ЄУН: 336/459/25
Провадження №: 2-о/336/124/2025
УХВАЛА
Іменем України
27 січня 2025 року м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Дацюк О.І., розглянувши заяву ОСОБА_1 , зацікавлені особи: ОСОБА_2 , виконавчий комітет Запорізької міської ради, Шевченківський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у м. Запоріжжя Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), про всиновлення дитини, внесення змін до актового запису про народження дитини,-
ВСТАНОВИВ:
До Шевченківського районного суду м. Запоріжжя надійшла заява ОСОБА_1 про всиновлення ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , внесення змін до актового запису про народження дитини.
Статтею 311 ЦПК України визначено, що заява про усиновлення дитини повинна містити: найменування суду, до якого подається заява, ім`я, місце проживання заявника, а також прізвище, ім`я, по батькові, вік усиновлюваної дитини, її місце проживання, відомості про стан здоров`я дитини. Заява про усиновлення дитини може також містити клопотання про зміну прізвища, імені, по батькові, дати, місця народження дитини, про запис заявника матір`ю або батьком дитини.
До заяви про усиновлення дитини за наявності мають бути додані такі документи:
1) копія свідоцтва про шлюб, а також письмова згода на це другого з подружжя, засвідчена нотаріально, - при усиновленні дитини одним із подружжя;
2) медичний висновок про стан здоров`я заявника;
3) довідка з місця роботи із зазначенням заробітної плати або копія декларації про доходи;
4) документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням;
5) інші документи, визначені законом.
До заяви заявником не додано документ, що підтверджує право власності або користування жилим приміщенням.
Крім того, заявником судовий збір не сплачений, зазначено про звільнення від сплати судового збору на підставі ст. 5 ч. 1 п. 13 Закону України «Про судовий збір».
Статтею 5 Закону України «Про судовий збір» передбачені пільги щодо сплати судового збору, які за своїх характером мають суб`єктну або предметну ознаку, тобто звільняються або певні категорії осіб або позивачі у певних категоріях справ.
При цьому деякі категорії громадян звільнені від сплати судового збору по усіх справах, а деякі лише у разі звернення до за захистом певних прав, пов`язаних з їх статусом.
Так, наприклад, інваліди 1 та 2 груп звільненні від сплати судового збору по усіх справах, в який вони беруть участь.
Натомість інші категорії осіб звільнені від сплати судового збору виключно за звернення до суду з позовами на захист лише окремих своїх прав, пов`язаних з їх статусом.
Статтею 5 ч. 1 п. 13 Закону України «Про судовий збір» вказано, що від сплати судового збору звільняються учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України - у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.
Вимоги заявника не пов?язані із захистом її прав як учасника бойових дій, тож пільги, встановлені вищевказаною нормою Закону, в цьому випадку на позивача не розповсюджуються.
Тож судовий збір заявник має сплатити на загальних підставах.
Статтею 185 ЦПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно зі ст. 294 ч. 3 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом
Заява, подана без додержання вимог ЦПК України, залишається без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає необхідним залишити заяву без руху, надавши заявникові строк для усунення недоліків шляхом надання документів на підтвердження права власності або користування житлом, актуальні на момент звернення до суду, сплати судового збору в сумі 1211,20 гривень, надання платіжного документу на підтвердження сплати судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст. 185 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , зацікавлені особи: ОСОБА_2 , виконавчий комітет Запорізької міської ради, Шевченківський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у м. Запоріжжя Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), про всиновлення дитини, внесення змін до актового запису про народження дитини залишити без руху.
Надати заявникові п`ятиденний строк з дня отримання копії ухвали для усунення вищезазначених недоліків.
Надіслати копію ухвали заявникові.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя О.І. Дацюк
Суд | Шевченківський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2025 |
Оприлюднено | 29.01.2025 |
Номер документу | 124690250 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Шевченківський районний суд м. Запоріжжя
Дацюк О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні