Унікальний номер справи 333/380/25
Номер провадження 1-кс/333/397/25
УХВАЛА
Іменем України
23 січня 2025 року м.Запоріжжя
Слідчий суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , секретар судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність посадових осіб Територіального управління Державного бюро розслідувань розташованого у місті Мелітополі щодо невнесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,
за участі:
заявника - ОСОБА_3 ,
ВСТАНОВИЛА:
В провадженні слідчого судді знаходиться скарга ОСОБА_3 на бездіяльність посадових осіб Територіального управління Державного бюро розслідувань розташованого у місті Мелітополі щодо невнесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
До судового засідання представник першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Мелітополі та м. Запоріжжі) Територіального управління Державного бюро розслідувань у м. Мелітополі не з`явився, надав заяву про розгляд справи за їх відсутності, додатково вказав, що 10.01.2025 на підставі ухвали Печерського районного суду м. Києва від 28.11.2024 (справа N?757/53402/24-к; провадження No1 -кс-45380/24) уповноваженою особою ТУ ДБР у м. Мелітополі внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за N?62025080100000360 за ч. 2 ст. 365 КК України (за обставинами викладеними у вказаному зверненні ОСОБА_3 ). У зв`язку з цим в задоволенні клопотання просив відмовити.
В судовому засіданні заявник ОСОБА_3 , враховуючи інформацію, зазначену у листі ТУ ДБР у м. Мелітополі, просив залишити скаргу без розгляду.
Вислухавши пояснення представника заявника, дослідивши матеріали скарги, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Згідно ч.ч. 1,3 ст. 26 КПК України сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом. Слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.
За таких обставин, суд вважає за необхідне скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність посадових осіб Територіального управління Державного бюро розслідувань розташованого у місті Мелітополі щодо невнесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, - залишити без розгляду.
Також ОСОБА_3 суду повідомив, що у зв`язку з тим, що 14.05.2024 року його побив працівник поліції - оперуповноважений ДСР НПО ОСОБА_4 , він побоюється насильства з боку поліцейського у разі звільнення його з-під варти (у разі внесення застави). Просить відповідно до вимог ст.. 206 КПК України забезпечити його безпеку шляхом відсторонення від посади ОСОБА_4 .
Із судових рішень, наявних в Єдиному державному реєстрі судових рішень, вбачається, що ОСОБА_3 утримується в ДУ «Запорізький слідчий ізолятор» у зв`язку із застосуванням відносно нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, як до підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч. 2 ст. 345 КК України, в межах кримінального провадження № 22023080000000663 від 25.04.2023 р.
Також неодноразово ухвалами районних судів м. Запоріжжя, як вбачається з Єдиного державного реєстру судових рішень зобов`язано Директора Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Мелітополі, здійснити перевірку інформації, викладеної в усних поясненнях ОСОБА_3 під час розгляду різних скарги, щодо застосування до нього 14.05.2024 року працівниками поліції, в тому числі ОСОБА_4 , фізичного насильства.
Відповідно до ч.6 ст. 206 КПК України, якщо під час будь-якого судового засідання особа заявляє про застосування до неї насильства під час затримання або тримання в уповноваженому органі державної влади, державній установі (орган державної влади, державна установа, яким законом надано право здійснювати тримання під вартою осіб), слідчий суддя зобов`язаний зафіксувати таку заяву або прийняти від особи письмову заяву та: 1) забезпечити невідкладне проведення судово-медичного обстеження особи; 2) доручити відповідному органу досудового розслідування провести дослідження фактів, викладених в заяві особи; 3) вжити необхідних заходів для забезпечення безпеки особи згідно із законодавством.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві» 3782-XII (далі- Закону 3782-XII), заходами забезпечення безпеки є:
а) особиста охорона, охорона житла і майна;
б) видача спеціальних засобів індивідуального захисту і сповіщення про небезпеку;
в) використання технічних засобів контролю і прослуховування телефонних та інших переговорів, візуальне спостереження;
г) заміна документів та зміна зовнішності;
д) зміна місця роботи або навчання;
е) переселення в інше місце проживання;
є) поміщення до дошкільної виховної установи або установи органів соціального захисту населення;
ж) забезпечення конфіденційності відомостей про особу;
з) закритий судовий розгляд.
З урахуванням характеру і ступеня небезпеки для життя, здоров`я, житла та майна осіб, взятих під захист, можуть здійснюватися й інші заходи безпеки.
Крім того, відповідно до ст. ст. 20, 22 Закону 3782-XII, підставою для вжиття заходів забезпечення безпеки осіб, зазначених у статті 2 цього Закону, є дані, що свідчать про наявність реальної загрози їх життю, здоров`ю, житлу і майну. Заходи щодо безпеки осіб, взятих під захист, застосовуються тільки за наявності підстав, зазначених у статті 20 цього Закону. Порядок здійснення заходів безпеки визначається цим Законом, іншими актами законодавства України.
Отже, питання забезпечення безпеки шляхом відсторонення від посади за заявою осіб, зазначених у статті 2 цього Закону, не передбачено нормами чинного законодавства. Крім того, ОСОБА_3 не зазначено та не надано суду даних, що свідчать про наявність реальної загрози його життю, здоров`ю, житлу і майну, його припущення щодо такої загрози у майбутньому без наведення будь-яких доказів не можна вважати такими даними.
Вказане вказує на відсутність підстав для застосування заходів, передбачених п. 3 ст. 206 КПК України.
Керуючись вимогами ст. ст. 26, 303, 306, 307 КПК України, слідчий суддя-
У Х В А Л И Л А:
Скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність посадових осіб Територіального управління Державного бюро розслідувань розташованого у місті Мелітополі щодо невнесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, - залишити без розгляду.
У задоволенні клопотання ОСОБА_3 про забезпечення його безпеки шляхом відсторонення від посади - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Комунарський районний суд м.Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2025 |
Оприлюднено | 29.01.2025 |
Номер документу | 124689953 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань |
Кримінальне
Комунарський районний суд м.Запоріжжя
Ковальова Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні