ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
20.01.2025 р. Справа № 914/118/25
Суддя Петрашко М.М., розглянувши матеріали
за позовом ОСОБА_1
до відповідача-1 ОСОБА_2
до відповідача-2 Добросинсько-Магерівської сільської ради Львівського району Львівської області
про визнання недійсним рішення загальних зборів
ВСТАНОВИВ
На розгляд Господарського суду Львівської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до відповідача-1 ОСОБА_2 та до відповідача-2 Добросинсько-Магерівської сільської ради Львівського району Львівської області про визнання недійсним рішення загальних зборів власників майнових паїв Сільськогосподарського Товариства з обмеженою відповідальністю "Нове життя", що оформлене протоколом №1/04 загальних зборів власників майнових паїв від 19.04.2024.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, господарський суд дійшов висновку про необхідність залишити її без руху з огляду на таке.
Відповідно до пункту 8 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно із частиною 5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
При цьому слід звернути увагу позивача на те, що в силу статті 91 Господарського процесуального кодексу України у суду при розгляді справи може виникнути необхідність оглянути оригінали документів, копії яких долучено до позовної заяви.
Як встановлено судом, у додатках до позовної заяви містяться копії таких документів:
- копія протоколу №1/24 комісії цілісного майнового комплексу (ЦМК) реорганізованого сільськогосподарського ТзОВ "Нове Життя" від 19.04.2024;
- копія протоколу зборів №1/04 власників майнових паїв реорганізованого сільськогосподарського ТзОВ "Нове Життя" від 19.04.2024;
- копія уточненого переліку необоротних активів майна пайового фонду с/г ТзОВ "Нове Життя";
- копія свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серії ЛВ №339226 від 17.06.2003;
- копія списку власників майнових паїв СГ ТзОВ "Нове Життя".
Суд зазначає, що позивачем всупереч вимог пункту 8 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України не зазначено про наявність у нього або іншої особи оригіналів документів, копії яких додано до позовної заяви.
Відповідно до пункту 4 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Як вбачається із позовної заяви, позов подано до двох відповідачів, а саме до відповідача-1 - ОСОБА_2 та до відповідача-2 - Добросинсько-Магерівської сільської ради Львівського району Львівської області.
При цьому, як вбачається зі змісту прохальної частини позовної заяви, спір стосується діяльності Сільськогосподарського Товариства з обмеженою відповідальністю "Нове життя", оскільки позивачем заявлено позовну вимогу про визнання недійсним рішення загальних зборів власників майнових паїв Сільськогосподарського Товариства з обмеженою відповідальністю "Нове життя", що оформлене протоколом №1/04 загальних зборів власників майнових паїв від 19.04.2024.
Однак позивачем всупереч вимог пункту 4 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України не вказано у позовній заяві зміст позовних вимог щодо ОСОБА_2 та щодо Добросинсько-Магерівської сільської ради Львівського району Львівської області.
Відповідно до частини 1 та 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 91, 162, 174, 232, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для виправлення допущених недоліків, а саме для:
- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів доказів, копії яких додано до позовної заяви;
- зазначення змісту позовних вимог щодо кожного відповідача.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 235 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Петрашко М.М.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2025 |
Оприлюднено | 28.01.2025 |
Номер документу | 124686509 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, з них |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Петрашко М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні