Ухвала
від 27.01.2025 по справі 452/254/25
САМБІРСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 452/254/25

УХВАЛА

про призначення справи до судового розгляду

"27" січня 2025 р. м.Самбір

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

у складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,

із участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

захисника-адвоката ОСОБА_5 ,

провівши у залі місцевого суду в місті Самборі Львівської області в режимі відеоконференції відкрите підготовче судове засідання у кримінальному провадженні №42024142410000178 від 2 вересня 2024 року про обвинувачення:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 ; військовослужбовця в/ч НОМЕР_1 , який перебуває на посаді гранатометника у званні солдата; українця, громадянина України, з середньо-спеціальною освітою, раніше не судимого, -

- у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 307 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

22.01.2025 року на розгляд місцевому суду надійшов обвинувальний акт у зазначеному кримінальному провадженні та ухвалою від 22.01.2025р. призначено підготовче судове засідання; ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні вказаних кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 307 КК України.

Вислухавши думку учасників судового провадження, з`ясувавши обставини заявленого прокурором клопотання, позиції захисту та безпосередньо самого обвинуваченого, котрий не заперечив призначення справи до судового розгляду та доставляння його до суду під вартою, суд дійшов висновку про призначення судового розгляду на підставі вказаного обвинувального акта та про застосування щодо ОСОБА_4 запобіжного заходу тримання під вартою, виходячи з наступного:

Кримінальне провадження підсудне Самбірському міськрайонному суду Львівської області; підстав для закриття або зупинення кримінального провадження чи повернення обвинувального акта немає.

У відповідності до ч. 3 ст. 315 КПК України під час підготовчого судового засідання суд за клопотанням учасників судового провадження має право обрати, змінити чи скасувати заходи забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжний захід, обраний щодо обвинуваченого. При розгляді таких клопотань суд додержується правил, передбачених розділом II цього Кодексу.

Прокурором подано суду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо обвинуваченого ОСОБА_4 посилаючись на те, що останній обґрунтовано підозрюється у вчиненні багатьох епізодів вказаного кримінального правопорушення, яке відноситься до тяжкого злочину, за вчинення якого передбачено безальтернативне покарання у виді позбавлення волі на строк до десяти років, що спонукатиме обвинуваченого переховуватися і тим самим ухилятися від належного судового розгляду; може незаконно впливати на свідків у даному кримінальному провадженні, шляхом чинення на них тиску, спонукаючи їх до зміни показань; враховуючи тяжкість вчиненого кримінального правопорушення може перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином і, менш суворий запобіжний захід буде недостатній для запобігання вказаним ризикам та забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків.

Відповідно до ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам, зокрема: переховуватися від суду та незаконно впливатина потерпілих,свідків,експертів уцьому жкримінальному провадженні. Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави суду вважати, що обвинувачений може здійснити ці дії.

Згідно ст. 194 цього Кодексу під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує прокурор; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Статтею 178 КПК України регламентовано, що при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у ст. 177 цього Кодексу, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів, зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі: вагомість наявних доказів про вчинення обвинуваченим кримінального правопорушення, тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання її винною у кримінальному правопорушенні, вік та стан здоров`я, міцність соціальних зв`язків обвинуваченого в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини й утриманців, наявність постійного місця роботи та репутацію обвинуваченого, його майновий стан та наявність судимостей, дотримання умов попередньо застосованих запобіжних заходів, розмір майнової шкоди та інше.

Ураховуючи вимоги наведених норм Закону і те, що із наданих прокурором доказів вбачаються наявність обґрунтованої підозри обвинуваченого ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, за яке законом передбачено покарання у виді позбавлення волі понад шість років, а також наявність ризиків, а саме: переховуватись від органів досудового розслідування та суду, незаконно впливати на свідків у даному кримінальному провадженні, що свідчить про недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання зазначеним ризикам і, тому з метою забезпечення виконання обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків є підстави застосувати до нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на строк шістдесяти днів.

Разом з тим задовольняючи клопотання про обрання обвинуваченому ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою суд визначає розмір застави враховуючи, що дане питання мало місце в детальному обговоренні між учасниками судового розгляду і з мотивів помірності такого для обвинуваченого та подальшої належної його процесуальної поведінки слід такий визначити у розмірі двадцяти п`яти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, але поряд з тим слід покласти на ОСОБА_4 разом з іншим додатковий обов`язок у такому разі про обмеження у спілкуванні зі свідками кримінального провадження.

Відповідно до ч. 4 ст. 182 КПК Українирозмір застави визначається з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, обвинуваченого, інших даних про його особу та ризиків, передбаченихст. 177 цього Кодексу. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов`язків та не може бути завідомо непомірним для нього, а тому, беручи до уваги наведене раніше, суд приходить до переконання у визначенні розміру застави 25(двадцять п`ять) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить суму 75700грн, оскільки внесення застави саме в такому розмірі може гарантувати виконання обвинуваченим покладених на нього обов`язків.

Тому, вислухавши сторони, суд прийшов до переконання про завершення підготовчого провадження та призначення судового розгляду справи у відкритому судовому засіданні в приміщенні залу судових засідань із викликом зазначених осіб.

Керуючись ст. ст. 314 317, 331, 370 372, 376 КПК України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Призначити на6лютого 2025 рокуна 15.00год.у відкритому судовому засіданні у залі суду судовий розгляд кримінального провадження №42024142410000178 про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 307 КК України.

У судове засідання викликати прокурора, адвоката і обвинуваченого, доставивши його під вартою до зали суду.

Обрати обвинуваченому ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на строк шістдесят днів до 28 березня 2025 року включно з визначенням застави у розмірі 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 75700(сімдесят п`ять тисяч сімсот)гривень.

Копію ухвали надати обвинуваченому, захиснику та направити до державної установи Львівська установа виконання покарань (ЛСІ19),-для відома та виконання.

Одночасно визначити розмір застави 25(двадцять п`ять) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить суму 75700грн. (сімдесят п`ять тисяч сімсот гривень), яка може бути внесена як самим обвинуваченим, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на депозитний рахунок ТУ ДСА у Львівській області: ЄДРПОУ- 26306742, депозитний рахунок UA598201720355219002000000757; банк отримувача - Державна казначейська служба України, м. Київ.

Обвинувачений або заставодавець мають право у будь - який момент внести заставу у розмірі, визначеному в ухвалі, про продовження застосованого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою протягом дії ухвали.

Покласти на обвинуваченого ОСОБА_4 у разі внесення застави наступні обов`язки: прибувати на виклики до місцевого суду та прокурора; не відлучатись з населеного пункту, де він фактично проживає АДРЕСА_1 ; утриматись від спілкування із свідками у кримінальному провадженні, - окрім випадків виконання слідчим, прокурором чи судом процесуальних дій.

Термін дії обов`язків, покладених судом, у разі внесення застави, визначити до 28.03.2025 року включно.

Роз`яснити обвинуваченому, що у разі внесення застави у визначеному у данійухвалі розмірі, оригінал документу з відміткою банку, який підтверджує внесення на депозитний рахунок ТУ ДСА у Львівській області, має бути наданий уповноваженій особі Львівського слідчого ізолятора УДПтСУ у Львівській області.

У разі внесення застави та з моменту звільнення обвинуваченогоз-під варти внаслідок внесення застави, визначеної у даній ухвалі, обвинувачений зобов`язаний виконувати покладені на нього обов`язки, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у вигляді застави.

Із моменту звільнення з-під варти у зв`язку із внесенням застави обвинувачений ОСОБА_4 вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у вигляді застави.

Контроль за виконанням ухвали в частині обраного запобіжного заходу покласти на Самбірський РВП у Львівській області, процесуального прокурора.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення і в частині застосованого запобіжного заходу може бути оскарженою в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Суддя

СудСамбірський міськрайонний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення27.01.2025
Оприлюднено29.01.2025
Номер документу124690767
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів

Судовий реєстр по справі —452/254/25

Ухвала від 27.01.2025

Кримінальне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Казан І. С.

Ухвала від 27.01.2025

Кримінальне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Казан І. С.

Ухвала від 22.01.2025

Кримінальне

Самбірський міськрайонний суд Львівської області

Казан І. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні