ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"27" січня 2025 р. м. Київ Справа № 911/336/25
Суддя Заєць Д.Г., розглянувши матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮБС ХОЛОД», Україна, Вінницька обл., м. Вінниця
до STEFANI Co sh.a, Албанія, м. Тирана
про стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Київської області через систему «Електронний суд» надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮБС ХОЛОД» б/н від 25.01.2025 року (вх. №4628 від 27.01.2025) до STEFANI Co sh.a про стягнення заборгованості за Контрактом №07/02-24 від 07.02.2024 року у сумі 51398,82 євро.
Позовна заява подана з порушенням вимог Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) і має бути залишена без руху з наступних підстав.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
У позовній заяві позивачем визначено ціну позову 51398,82 євро. Також позивачем зазначено гривневий еквівалент 2200961,82 гривень станом на 24.01.2025 року.
Судом встановлено, що станом на 24.01.2025 року курс євро по відношенню до гривні за курсом Національного банку України становив 43,67 гривень за 1 євро.
Разом з цим, судом було здійснено перерахунок гривневого еквіваленту ціни позову та встановлено, що вірний гривневий еквівалент 51398,82 євро станом на 24.01.2025 року за курсом Національного банку України є 2244586,47 грн., а не 2200961,82 грн. (51398,82 євро * 43,67 = 2244586,46 гривень).
Таким чином, позивачем не вірно визначено гривневий еквівалент ціни позову.
Також, позивачем на сторінці 6 позовної заяви зазначено, що розрахунок заборгованості додається у додатку №1 до позовної заяви, разом з тим, до позовної заяви не додано розрахунку заборгованості.
Згідно п. 5 ч. 3 ст. 164 ГПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). У разі необхідності до позовної заяви додається клопотання про призначення експертизи, витребування доказів тощо. (ч. ч. 2, 3 ст. 164 ГПК України).
Таким чином, обставини, викладені позивачем у позовній заяві, мають бути ним доказово підтверджені.
У позовній заяві позивач зазначає про неодноразові звернення засобами електронного зв`язку ТОВ «ЮБС ХОЛОД» до STEFANI Co sh.a, Албанія з вимогами про погашення заборгованості, однак, доказів на підтвердження даних обставин позивач суду не надав.
Відповідно до ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Статтею 9 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України. Кошти судового збору спрямовуються на забезпечення здійснення судочинства та функціонування органів судової влади, а також на забезпечення архітектурної доступності приміщень судів, доступності інформації, що розміщується в суді, для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
Згідно із частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір сплачується у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За змістом ч. 1 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі, у тому числі з використанням електронного платіжного засобу або за допомогою платіжних пристроїв, в тому числі з використанням платіжних систем через мережу Інтернет у режимі реального часу. За подання до суду процесуальних документів в електронній формі судовий збір може бути сплачено за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи та з використанням платіжних систем через мережу Інтернет у режимі реального часу. Сплата судового збору за допомогою електронного платіжного засобу оформляється квитанцією платіжного термінала, чеком банкомата, сліпом або іншими документами за операціями з використанням електронних платіжних засобів у паперовій або електронній формі. Сплата судового збору за допомогою платіжного пристрою оформляється за допомогою касового документа (квитанції, чека тощо), який містить усі обов`язкові реквізити касового документа. За подання нерезидентами позовів, ціна яких визначається в іноземній валюті, судовий збір може сплачуватися нерезидентами в іноземній валюті з урахуванням офіційного курсу гривні до іноземної валюти, встановленого Національним банком України на день сплати. За подання позовів, ціна яких визначається в іноземній валюті, судовий збір сплачується у гривнях з урахуванням офіційного курсу гривні до іноземної валюти, встановленого Національним банком України на день сплати.
Враховуючи приписи частини 1 статті 6 Закону України «Про судовий збір», господарський суд позбавлений можливості встановлення точної суму судового збору, яку необхідно сплатити, адже має бути врахований офіційний курс гривні до відповідної іноземної валюти, встановлений Національним банком України на день сплати.
Суд констатує, що матеріали позовної заяви не містять доказів сплати позивачем судового збору за подання позову у встановленому законом порядку та розмірі.
Відповідно до прохальної частини позовної заяви, позивачем заявлено вимогу майнового характеру (про стягнення 51398,82 євро), тому розмір судового збору, який підлягає сплаті за подання відповідної позовної заяви, має становити 1,5% від ціни позову, з урахуванням офіційного курсу гривні до іноземної валюти (євро), встановленого Національним банком України на день сплати.
Для усунення означеного недоліку позивачу слід надати докази сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.
Згідно ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234 ГПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮБС ХОЛОД» б/н від 25.01.2025 року (вх. №4628 від 27.01.2025) до STEFANI Co sh.a про стягнення заборгованості за Контрактом №07/02-24 від 07.02.2024 року у сумі 51398,82 євро залишити без руху.
2. Зобов`язати позивача усунути недоліки позовної заяви та подати до суду в строк, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху:
- пояснення щодо вірного гривневого еквіваленту ціни позову;
- обґрунтований розрахунок сум, що стягуються;
- докази на підтвердження обставин справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги або клопотання про їх витребування у відповідності до статті 81 ГПК України, зокрема, звернення засобами електронного зв`язку ТОВ «ЮБС ХОЛОД» до STEFANI Co sh.a, Албанія з вимогами про погашення заборгованості;
- докази сплати судового збору в установленому законом порядку та розмірі.
3. Попередити позивача про те, що у разі неусунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання відповідно до ч. 2 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та оскарженню не підлягає.
Суддя Д.Г. Заєць
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2025 |
Оприлюднено | 28.01.2025 |
Номер документу | 124686439 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з правочинів щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав в юридичній особі купівлі-продажу, з них поставки товарів, робіт, послуг, з них |
Господарське
Господарський суд Київської області
Заєць Д.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні