ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
58000, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, тел. 55-09-34, е-mail: inbox@cv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відмову у видачі судового наказу
27 січня 2025 року Справа № 926/236/25
Господарський суд Чернівецької області у складі судді Ковальчук Т.І., розглянувши
заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Національна енергетична група, м. Чернівці,
до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Чернівецькій області, м. Чернівці,
про видачу судового наказу про стягнення вартості спожитої електричної енергії в сумі 19049,63 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Заявник Товариство з обмеженою відповідальність Національна енергетична група звернулося до Господарського суду Чернівецької області із заявою від 22.01.2025 про видачу судового наказу про стягнення з Територіального управління Державної судової адміністрації України в Чернівецькій області вартості спожитої електричної енергії у розмірі 19049,63 грн. на підставі укладеного між сторонами Договору про постачання електричної енергії споживачу № 213-24 від 16.09.2024.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 23.01.2025 зазначену заяву ТОВ Національна енергетична група про видачу судового наказу передано до провадження судді Ковальчук Т.І.
Відповідно до статті 147 Господарського процесуального кодексу України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги. Заявником та боржником в наказному провадженні можуть бути юридичні особи та фізичні особи-підприємці. Судовий наказ підлягає виконанню за правилами, встановленими законом для виконання судових рішень.
Згідно з частиною 1 статті 148 ГПК України судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для подання позовної заяви, має відповідати встановленим вимогам і бути оплачена судовим збором (ст.ст. 149-151 ГПК України).
Відповідно до частин 1-3 статті 150 ГПК України заява про видачу судового наказу подається до суду у письмовій формі та підписується заявником.
У заяві повинно бути зазначено:
1) найменування суду, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), а також інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника, відомості про наявність або відсутність у заявника електронного кабінету;
3) ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) представника заявника, якщо заява подається представником, його місце проживання;
4) вимоги заявника і обставини, на яких вони ґрунтуються;
5) перелік доказів, якими заявник обґрунтовує обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.
До заяви про видачу судового наказу додаються:
1) документ, що підтверджує сплату судового збору;
2) документ, що підтверджує повноваження представника, якщо заява підписана представником заявника;
3) копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості;
4) інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Дослідивши матеріали за заявою ТОВ Національна енергетична група від 22.01.2025, суд встановив, що вона не відповідає окремим вимогам статті 150 ГПК України.
Так, в заяві заявник вказує, що в розрахунковому періоді листопад 2024 року поставив боржнику електричну енергію на загальну суму 68055,00 грн., вартість якої у розмірі 19049,63 грн. останній не оплатив.
У той же час, у цій заяві ТОВ Національна енергетична група вказує, що оплата мала бути здійснена до 20 грудня 2025 року, а до заяви додано акт № 0000-001904 приймання передачі до договору про постачання електричної енергії № 213-24 від 16 вересня 2024 року без дати його складання, що унеможливлює висновок про те, що у заявника станом на день звернення до господарського суду із заявою про видачу судового наказу - 22.01.2025, виникло право вимоги до боржника.
Таким чином, заявником у заяві не викладено обставин щодо наявності у нього права вимоги до боржника станом на 22 січня 2025 року (день звернення із заявою про видачу судового наказу) та не надано доказів виникнення у нього такого права, зокрема акту прийому-передачі електричної енергії, в якому зазначено дату такої передачі, з якою і пов`язується момент виникнення права вимоги.
Отже, заява не відповідає пункту 4 частини 2 і пункту 4 частини 3 статті 150 Господарського процесуального кодексу України, а саме: у заяві не зазначено обставин, на яких грунтуються вимоги заявника про стягнення боргу, оплата якого мала бути здійснена до 25 грудня 2025 року, та до заяви не додано документів, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 152 ГПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заяву подано з порушенням вимог статті 150 цього Кодексу.
Приписами частини другої статті 152 ГПК України передбачено, що про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу.
Частиною 2 статті 154 ГПК України унормовано, що за результатами розгляду заяви про видачу судового наказу суд видає судовий наказ або постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу.
За результатами розгляду матеріалів заяви ТОВ Національна енергетична група від 22.01.2025 суд дійшов до висновку про відмову у видачі судового наказу.
Суд роз`яснює заявнику, що відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 8, 9 частини 1 статті 152 ГПК України, не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою після усунення її недоліків та не позбавляє заявника права звернутися до суду в порядку позовного провадження до боржника.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12, п. 4 ч. 2, п. 4 ч. 3 ст. 150, п. 1 ч. 1 ст. 152, ст.ст. 153, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю Національна енергетична группа у видачі судового наказу про стягнення з Територіального управління Державної судової адміністрації України в Чернівецькій області вартості спожитої електричної енергії в сумі 19049,63 грн.
Порядок набрання ухвалою законної сили та її оскарження
Ухвала набирає законної сили з дня її підписання і може бути оскаржена протягом 10 днів до Західного апеляційного господарського суду у письмовій формі.
Повний текст ухвали складено і підписано 27.01.2025 року.
Суддя Т.І. Ковальчук
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2025 |
Оприлюднено | 28.01.2025 |
Номер документу | 124687520 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи наказного провадження |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Ковальчук Тетяна Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні