Постанова
Іменем України
08 січня 2025 року
смт Краснопілля
cправа № 578/1227/24
провадження № 3/578/36/25
Краснопільський районний суд Сумської області у складі: головуючого судді Косар А. І.
розглянув у судовому засіданні в приміщенні суду в селищі Краснопілля Сумського району Сумської області судову справу за адміністративним матеріалом, який надійшов з Відділення поліції № 2 Сумського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , дата і місце народження: ІНФОРМАЦІЯ_1 , місто Суми; громадянство: України; місце проживання: АДРЕСА_1 ; Паспорт громадянина України НОМЕР_1 від 02.02.1998; РНОКПП: НОМЕР_2 ; місце роботи не визначено, має статус учасника бойових дій,
за частиною першою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення
учасники судового провадження:
ОСОБА_2 у статусі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності
і установив:
11 грудня 2024 року об 11:08 год. в селі Глибне, по вулиці Сумській, 1 водій гр. ОСОБА_2 керувававтомобілем Богдан211140номерний знак НОМЕР_3 в станіалкогольного сп`яніння,чим порушиввимоги п.2.9.а Правил дорожнього руху. Технічний засіб відеозапису:11139948/6, № 11139948/8.
У ційсправі дії ОСОБА_2 поліцейським уповноваженогопідрозділу поліції кваліфіковано за частиною першою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення /далі КУпАП/.
На засіданні суду ОСОБА_2 по суті правопорушення визнав обставини, викладені у протоколі. До порядку проведення його огляду на стан алкогольного сп`яніння зауважень не має. Спроможний сплатити штраф.
Заслухавши учасників судового провадження, дослідивши матеріали адміністративної справи, Суд доходить наступних висновків.
Частина перша статті 130 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність,зокрема, за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп`яніння.
Процедура та порядок огляду на стан сп`яніння регламентуються статтею 266 КУпАП, Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. № 1103 та Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України 09 листопада 2015 р. № 1452/735.
Суд установив, що огляд ОСОБА_2 на стан сп`яніння проведений у закладі охорони здоров`я. Висновок: у стані алкогольного сп`яніння. Незгоду з його результатом не виказував.
Установлені судом обставини підтверджуються даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 194718 від 12.12.2024; актом огляду; Висновком медичного закладу від 11.12.2024; матеріалами відеозапису;
Доказів же, що спростовували б винність ОСОБА_2 впорушенні вимог п. 2.9.а Правил дорожнього руху, суду не надано.
Обставин, які виключають провадження у справі та адміністративну відповідальність, немає.
З огляду на викладене, винуватість ОСОБА_2 доведена позарозумним сумнівомі його дії за частиною першою статті 130 КУпАП поліцейським уповноваженого підрозділу поліції кваліфіковано вірно.
Санкцією частинипершої статті130КУпАП передбаченаадміністративна відповідальність у виді накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно зі статтею 34 КУпАП, обставин, що пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, суддею не встановлено.
Згідно зі статтею 35 КУпАП, обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суддею не встановлено.
ОСОБА_2 має ПОСВІДЧЕННЯ ВОДІЯ УКРАЇНСЬКЕ АГЕ033527, термін дії: з 17.02.1994, видав Департамент: Центр ДАІ 5901 /ас 4/.
Згідно «критеріїв Енгеля», сформованих Європейським судом з прав людини у справі «Енгель та інші проти Нідерландів» (1976 рік), критеріями для визначення поняття «кримінальне обвинувачення» є: критерій національного права (чи підпадає певне протиправне діяння під ознаки злочину згідно з національними нормами); критерій кола адресатів (якщо відповідальність поширюється на невизначене коло осіб, то правопорушення підлягає кваліфікації як кримінальне); критерій мети та тяжкості наслідків (у випадку, якщо у санкції наявний саме елемент покарання, а передбачені санкції є достатньо суворими, скоєне правопорушення розглядається за природою кримінального злочину).
Позбавлення прав на управління транспортним засобом також розглядається Європейським Судом кримінально-правовою санкцією, оскільки «право керувати автомобілем є дуже корисним в щоденному житті і для здійснення діяльності» (рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Маліге проти Франції» від 23 вересня 1998).
Системний аналіз норм статті 130 КУпАП, відповідальність за якою поширюється на невизначене коло осіб та передбачає накладення стягнення у виді штрафу та обмеження у користуванні водійськими правами, дозволяє дійти до висновку, що за своєю суттю це є кримінальним порушенням /обвинуваченням.
При цьому кваліфікація порушення/обвинувачення як «кримінального» дає особі додаткові гарантії, які передбаченіКонвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, у тому числі обов`язок довести вину особи, який передбачений частиною другою статті 6 Конвенції, та заборона подвійного притягнення до відповідальності за одне порушення (стаття 4 Протоколу 7 до Конвенції).
Зважаючи на викладене, у відповідності до вимог статтей 33, 38 КУпАП вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у межахсанкції статтіобвинувачення увигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, яке за своїм видом і розміром буде справедливим, відповідатиме характеру вчиненого правопорушення, особі порушника та ступеню його вини, необхідним і достатнім для його виховання та запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так й іншими особами.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_2 необхідно стягнути на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн.Підстави для його звільнення від сплати судового збору під час розгляду справи відсутні.
Керуючись статтями 283, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Постановив:
ОСОБА_1 (Паспорт громадянина України НОМЕР_1 від 02.02.1998; РНОКПП: НОМЕР_2 ) визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього за цим законом адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) грн 00 коп. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути із ОСОБА_1 (Паспорт громадянина України НОМЕР_1 від 02.02.1998; РНОКПП: НОМЕР_2 ) на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 коп.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбаченихстаттею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення /стаття 307 КУпАП/.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першоюстатті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:
подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України /стаття 308 КУпАП/.
Реквізити рахунків для зарахування надходжень за кодом класифікації доходів бюджету 21081800 «Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху»
Отримувач: ГУК у Сумській обл./Сумська обл./21081300,
Код за ЄДРПОУ: 37970404,
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
МФО: 899998
Рахунок: UA628999980313090149000018001
Код класифікації доходів: 21081300
Призначення платежу *;21081800;
(серія протоколу про (номер протоколу про адмінправопорушення) адмінправопорушення)
*
(прізвище, ім`я, по батькові правопорушника)
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з моменту винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Сумського апеляційного суду через Краснопільський районний суд Сумської області.
Суддя А. І. Косар
Суд | Краснопільський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 08.01.2025 |
Оприлюднено | 28.01.2025 |
Номер документу | 124679806 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції |
Адмінправопорушення
Краснопільський районний суд Сумської області
Косар А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні