Справа № 305/3442/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про залишення позовної заяви без руху
10 грудня 2024 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Крегул М.М., ознайомившись з позовною заявою адвоката Сойми Івана Юрійовича, який діє в інтересах позивача-1 ОСОБА_1 та позивача-2 ОСОБА_2 до Дитячого будинку сімейного типу в особі Пасточицької Діани Михайлівни, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: орган опіки та піклування Богданської сільської ради Рахівського району Закарпатської області про поновлення батьківських прав,
ВСТАНОВИВ:
Адвокат Сойми І.Ю., який діє в інтересах позивача-1 ОСОБА_1 та позивача-2 ОСОБА_2 звернувся до Рахівського районного суду Закарпатської області з позовом до Дитячого будинку сімейного типу в особі ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: орган опіки та піклування Богданської сільської ради Рахівського району Закарпатської області про поновлення батьківських прав.
Ухвалою судді Рахівського районного суду Закарпатської області від 03.10.2024 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачам строк для усунення недоліків, оскільки у позовній заяві не зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків відповідача ОСОБА_3 , а також відсутні будь-які документи, які підтверджують правильність написання її прізвища, імені та по батькові, можуть ідентифікувати її як особу та як представника дитячого будинку сімейного типу; у позовній заяві відсутні відомості про місцезнаходження третьої особи - Органу опіки та піклування Богданської сільської ради, код в ЄДРПОУ, наявність або відсутність електронного кабінету; відсутність обґрунтування щодо підстав подання позовної заяви за місцем проживання позивачів до Рахівського районного суду; до позовної заяви всупереч ч. 1 ст. 177 ЦПК України не додано її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб (2), а додано лише 1; позовна заява не містить зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.
10.10.2024 року представником позивачів адвокатом Соймою І. до суду подано заяву про усунення недоліків.
24.10.2024 року суддею Рахівського районного суду постановлено ухвалу про пердачу цивільної справи до Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області за територіальною підсудністю.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу справи, головуючим суддею визначено суддю Крегул Маріанну Миколаївну.
Разом з тим, ознайомившись із змістом позовної заяви та додатками до неї, суддя приходить до наступного висновку.
Нормами статей175та177 ЦПК Українирегламентовано вимоги до форми і змісту позовної заяви.
Приписами ч. 1ст. 187 ЦПК Українивизначено, що суд відкриває провадження у справі за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження.
Відповідно до ч. 4статті 177 ЦПК Українивизначено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, позивачі у позовній заяві просять поновити їм, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 батьківські права відносно неповнолітніх дітей: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , які перебувають у дитячому будинку сімейного типу с.Ратовці Ужгородського району Закарпатської області.
Згідно зст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік»встановлено, що у 2024 році прожитковий мінімум працездатних осіб: з 1 січня 2024 року - 3028 гривень.
Згідно п. 2 ч. 1ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,за поданнядо судупозовної заявимайнового характеру,яка поданафізичною особою,ставка судовогозбору складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Разом з цим, відповідно до ч. 7 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
Так, до позовної заяви додано квитанцію до платіжної інструкції на переказ готівки №70 від 23.09.2024 року, платник ОСОБА_1 , про сплату судового збору в розмірі 1211,20 грн..
Суддя приймає таку квитанцію як сплату судового збору одним з позивачів - ОСОБА_1 .
Поряд з цим, за подання вказаної позовної заяви, позивачеві ОСОБА_2 слід сплатити судовий збір за подання такої заяви у відповідному розмірі та надати суду документ, що підтверджує його сплату.
Інформація про платіжні реквізити щодо сплати судового збору відображена на офіційному веб-порталі Судової влади України на сторінці Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області за посиланням http://ug.zk.court.gov.ua/sud0712/gromadyanam/zbr/.
Окрім цього, 18.10.2023 набув чинностіЗакон України від 29.06.2023№ 3200-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами».
Відповідно до пункту 2 частини 3статті 175 ЦПК Українив редакції означеного Закон України позовна заява повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Згідно з частиною 6статті 14 ЦПК Українипередбачено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
За змістом частини 7статті 14 ЦПК Україниособі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд надсилає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
З обставин справи вбачається, що представництво позивачів за пред`явленим позовом здійснюється фаховим адвокатом, тобто особою, яка зобов`язана зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
Відповідно до Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя 17.08.2021 за №1845/0/15-21 засобами ЄСІТС в автоматичному режимі здійснюється перевірка наявності в особи зареєстрованого Електронного кабінету (п.42).
Пунктами 5.4-1, 5.5 вказаного Положення передбачено, що Електронний кабінет - персональний кабінет (вебсервіс чи інший користувацький інтерфейс) у підсистемі (модулі) ЄСІТС, за допомогою якого особі, яка пройшла електронну ідентифікацію, надається доступ до інформації та сервісів ЄСІТС або її окремих підсистем (модулів), у тому числі можливість обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу, а також між учасниками судового процесу.
Електронна ідентифікація особи здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису чи інших засобів електронної ідентифікації, які дають змогу однозначно встановити особу.
Ідентифікаційні дані особи - для юридичних осіб: ідентифікаційний код юридичної особи (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України, - код в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України); для фізичних осіб - підприємців: реєстраційний номер облікової картки платника податків (далі - РНОКПП), для адвокатів - номер та дата видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю; для фізичних осіб: унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (далі - УНЗР), реєстраційний номер облікової картки платника податків (далі - РНОКПП) або номер і серія паспорта. Для фізичних осіб - громадян України номер і серія паспорта є ідентифікаційними даними виключно за відсутності у такої фізичної особи РНОКПП або УНЗР.
Із викладеного вбачається, що перевірка наявності в особи зареєстрованого в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, враховуючи технічний функціонал, можлива за наявності інформації про РНОКПП відповідної особи.
Між тим, подана позовна заява не містить відомостей про РНОКПП адвоката, що виключає можливість суду самостійно перевірити факт реєстрації електронного кабінету адвокатом.
Суддя звертає увагу, що за наявності в адвоката зареєстрованого електронного кабінету йому необхідно повідомити РНОКПП для забезпечення перевірки судом відповідних обставин та подальшого здійснення обміну (надсилання та отримання) документами (в тому числі процесуальними документами, письмовими та електронними доказами тощо) між судом та учасниками судового процесу.
Відповідно до ч. 1 ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Виходячи з наведеного приходжу до переконання, що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачам строк для усунення недоліків позовної заяви.
Роз`яснити, що в разі усунення недоліків у зазначений строк позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 258-260, 353 ЦПК України, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заявуадвоката Сойми Івана Юрійовича, який діє в інтересах позивача-1 ОСОБА_1 та позивача-2 ОСОБА_2 до Дитячого будинку сімейного типу в особі Пасточицької Діани Михайлівни, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: орган опіки та піклування Богданської сільської ради Рахівського району Закарпатської області про поновлення батьківських прав, залишити без руху.
Надати позивачам строк для усунення вказаних у даній ухвалі недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня вручення копії цієї ухвали, роз`яснивши при цьому, що у разі не усунення у визначений строк недоліків заява буде вважатися неподаною і повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду М.М. Крегул
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 10.12.2024 |
Оприлюднено | 29.01.2025 |
Номер документу | 124689682 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Крегул М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні