Дата документу 21.01.2025Справа № 554/733/25 Провадження № 1-кс/554/1757/2025
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21.01.2025 року м.Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , розглянувши в судовому засіданні клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Полтаві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, капітана Державного бюро розслідувань ОСОБА_2 , в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024170550000096 від 23.01.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 365, ст. 386 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів,
ВСТАНОВИВ:
Першим слідчим відділом (з дислокацією у м. Полтаві) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12024170550000096 від 23.01.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 365, ст. 386 КК України.
У ході досудового розслідування установлено, що відповідно до заяви ОСОБА_3 , працівниками УСБ України в Полтавській області, перевищено свої службові повноваження, що супроводжувалось погрозою застосування насильства та психологічним тиском відносно ОСОБА_3 , з метою примушування останнього вчинити дії всупереч його волі.
Допитаний у якості потерпілого ОСОБА_3 , повідомив, що 19.01.2024 року працівники ІНФОРМАЦІЯ_1 , із залученням працівників поліції, цілеспрямовано знайшли та вручили йому повістку для проходження ВЛК. 20.01.2024 року близько 09:30 год. він приїхав до ІНФОРМАЦІЯ_1 , де його зустріли та провели до актової зали, яка знаходиться на другому поверху будівлі. У даному приміщенні вже знаходилось два чоловіки, один з них у цивільному одязі, а інший у військовій формі, які без надання документів, що посвідчують особу, представились працівниками правоохоронного органу. Під час спілкування потерпілому стало зрозуміло, що дані особи імовірно є працівниками ІНФОРМАЦІЯ_2 . У подальшому ці працівники почали явно виходити за межі наданих їм прав та повноважень, та почали примушувати потерпілого до відмови від заяви про вчинення іншою особою кримінального правопорушення та відповідно відмови від давання показань в іншому кримінальному провадженні. Після чого, упродовж години, працівники УСБУ шляхом психологічного тиску, погроз застосування насильства та вчинення дій, що в перспективі могли призвести до смерті потерпілого, вимагали підписати наданий ними документ. Зокрема, незважаючи на те, що потерпілий має 7-х дітей та відповідно право на відстрочку від мобілізації, працівники УСБУ показували йому відео бойових дій та казали, що на фронті його вже ждуть і в разі якщо він не погодиться підписати заяву про відмову від обвинувачення, то зроблять все, щоб ТЦК направив його у Бахмут чи Авдіївку, звідки він навряд чи повернеться живим.
Під час виконання доручення слідчого, встановлено, що до вчинення вказаного кримінального правопорушення може бути причетний ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , користується мобільним телефоном НОМЕР_2 .
Також, встановлено, що потерпілий ОСОБА_3 користується мобільним телефоном НОМЕР_3 .
У зв`язку з вищевказаним, та тим, що під час досудового розслідування було встановлено номера мобільних терміналів осіб, які можуть бути причетними до вищевказаного злочину, і можуть володіти інформацією про обставини його вчинення, встановити інтенсивність телефонних розмов та шляхи маршруту останніх, за період вчинення кримінального правопорушення можливо лише отримавши тимчасовий доступ до даної інформації. Встановити місце знаходження вказаних мобільних терміналів на момент вчинення кримінального правопорушення неможливо іншим способом.
На підставі викладеного виникла необхідність, звернутись до суду з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до охоронюваної законом інформації, яка перебуває у володінні операторів телекомунікацій (мобільного зв`язку) з 19.01.2024 (з метою встановлення постійного місця перебування абонента, їх пересування та комунікацію в дні подій, а також для встановлення можливих спільників) по 22.01.2024 на наступні абонентські термінали, а саме: НОМЕР_2 , НОМЕР_3 .
Вказана інформація перебуває у оператора телекомунікацій ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », що розташований за адресою: АДРЕСА_1 .
Слідчий в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності.
Згідно норми ч. 4ст. 107 КПК Українифіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
З урахуванням обставин справи, існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, у зв`язку з чим розгляд клопотання повинен проводитися згідно вимог ч. 2 ст. 163 КПК України без виклику особи, у володінні якої вони перебувають.
Відповідно доч.5,ч.6ст.163КПК Українислідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ці речі абодокументи:1) перебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи;2) самі пособі абов сукупностіз іншимиречами ідокументами кримінальногопровадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні;3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Ураховуючи те, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, оскільки відомості, які в ній містяться можуть бути використані як докази, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання.
Керуючись ст. ст. 159-166 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИЛА:
надати дозвіл на тимчасовий доступ до інформації, яка знаходиться у володінні оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ( АДРЕСА_1 ), а саме: деталізації (в друкованому та електронному вигляді) вхідних-вихідних дзвінків та СМС повідомлень каналів мобільного зв`язку з терміналів, якими користувалися абоненти за абонентськими номерами НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , за період з 00.00 годин 19.01.2024по 22.01.2024 з вказівкою статусу дзвінка (вхідний чи вихідний), часу з`єднання та зазначенням абонентських номерів телефонів, що використовувались під час роботи зазначеного терміналу, їх ІМЕІ, а також розташування базових станцій, через які здійснювався зв`язок таких телефонів із вказаним терміналом (азимут, відстань, адреса розташування тощо), їх тривалості, а також інші дані по вказаних номерах, які можуть бути надані (доступні) оператором.
Зобов`язати операторамобільного зв`язкуПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » післяодержання ухвалиневідкладно надативідповідну інформаціюслідчим ТУДБР,розташованого умісті Полтаві,що входятьдо складуслідчої групи,а саме: ОСОБА_2 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , а саме на паперовому та/або електронному носії документ за вказаними вище ідентифікуючими ознаками та періодом часу з наступними відомостями:
2.1 ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі ІМЕІ), яке перебувало у зоні дії базових станцій (абонент А).
2.2 адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв`язок абонентів А.
2.3 типи з`єднання абонентів А: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), пере адресація тощо.
2.4 дата, час та тривалість з`єднань, у тому числі з`єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонентам А.
2.5 ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, ІМЕІ), з яким відбувався сеанс зв`язку абонентів А (абонентів Б).
2.6 інформації про міжнародний ідентифікатор споживача телекомунікаційних послуг, дати, часу и тривалості надання послуги всесвітньої системи загального доступу Інтернет, із зазначенням виділених ІР- адрес під час кожного з`єднання; інформації про дату, спосіб та суми оплати за надані телекомунікаційні послуги зв`язку.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали 1 місяць.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2025 |
Оприлюднено | 28.01.2025 |
Номер документу | 124683281 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Шевська О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні