Справа № 583/323/25
2-о/583/74/25
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 січня 2025 року м. Охтирка
Суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Соколова Н.О.,
розглянувши заяву про самовідвід судді Соколової Н.О. від участі в розгляді справи № 583/323/25 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа орган опіки і піклування виконавчого комітету Охтирської міської ради про визнання особи недієздатною та призначення опікуна,
В С Т А Н О В И В:
27 січня 2025 року до Охтирського міськрайонного суду Сумської області надійшла вказана заява.
Заявляю про свій самовідвід аби виключити будь-який обґрунтований сумнів у безсторонності у зв`язку з тим, що я є членом сім`ї заявника, а саме його дружиною
На підставі ч. 8 ст. 40 ЦПК України суд вирішує питання про самовідвід судді без повідомлення учасників справи.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу.
Згідно з ч. 1 ст. 40 ЦПК України питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі.
Відповідно до пункту 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України № 475/97-ВР від 17 липня 1997 року, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Згідно з Бангалорськими принципами поведінки судді від 19 травня 2006 року, схваленими Резолюцію Економічної та Соціальної Ради ООН 27 липня 2006 року № 2006/23, довіра до судової системи посідає першочергове місце в сучасному демократичному суспільстві. Пунктом 2.5 Бангалорських принципів поведінки судді передбачено, що суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в такому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в такому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.
Оскільки я є членом сім`ї заявника, тому вважаю, що у інших учасників судового розгляду, так і у будь-якого стороннього спостерігача, можуть виникнути сумніви у неупередженості судді при розгляді зазначеної цивільної справи, а тому заява про самовідвід підлягає задоволенню.
Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 36, 39, 40, 260 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Заяву про самовідвід судді Соколової Н.О. від участі в розгляді справи № 583/323/25 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа орган опіки і піклування виконавчого комітету Охтирської міської ради про визнання особи недієздатною та призначення опікуна задовольнити.
Справу № 583/323/25 передати для автоматичного перерозподілу в порядку, встановленому ст. 33 ЦПК України.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя Охтирського міськрайонного суду
Сумської області Наталія СОКОЛОВА
Суд | Охтирський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2025 |
Оприлюднено | 28.01.2025 |
Номер документу | 124679817 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Охтирський міськрайонний суд Сумської області
Соколова Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні