Справа №: 148/225/25
Провадження № 1-кс/148/62/25
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 січня 2025 року слідчий суддя Тульчинського районного суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тульчині Вінницької області клопотання слідчого СВ Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Тульчинської окружної прокуратури Вінницької області ОСОБА_4 , про накладення арешту на тимчасово вилучене майно за матеріалами кримінального провадження № 12025020180000013, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 16.01.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України.
В С Т А Н О В И В :
Слідчий СВ Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області капітан поліції ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням про накладення арешту на тимчасово вилучене майно за матеріалами кримінального провадження № 12025020180000013 від 16.01.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 263 ч. 1 КК України. Клопотання погоджено з прокурором.
Клопотання мотивовано тим, що 16.01.2025 до Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області надійшов рапорт заступника начальника СКП Тульчинського РВП капітана поліції ОСОБА_5 , про те, що в ході проведення оперативно - розшукових заходів, отримано інформацію, про те що житель Тульчинського району, ОСОБА_6 за місцем проживання зберігає нарізну зброю та боєприпаси без дозвільних на те документів.
Слідством встановлено, що громадянином ОСОБА_6 являється ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель АДРЕСА_1 .
23.01.2025 органом досудового розслідування Тульчинського РВП ГУ НП у Вінницькій області в порядку ст.ст. 233, 234 КПК України було проведено обшук приміщення будинку, що розташований за адресою : АДРЕСА_1 , у ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . В ході проведення обшуку в приміщенні будинку було виявлено предмет схожий на ніж з маркуванням «НОМЕР_1», який було вилучено та упаковано до спеціального пакету Національної поліції України Слідче управління № PSP 3178713.
На сьогоднішній день визнаний речовим доказом об`єкт не арештовано, що перешкоджає подальшому кримінальному провадженню, унеможливлює проведення з ним слідчих дій у відповідності до вимог КПК України, а також може призвести до втрати доказів по справі та визнання їх недопустимими.
Зазначає, що вказаний арешт необхідно застосувати з метою забезпечення подальшого проведення досудового розслідування по кримінальному провадженню № 12025020180000013 від 16.01.2025, так як не застосування такого заходу може призвести до знищення, втрати або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню. Також зауважує, що вказані об`єкти є предметом злочину та містять на собі його сліди, а тому підлягають арешту з метою збереження речових доказів, на підставі яких можливо встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження, та необхідністю проведення з ним ряду слідчих дій, до вирішення питання про скасування арешту майна. Клопотання просив задовольнити.
У судове засідання слідчий СВ Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області капітан поліції ОСОБА_3 не з`явився, надав до суду заяву, зі змісту якої вбачається, що клопотання підтримує в повному обсязі, просить розглянути та задовольнити останнє за його відсутності (а.с.15).
На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України, клопотання розглядається без повідомлення власника та володільця майна.
Відповідно до ст. 107 ч. 4 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалось.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з огляду на таке.
У відповідності до п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України, заходом забезпечення кримінального провадження є арешт майна.
Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Відповідно до положень ч. 2. ч. 3 ст.170 КПК України, завданням арешту майна, який накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу, є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення або відчуження.
У відповідності до ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані, як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі, предмети, що були предметом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом, або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Тимчасово вилученим, відповідно до положень ч. 2 ст. 167 КПК України, може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони є предметом злочину, використані, як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення, або зберегли на собі його сліди.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою збереження речових доказів.
Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, слідчим відділом проводиться досудове розслідування в кримінальному провадженні № 12025020180000013 від 16.01.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України.
Із матеріалів справи з`ясовано, що 23.01.2025 на підставі ухвали суду було проведено обшук домоволодіння належного ОСОБА_8 у якому проживає ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_1 , під час якого виявлено предмет схожий на ніж з маркуванням « НОМЕР_1 » та який було вилучено, тому накладення арешту на тимчасово вилучене майно, необхідне для проведення на стадії досудового розслідування відповідних слідчих дій, а також з метою встановлення та доказування причетності особи до вчиненого злочину, проведення відповідних експертиз та не настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню, на момент розслідування кримінального провадження, суд переконався, що відповідно до вимог ч.1 ст. 170 КПК України, слідчий довів необхідність накладення арешту на вказане майно.
Керуючись ст.ст. 170-173 КПК України, слідчий суддя,
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання слідчого СВ Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 , про накладення арешту на тимчасово вилучене майно за матеріалами кримінального провадження № 12025020180000013 від 16.01.2025, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України - задовольнити.
Накласти арешт на тимчасово вилучене, в межах кримінального провадження № 12025020180000013 від 16.01.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 263 КК України, майно, а саме: на предмет схожий на ніж з маркуванням « НОМЕР_1 », який було вилучено та упаковано до спеціального пакету Національної поліції України Слідче управління № PSP 3178713, який постановою слідчого від 23.01.2025 був визнаний речовим доказом, залишивши на зберіганні у кімнаті речових доказів Тульчинського РВП ГУНП у Вінницькій області, до вирішення питання про скасування арешту майна.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Вінницького апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Тульчинський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.01.2025 |
Оприлюднено | 28.01.2025 |
Номер документу | 124687618 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Тульчинський районний суд Вінницької області
Дамчук О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні