеоконференції) Трубнікової О. В.
відповідача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Ярмолинці цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Хмельницької філії до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з розподілу природного газу,
встановив:
У серпні 2024 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Хмельницької філії звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення 2475,48 грн. заборгованості за розподіл природного газу, 69,29 грн. інфляційних втрат, 27,61 грн. 3% річних, 33,62 грн. пені та 3028,00 грн. судового збору.
На обгрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Хмельницької філії з 01.10.2023 є Оператором газорозподільної системи України на території Хмельницької області, в межах території, де знаходиться газорозподільна система, що перебуває у власності, господарському віданні, користуванні чи експлуатації товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України", у тому числі на території Хмельницького району.
ОСОБА_1 є споживачем природного газу за адресою: АДРЕСА_1 . За даною адресою відкрито о/р НОМЕР_1 .
Взаємовідносини між споживачами природного газу та Оператором ГРМ регулюються Кодексом газорозподільних систем, затвердженим постановою НКРЕКП № 2494 від 30.09.2015 р. та Типовим договором розподілу природного газу, затвердженим постановою НКРЕКП №2498 від 30.09.2015 р.
Пунктами 1, 2 глави 1 розділу VI Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП № 2494 від 30.09.2015 р. передбачено, що суб`єкти ринку природного газу (у тому числі споживачі), які в установленому законодавством порядку підключені до газорозподільних систем, мають право на отримання/передачу природного газу зазначеними газорозподільними системами за умови дотримання ними вимог цього Кодексу та укладення договору розподілу природного газу.
Доступ споживачів до ГРМ для споживання природного газу надається за умови та на підставі укладеного між споживачем та Оператором ГРМ договору розподілу природного газу, що укладається за формою Типового договору, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, від 30.09.2015 за № 2498, в порядку, визначеному Кодексом ГРС.
Відповідно до глави 3 розділу VI Кодексу ГРМ Споживачі, у тому числі побутові споживачі для здійснення ними санкціонованого відбору природного газу з ГРМ та можливості забезпечення постачання їм природного газу їх постачальниками зобов`язані укласти договір розподілу природного газу з Оператором ГРМ, до газорозподільної системи якого в установленому законодавством порядку підключений їх об`єкт (п. 1).
Договір розподілу природного газу є публічним та укладається з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного Кодексу України за формою Типового договору розподілу природного газу (п.3).
Договір розподілу природного газу між Оператором ГРМ та споживачем укладається шляхом підписання заяви-приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу, що відповідає Типовому договору розподілу природного газу, розміщеному на офіційному веб-сайті Регулятора та Оператора ГРМ та/або в друкованих виданнях, що публікуються на території його ліцензованої діяльності з розподілу газу, і не потребує двостороннього підписання сторонами письмової форми договору (п.4).
Фактом приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір розподілу природного газу, зокрема повернення підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка Оператора ГРМ та/або документально підтверджене споживання природного газу (п.7).
Типовий договір розподілу природного газу було офіційно опубліковано ТОВ «Газорозподільні мережі України» в громадсько-політичній газеті захисту подолян «Подільські вісті» № 40 від 05.10.2023р. та розміщений на офіційному сайті Оператора ГРМ за посиланням Важлива інформація - Хмельницька філія ТОВ «Газорозподільні мережі України» (grmu.com.ua).
За адресою: Хмельницька область, Хмельницький район, селище Ярмолинці, вул. Героїв Небесної Сотні, 8, здійснюється фактичне споживання природного газу, що є підтвердженням факту приєднання ОСОБА_1 до умов договору розподілу природного газу.
Відповідач не звертався до ТОВ «Газорозподільні мережі України» в особі Хмельницької філії із заявами про припинення розподілу природного газу, фактично користувався послугами із розподілу природного газу, про що свідчить його споживання, визнаючи таким чином наявність правовідносин, а відтак взаємних прав та обов`язків, що з них випливають.
Пунктом 1.1. Договору передбачено, що цей Типовий договір розподілу природного газу є публічним, регламентує порядок та умови переміщення природного газу з метою фізичної доставки Оператором ГРМ обсягів природного газу, які належать споживачам (їх постачальникам), до об`єктів споживачів, а також правові засади санкціонованого відбору природного газу з газорозподільної системи.
Пунктом 6.1. Договору передбачено, що оплата вартості послуги Оператора ГРМ з розподілу природного газу здійснюється Споживачем за тарифом, встановленим Регулятором для Оператора ГРМ, що сплачується як плата за річну замовлену потужність, з урахуванням вимог Кодексу газорозподільних систем. Тариф, встановлений згідно з пунктом 6.1 цього розділу, є обов`язковим для Сторін з дати набрання чинності постановою Регулятора щодо його встановлення (п.6.2. Договору).
Згідно абз. 2, 3, 4 п. 6.6 Договору оплата вартості послуги з розподілу природного газу за цим Договором здійснюється Споживачем, який є побутовим, до 20 числа (включно) місяця, в якому надаються послуги з розподілу природного газу, на підставі рахунка Оператора ГРМ. Оплата здійснюється виключно грошовими коштами на поточний рахунок із спеціальним режимом використання Оператора ГРМ. Дата оплати визначається датою, на яку були зараховані кошти на рахунок Оператора ГРМ.
Проте, Відповідач свої зобов`язання по оплаті за розподіл природного газу не виконує, що призвело до заборгованості останнього перед Позивачем в розмірі 2475,48 грн. станом на 02.08.2024 за період жовтень 2023 року - липень 2024 року. Відповідач не оплачує надані послуги в добровільному порядку, порушує строки проведення оплати, на попередження не реагує. Тому за порушення строків оплати позивач просить стягнути з відповідача 69,29 грн. інфляційних втрат, 27,61 грн. 3% річних, 33,62 грн. пені за період з 01.01.2024 по 31.07.2024.
В судовому засіданні представниця позивача заявлені вимоги підтримала, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Відповідач позов не визнав, пояснив, що не приймав умов договору оферти ТОВ "Газорозподільні мережі України", так як газові мережі знаходяться у власності народу України.
Заслухавши представницю позивача, дослідивши докази по справі, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно з довідкою про фінансовий стан споживача ТОВ «Газорозподільні мережі України», ОСОБА_1 є споживачем природного газу за вказаною адресою, де встановлені газові прилади: газова плита, котел та колонка. Облік газу здійснюється за показниками лічильника газу, особовий рахунок № НОМЕР_1 .
Згідно розрахунку заборгованості за послуги з розподілу природного газу споживача ОСОБА_1 за особовим рахунком № НОМЕР_1 вбачається, що обсяг спожитого природного газу за газовий рік з 01.10.2021 по 30.09.2022 становить 1631,76 куб.м., величина місячного обсягу річної замовленої потужності на 2023 рік - 135,98 куб.м.; обсяг спожитого природного газу за газовий рік з 01.10.2022 по 30.09.2023 становить 1597,04 куб.м., величина місячного обсягу річної замовленої потужності на 2024 рік - 133,09 куб.м., загальна сума заборгованості за послуги з розподілу природного газу за період з 01.10.2023 по 31.07.2024 становить 2475,48 грн.; відомості про оплату у розрахунку - відсутні; тариф: з 01.10.2023 на послуги з розподілу природного газу затверджено на рівні 1,848 грн. за 1 куб.м. (з ПДВ) відповідно до постанови НКРЕКП від 29.09.2023 № 1777 "Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 30.12.2022 року №1944".
Відповідно до структури тарифу на послуги з розподілу природного газу Хмельницької філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» з 01 жовтня 2023 року, що є додатком до постанови від 30.12.2022 року № 1944, тариф на послуги з розподілу природнього газу становить 1,54 грн. за 1 куб. м. на місяць (без ПДВ).
Дані обставини підтверджуються: довідкою про фінансовий стан споживача від 01.08.2024 (а.с. 8); розрахунком суми заборгованості за послуги з розподілу природного газу від 01.08.2024 (а.с. 9); структурою тарифу на послуги розподілу природного газу (а.с. 28).
Правовідносини, які виникли між споживачем та газорозподільною організацією врегульовано Законом України «Про ринок природного газу», Кодексом газорозподільних систем, затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30.09.2015 року №2494, (далі - Кодексом ГРМ), постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30.09.2015 року №2498 «Про затвердження Типового договору розподілу природного газу» (зі змінами та доповненнями).
Відповідно до статті 1 Закону України «Про ринок природного газу» суб`єктами ринку природного газу - є оператор газотранспортної системи, оператор газорозподільної системи, оператор газосховища, оператор установки LNG, замовник, оптовий продавець, оптовий покупець, постачальник, газовидобувне підприємство, споживач.
Статтею 40 Закону України «Про ринок природного газу» передбачено, що розподіл природного газу здійснюється на підставі та умовах договору розподілу природного газу в порядку, передбаченому кодексом газорозподільних систем та іншими нормативно-правовими актами. За договором розподілу природного газу оператор газорозподільної системи зобов`язується забезпечити замовнику послуги розподілу природного газу на період та умовах, визначених договором розподілу природного газу, а замовник зобов`язується сплатити оператору газорозподільної системи вартість послуг розподілу природного газу.
Типовий договір розподілу природного газу затверджується Регулятором. Оператор газорозподільної системи має забезпечити додержання принципу недискримінації під час укладення договорів розподілу природного газу з замовниками. Договір розподілу природного газу є публічним.
Пунктом 3 глави 1 розділу І Кодексу ГРМ визначено, що його дія поширюється на операторів газорозподільних систем, замовників доступу та приєднання до газорозподільної системи, споживачів (у тому числі побутових споживачів), об`єкти яких підключені до газорозподільних систем, та на їх постачальників.
Відповідно до пункту 4 глави 1 розділу І Кодексу ГРМ договір розподілу природного газу правочин, укладений між оператором газорозподільної системи та споживачем (у тому числі побутовим споживачем) відповідно до вимог цього Кодексу, згідно з яким оператор газорозподільної системи забезпечує цілодобовий доступ об`єкта споживача до газорозподільної системи для можливості розподілу природного газу.
Доступ до газорозподільної системи право користування потужністю складової (об`єкта) газорозподільної системи в обсязі та на умовах, встановлених у договорі (технічній угоді) про надання відповідних послуг з оператором газорозподільної системи.
Оператор газорозподільної системи (далі - Оператор ГРМ) суб`єкт господарювання, що на підставі ліцензії здійснює діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою, яка знаходиться у його власності або користуванні відповідно до законодавства, та здійснює щодо неї функції оперативно-технологічного управління.
Споживач природного газу (споживач) фізична особа, фізична особа підприємець або юридична особа, об`єкти якої в установленому порядку підключені до/через ГРМ Оператора ГРМ, яка отримує природний газ на підставі договору постачання природного газу з метою використання для власних потреб, зокрема в якості сировини, а не для перепродажу.
Відповідно до пункту 1 глави 2 розділу І Кодексу ГРМ Оператор ГРМ здійснює діяльність з розподілу природного газу на підставі ліцензії, яка видається Регулятором.
Відповідно до п.1 Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» від 29.09.2023 № 1769 «Про внесення змін до додатка до постанови НКРЕКП від 26 грудня 2022 року № 1839 та врегулювання питань щодо провадження ТОВ «Газорозподільні мережі України» діяльності з розподілу природного газу» внесено зміни до додатка до постанови НКРЕКП від 26 грудня 2022 року № 1839 «Про видачу ліцензії з розподілу природного газу ТОВ «Газорозподільні мережі України», виклавши його в новій редакції.
Відповідно до п. 14 додатка до постанови НКРЕКП від 26 грудня 2022 року № 1839 «Про видачу ліцензії з розподілу природного газу ТОВ «Газорозподільні мережі України», Хмельницька філія товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» здійснює діяльність з розподілу природного газу на території Хмельницької області, у тому числі: Кам`янець-Подільського району, Хмельницького району, ІІІепетівського району (крім міста Шепетівка, сіл Білокриниччя, Городище, Городнявка, Онишківці, Курганівка, Корпилівка, Корчик, Красносілка, Лозичне, Лотівка, Михайлючка, Пашуки (Судилківська ОТГ), Плесна, Плішин, Романів, Серединці, Судилків, Траулин, Хролін, Хутір, Цмівка, В. Шкарівка, Коськів, Ленківці та смт. Гриців).
Згідно з пунктами 5, 6 глави 3 розділу І Кодексу ГРМ взаємовідносини, пов`язані з розподілом природного газу споживачам, у тому числі побутовим споживачам, підключеним до/через ГРМ, включаючи забезпечення Оператором ГРМ цілодобового їх доступу до ГРМ для споживання (розподілу) належного їм (їх постачальникам) природного газу, регулюються договором розподілу природного газу, укладеним між Оператором ГРМ та споживачем відповідно до вимог глави 3 розділу VІ цього Кодексу.
На підставі укладеного договору розподілу природного газу Оператор ГРМ: присвоює споживачу (точці комерційного обліку), у тому числі побутовому споживачу, персональний EIC-код суб`єкта ринку природного газу та передає його Оператору ГТС для ідентифікації споживача в інформаційній платформі Оператора ГТС, у тому числі для цілей закріплення споживача в Реєстрі споживачів відповідного постачальника та здійснення оперативних заходів при запровадженні процедури зміни його постачальника; надає послугу споживачу із забезпечення цілодобового доступу до ГРМ в межах приєднаної потужності його об`єкта для можливості споживання ним відповідних об`ємів природного газу, виділених постачальником природного газу; забезпечує формування та передачу даних прогнозів відборів/споживання природного газу та обсягів фактичного споживання природного газу споживачем Оператору ГТС у порядку, визначеному Кодексом ГТС та цим Кодексом.
Відповідно до пункту 1 глави 3 розділу VI Кодексу договір розподілу природного газу має бути укладений Оператором ГРМ з усіма споживачами, у тому числі побутовими споживачами, об`єкти яких в установленому порядку підключені до/через ГРМ, що на законних підставах перебуває у власності чи користуванні Оператора ГРМ.
Споживачі, у тому числі побутові споживачі, для здійснення ними санкціонованого відбору природного газу з ГРМ та можливості забезпечення постачання їм природного газу їх постачальниками зобов`язані укласти договір розподілу природного газу з Оператором ГРМ, до газорозподільної системи якого в установленому законодавством порядку підключений їх об`єкт.
Здійснення відбору (споживання) природного газу споживачем за відсутності укладеного договору розподілу природного газу не допускається.
За однією поштовою адресою укладається один договір розподілу природного газу з побутовим споживачем. У випадку наявності у побутового споживача декількох об`єктів за різними поштовими адресами укладаються окремі договори розподілу природного газу по цих об`єктах.
Відповідно до пункту 3 глави 3 розділу VI Кодексу ГРМ Договір розподілу природного газу є публічним та укладається з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного Кодексу України за формою Типового договору розподілу природного газу.
Згідно з пунктом 4 глави 3 розділу VI Кодексу ГРМ договір розподілу природного газу між Оператором ГРМ та споживачем укладається шляхом підписання заяви-приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу, що відповідає Типовому договору розподілу природного газу, розміщеному на офіційному вебсайті Регулятора та Оператора ГРМ та/або в друкованих виданнях, що публікуються на території його ліцензованої діяльності з розподілу газу, і не потребує двостороннього підписання сторонами письмової форми договору.
Пунктом 5 глави 3 розділу VI Кодексу ГРМ визначено, що для забезпечення приєднання до договору розподілу природного газу всіх фактично підключених до/через ГРМ споживачів (у тому числі побутових споживачів) Оператор ГРМ в установленому цією главою порядку направляє кожному споживачу супровідним листом за формою додатка 3 до типового договору розподілу природного газу сформовану заяву-приєднання до умов договору розподілу природного газу з персоніфікованими даними споживача та його об`єкта, що складається за формою додатка 1 (для побутових споживачів) або додатка 2 (для споживачів, що не є побутовими) до типового договору розподілу природного газу.
У разі незгоди споживача приєднуватися до умов договору розподілу природного газу споживач не має права використовувати природний газ із ГРМ та має подати до Оператора ГРМ письмову заяву про припинення розподілу природного газу на його об`єкт.
Фактом приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір розподілу природного газу, зокрема повернення підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка Оператора ГРМ та/або документально підтверджене споживання природного газу (пункт 7 глави 3 розділу VI Кодексу ГРМ).
Відповідач не звертався до позивача із заявами про припинення розподілу природного газу, а фактично користувався послугами із розподілу природного газу, про що свідчить його споживання, визнаючи таким чином наявність правовідносин, а відтак взаємних прав та обов`язків, що з них випливають.
Типовий договір розподілу природного газу було офіційно опубліковано ТОВ Газорозподільні мережі України в газеті Подільські вісті № 40, від 05.10.2023р. та розміщений на офіційному сайті Оператора ГРМ (grmu.com.ua).
Пунктами 1.1, 1.3 Договору передбачено, що Типовий договір розподілу природного газу (далі - Договір) є публічним та регламентує порядок і умови забезпечення цілодобового доступу Споживача до газорозподільної системи, розподіл (переміщення) природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки до межі балансової належності об`єкта Споживача та переміщення природного газу з метою фізичної доставки Оператором ГРМ обсягів природного газу до об`єктів споживачів, а також правові засади санкціонованого відбору природного газу з газорозподільної системи.
Цей Договір є договором приєднання, що укладається з урахуванням вимог статей 633, 634, 641 та 642 Цивільного Кодексу України на невизначений строк. Фактом приєднання Споживача до умов цього Договору (акцептування договору) є вчинення Споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти Договір, зокрема надання підписаної Споживачем заяви-приєднання за формою, наведеною у додатку 1 (для побутових споживачів) або у додатку 2 (для споживачів, що не є побутовими) до цього Договору, яку в установленому порядку Оператор ГРМ направляє Споживачу Інформаційним листом за формою, наведеною у додатку 3 до цього Договору, та/або сплата рахунка Оператора ГРМ, та/або документально підтверджене споживання природного газу.
За Договором Оператор ГРМ зобов`язується надати Споживачу послугу з розподілу природного газу, а Споживач зобов`язується прийняти зазначену послугу та сплатити її вартість у розмірі, строки та порядку, визначені цим Договором.
Пунктом 6.1. Договору передбачено, що Оплата вартості послуги Оператора ГРМ з розподілу природного газу здійснюється Споживачем за тарифом, встановленим Регулятором для Оператора ГРМ, що сплачується як плата за річну замовлену потужність, з урахуванням вимог Кодексу газорозподільних систем. Тариф, встановлений згідно з пунктом 6.1 цього розділу, є обов`язковим для Сторін з дати набрання чинності постановою Регулятора щодо його встановлення. (п.6.2. Договору).
Пунктом 6.4. Договору встановлено, що розрахунковим періодом за цим Договором є календарний місяць.
Згідно абз. 2, 3, 4 п. 6.6. Договору оплата вартості послуги з розподілу природного газу за цим Договором здійснюється Споживачем, який є побутовим, до 20 числа (включно) місяця, в якому надаються послуги з розподілу природного газу, на підставі рахунка Оператора ГРМ. Оплата здійснюється виключно грошовими коштами на поточний рахунок із спеціальним режимом використання Оператора ГРМ. Дата оплати визначається датою, на яку були зараховані кошти на рахунок Оператора ГРМ.
Відповідно до п. 8.2 Типового договору розподілу природного газу у разі порушення Споживачем, що є побутовим, строків оплати за цим Договором він сплачує пеню в розмірі 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу. Нарахування пені на заборгованість Споживачів, що є побутовими, здійснюється з 01 травня 2019 року.
Нарахування пені здійснюється починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку здійснення оплати за цим Договором..
Позивач як Оператор ГРМ свої зобов`язання виконав в повному обсязі та надав відповідачу послуги з розподілу природного газу.
Відповідач свої зобов`язання по оплаті за розподіл природного газу не виконує, не сплачує за послуги з розподілу природного газу, що призвело до заборгованості відповідача перед позивачем за період з 01.10.2023 по 31.07.2024 в розмірі 2475,48 грн. Відповідачем не спростовано розмір вказаної заборгованості, розрахунок якої проведено позивачем у відповідності з вимогами Кодексу ГРМ та тарифів, встановлених на послуги розподілу природного газу для Оператора ГРМ у відповідні періоди, об`ємів споживання ним природного газу.
Згідно ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно вимог статей 67-68 ЖК України, плата за комунальні послуги (водопостачання, газ, теплова енергія та інші послуги) береться, крім квартирної плати, за затвердженими в установленому порядку тарифами. Наймач зобов`язаний своєчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги. Побутовий споживач зобов`язаний забезпечувати своєчасну та повну оплату вартості природного газу згідно з умовами договору.
Порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання) (cт.610 ЦК України).
Відповідно до ст.549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
Згідно ч. 2 ст. 625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Суд приймає до уваги наданий позивачем розрахунок інфляційних нарахувань за період з січня по червень 2024 року на суму 69,29 грн., розрахунок трьох відсотків річних за період з 01.01.2024 по 21.07.2024 на суму 27,61 грн. та пені за період з 01.01.2024 по 21.07.2024 в сумі 33,62 грн.
За таких обставин суд вважає, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідністю «Газорозподільні мережі України» в особі Хмельницької філії є обґрунтованими, оскільки відповідачем не було виконано належним чином зобов`язання перед позивачем по сплаті послуг за розподіл природного газу, чим порушений обов`язок з виконання вимог Типового договору та норми чинного законодавства.
Відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України із відповідача на користь позивача слід стягнути судові витрати по сплаті судового збору у сумі 3028 грн.
На підставі ст. 526, 549, 610, 625 ЦК України, керуючись ст. 12, 13, 81, 141, 263-265 ЦПК України, суд
вирішив:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Хмельницької філії (р/р НОМЕР_2 в АТ "Державний ощадний банк України", МФО 315784) заборгованість за послуги з розподілу природного газу в сумі 2475,48 грн. (дві тисячі чотириста сімдесят п'ять гривень сорок вісім копійок).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Хмельницької філії (р/р НОМЕР_3 в АТ "Державний ощадний банк України", МФО 315784) 69,29 грн. - інфляційні втрати, 27,61 грн. - три проценти річних за час прострочення виконання грошового зобов`язання та 33,62 грн. - пеня, а всього 130,52 грн. (сто тридцять гривень п"ятдесят дві копійки).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Хмельницької філії (р/р НОМЕР_3 в АТ "Державний ощадний банк України", МФО 315784) 69,29 грн. (шістдесят дев'ять гривень двадцять дев'ять копійок) судовий збір в сумі 3028 грн. (три тисячі двадцять вісім гривень).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
На рішення може бути подано апеляційну скаргу до Хмельницького апеляційного суду протягом 30 днів з дня складання повного судового рішення.
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Газорозподільні мережі України" в особі Хмельницької філії, проспект Миру, 41, м. Хмельницький, 29019, код ЄДРПОУ 45346590.
Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає по АДРЕСА_1 ; особа, яка відмовилася від ідентифікаційного номера.
Повний текст рішення складений 24 січня 2025 року.
Суддя Микола БАСЬКОВ
Суд | Ярмолинецький районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2025 |
Оприлюднено | 28.01.2025 |
Номер документу | 124679307 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Ярмолинецький районний суд Хмельницької області
Баськов М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні