Справа 127/1567/25
Провадження 1-кс/127/723/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 січня 2025 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в залі Вінницького міського суду Вінницької області клопотання прокурора у кримінальному провадженні прокурора Вінницької окружної прокуратури Вінницької області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей та документів, за відсутності фіксації судового розгляду технічними засобами,-
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Вінницької окружної прокуратури Вінницької області ОСОБА_3 звернувся до суду з вищевказаним клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.
Клопотання мотивовано тим, що Вінницькою окружною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 12024020050001011 від 11.12.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, у зв`язку із чим у органу досудового розслідування постала необхідність у отриманні дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів.
Під час судового розгляду, з матеріалів клопотання встановлено, що 17.10.2023 між Комунальний заклад « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (далі КЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ») та ФОП ОСОБА_4 (далі ФОП ОСОБА_4 ) укладено Договір підряду №86 від 17.10.2023, предметом якого є «Капітальний ремонт системи опалення будівлі комунального закладу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 на суму 1 404 822,00 грн. Згідно додаткової угоди від 13.12.2023 ціна договору зменшена до 1364209, 00 грн.
Проведеним аналізом Єдиного веб-порталу використання публічних коштів ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) встановлено, що між КЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ФОП ОСОБА_4 проведено розрахунок за виконані роботи на суму 1363289, 00 гривень.
Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що 14.05.2024 між ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі ІНФОРМАЦІЯ_4 ) та ФОП ОСОБА_4 (далі ФОП ОСОБА_4 ) укладено Договір підряду №36 від 14.05.2024, предметом якого є ««Капітальний ремонт системи опалення з заміною обігрівачів (підготовка об`єкта до опалювального сезону) будівлі комунального закладу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 »» на суму 1 433429, 00 грн. Згідно додаткової угоди від 14.10.2024 ціна договору зменшена до 1343 413, 00 грн.
Проведеним аналізом Єдиного веб-порталу використання публічних коштів ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) встановлено, що між ІНФОРМАЦІЯ_5 та ФОП ОСОБА_4 проведено розрахунок за виконані роботи на загальну суму 1427113, 00 гривень (перевищення 87300 грн.)
З метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин проведення вказаних закупівель, проведено слідчу дію огляд електронної системи публічних закупівель ІНФОРМАЦІЯ_6 . Зокрема, об`єктом огляду була сторінка тендерної закупівлі товарів ІНФОРМАЦІЯ_6 «Капітальний ремонт системи опалення будівлі Комунального закладу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 (підготовка до опалювального сезону)» унікальний номер-ідентифікатор ІНФОРМАЦІЯ_7 та об`єктом огляду була сторінка тендерної закупівлі товарів ІНФОРМАЦІЯ_6 ««Капітальний ремонт системи опалення з заміною обігрівачів (підготовка об`єкта до опалювального сезону) будівлі комунального закладу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 »» унікальний номер-ідентифікатор ІНФОРМАЦІЯ_8 .
В ході опрацювання інформації вказаних двох закупівель встановлено, що замовниками прикріплені ряд документів, а саме: договори підряду, додаткові угоди, календарні плани графік виконання робіт та договірна ціни. Однак первинна кошторисна документація відсутня, що унеможливлює ідентифікувати які види робіт та витрати були проведені.
Разом з тим, встановлено, що обидві закупівлі стосувалися проведення капітального ремонту системи опалення будівлі одного і того ж об`єкту - Комунального закладу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 . Крім того, інформація щодо виду робіт та найменування витрат, які зазначені в Договірних цінах та Каленларних графіках виконання робіт повністю ідентичні між собою, по обох проведених закупівлях. Вказані обставини, дають підстави вважати про можливе вчинення кримінального правопорушення, пов`язане з розтратою бюджетних коштів.
Для з`ясування обставин, що мають істотне значення для кримінального провадження, а також для досягнення повноти, всебічності при розслідуванні даного кримінального правопорушення виникла потреба у отриманні тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , а саме до документів щодо розробки проектно-кошторисної документації, укладання договорів, виконання та оплати проведених робіт по закупівлі ID: ІНФОРМАЦІЯ_8 ««Капітальний ремонт системи опалення з заміною обігрівачів (підготовка об`єкта до опалювального сезону) будівлі комунального закладу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 ».
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Статтею 160 КПК України передбачається, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 КПК.
Розгляд клопотання, щодо тимчасового доступу до вищевказаної інформації та копій документів має першочергове значення і зволікання у його розгляді, пов`язане із викликом представників ФОП ОСОБА_4 , може створити реальну загрозу зміни або знищенню слідів кримінального правопорушення, а також унеможливлює добування інших доказів, а тому, прокурор просив слідчого суддю клопотання задовольнити.
Прокурор в судове засідання не з`явився, завчасно подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність.
Дослідивши матеріали клопотання, оцінивши докази в їх сукупності, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи наведене, судовий розгляд клопотання здійснювався за відсутності фіксації судового процесу технічними засобами.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Матеріалами кримінального провадження та клопотанням прокурора підтверджено те, що речі та документи про доступ до яких клопоче прокурор мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та проведення експертиз.
Враховуючи те, що вказані обставини є доведеними матеріалами кримінального провадження, оскільки сукупність інших заходів, застосованих прокурором підтверджує неможливість отримання вказаних відомостей іншими способами, а в подальшому відомості, що містяться в речах та документах можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, тому слідчий суддя дійшов висновку, що дане клопотання слід задовольнити.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 159, 162, 163, 164, 165 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора у кримінальному провадженні прокурора Вінницької окружної прокуратури Вінницької області ОСОБА_3 задовольнити.
Надати дозвіл прокурору Вінницької окружної прокуратури ОСОБА_3 , слідчому СВ відділу поліції №3 Вінницького районного управління поліції ОСОБА_5 , а також слідчим що входять до групи слідчих у кримінальному проваджені № 12024020050001011 від 11.12.2024, на тимчасовий доступ, виїмку належним чином завірених копій документів, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_9 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) юридична адреса: АДРЕСА_2 ), а саме:
- документів по закупівлі ID: ІНФОРМАЦІЯ_8 «Капітальний ремонт системи опалення з заміною обігрівачів (підготовка об`єкта до опалювального сезону) будівлі комунального закладу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 », а саме:
- рішення ІНФОРМАЦІЯ_10 та/або виконавчого комітету з додатками, відповідно до яких приймались рішення про здійснення видатків на будівництво вищевказаного об`єктів;
- договори з суб`єктами господарювання щодо розробки проектно-кошторисної документації, проектно-кошторисна документація (робочі проекти, кошториси, договірна ціна, підсумкові відомості ресурсів, паспорти на обладнання, інші наявні документи, договори на виготовлення проектно-кошторисної документації, акти здачі-прийняття, документи щодо оплати);
- документація, що стосується проведення технічного та авторського нагляду на об`єкті реконструкції, виготовлення робочого проекту, проведення розрахунків (договори, акти прийому-передачі робіт, послуг, документи що підтверджують розрахунки, тощо);
- Договори №36 від 14.05.2024 з додатками, специфікаціями та додатковими угодами;
- Акти приймання виконання виконаних робіт форми КБ-2в, КБ-3, або інших форм, які стосуються проведення зазначених робіт, підсумкові відомості ресурсів до них;
- Платіжні доручення;
Ухвала діє протягом двох місяців з дня її постановлення.
У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді є остаточною та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2025 |
Оприлюднено | 28.01.2025 |
Номер документу | 124688036 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Каленяк Р. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні