Справа №127/2022/25
Провадження №2/127/318/25
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 січня 2025 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області у складі судді Березовської О. А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає як внутрішньо переміщена особа за адресою: АДРЕСА_2 , до Держави України в особі Сектору паркування відділу контролю за станом благоустрою Трускавецької міської ради про стягнення моральної шкоди, заподіяної незаконними діями відповідача,
В С Т А Н О В И В:
20.01.2024 позивач звернувся до Вінницького міського суду Вінницької області з зазначеною позовною заявою, яку обґрунтовує тим, що 11.12.2024 Дзержинським районним судом м. Харкова скасовано постанову про накладення адміністративного стягнення серії РАП №2471229246 від 01.07.2024, провадження по справі про адміністративне правопорушення щодо нього за ч. 3 ст. 122 КУпАП закрито у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 122 КУпАП. Рішення не оскаржувалось та набрало законної сили.
Позивач вважає, що незаконними діями відповідача йому завдано моральну шкоду, просить суд стягнути з Державного бюджету України, шляхом списання коштів з єдиного казначейського рахунку Державного бюджету України на його користь 45000 грн компенсації моральної шкоди, навмисно заподіяної йому відповідачем. Звільнити його, інваліда 2 групи від сплати судового збору.
Позивач вважає, що відповідно до ч. 4 ст. 28 ЦПК України, позови, пов`язані з відшкодуванням шкоди, можуть пред`являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
Автоматизованим розподілом судової справи між суддями 20.01.2024 головуючим суддею визначено суддю Березовську О. А. Справа передана судді 21.01.2025.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, суд зазначає таке.
Позивач при визначенні підсудності справи посилається на ч. 4 ст. 28 ЦПК України. Цією статтею передбачено, що позови, пов`язані з відшкодуванням шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
З зазначеної норми вбачається, що це правило альтернативної підсудності стосується випадків, коли шкода завдана органами, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, прокуратури та суду.
Відповіднодо ст.5Закону України«Про оперативно-розшуковудіяльність» доорганів,що здійснюютьтаку діяльністьвіднесено оперативніпідрозділи: Національноїполіції -підрозділами кримінальноїта спеціальноїполіції; Державногобюро розслідувань-оперативними,оперативно-технічними,внутрішнього контролю,забезпечення особистоїбезпеки; Службибезпеки України-оперативними підрозділамиЦентрального управління,регіональних органівта органіввійськової контррозвідки; Службизовнішньої розвідкиУкраїни -агентурної розвідки,оперативно-технічними,власної безпеки; Державноїприкордонної службиУкраїни -розвідувальним органомцентрального органувиконавчої влади,що реалізуєдержавну політикуу сферіохорони державногокордону (агентурноїрозвідки,оперативно-технічним,власної безпеки),підрозділами забезпеченнявнутрішньої безпекита власноїбезпеки,оперативного документування,оперативно-розшуковимита оперативно-технічними; управліннядержавної охорони-підрозділом оперативногозабезпечення охоронивиключно зметою забезпеченнябезпеки осібта об`єктів,щодо якихздійснюється державнаохорона; органіві установвиконання покараньта слідчихізоляторів Державноїкримінально-виконавчоїслужби України; розвідувальногооргану Міністерстваоборони України-оперативними,оперативно-технічними,власної безпеки; Національногоантикорупційного бюроУкраїни -детективів,оперативно-технічними,внутрішнього контролю; Бюро економічної безпеки України - підрозділами детективів, оперативно-технічними підрозділами.
Проведення оперативно-розшукової діяльності іншими підрозділами зазначених органів, підрозділами інших міністерств, відомств, громадськими, приватними організаціями та особами забороняється.
Зі змісту позовної заяви та вище зазначеного рішення суду вбачається, що протокол про адміністративне правопорушення складався головним спеціалістом-інспектором з паркування відділу контролю за станом благоустрою Трускавецької міської ради Пасічник М. П. Сектор паркування відділу контролю за станом благоустрою Трускавецької міської ради не є органом, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, не відноситься також до органів прокуратури та суду.
До вище зазначеного позову застосовуються загальні правила підсудності, передбачені ч. 2 ст. 27 ЦПК України, якою встановлено, що позови до юридичних осіб пред`являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Трускавецька міська рада є юридичною особою публічного права, а отже справа підсудна суду за її місцезнаходженням.
При поданні позовної заяви до суду для визначення підсудності позивачу необхідно було застосовувати ч. 2 ст. 27 ЦПК України.
Порушення правил підсудності відповідно до ст. 376 ЦПК України є підставою для скасування судового рішення.
Відповідно до ч. 9 ст.187 ЦПК України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому ст. 31 ЦПК України.
Згідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи викладене, беручи до уваги місце знаходження відповідача, суд вважає необхідним направити за підсудністю цивільну справу до Трускавецького міського суду Львівської області.
Керуючись статтями 27, 28, 31, 32, 187, 353, 354 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Держави України в особі Сектору паркування відділу контролю за станом благоустрою Трускавецької міської ради про стягнення моральної шкоди, заподіяної незаконними діями відповідача, передати за територіальною підсудністю до Трускавецького міського суду Львівської області (вул. Івана Мазепи, 21/1, м. Трускавець, Львівська область, 82200).
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення до Вінницького апеляційного суду. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду складена 27.01.2025.
Суддя Олена Березовська
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2025 |
Оприлюднено | 28.01.2025 |
Номер документу | 124688169 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду |
Цивільне
Вінницький міський суд Вінницької області
Березовська О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні