Ухвала
від 24.01.2025 по справі 454/3632/24
ЧЕРВОНОГРАДСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 454/3632/24

Провадження № 1-кп/459/241/2024

УХВАЛА

про проведення судового засідання у режимі відеоконференції

24 січня 2025 року Червоноградський міський суд Львівської області

в складі: головуючого-судді ОСОБА_1

з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у місті Шептицькому клопотання захисників обвинуваченої ОСОБА_3 - адвокатів ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про проведення судового засідання у режимі відеоконференції у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №4202414215000000 від 08 січня 2024 року про обвинувачення ОСОБА_3 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст 366, ч.4 ст.191 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Червоноградського міського суду Львівської області перебуває зазначене кримінальне провадження.

23.01.2025 на електронну адресу суду надійшло клопотання захисників обвинуваченої ОСОБА_6 та ОСОБА_5 про проведення судового засідання у режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів за допомогою підсистеми «ВКЗ» зазначаючи, що з поважних причин існує неможливість безпосередньої її у судовому засіданні.

Розглянувши дане клопотання суд дійшов наступного висновку.

Згідно з пунктами 1, 4 ч. 1, ч. 2 ст. 336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), зокрема у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров`я або з інших поважних причин, необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження. Суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.

Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», який затверджено Законом України від 24 лютого 2022 року №2102-ІХ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні»», із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб в України введено воєнний стан, який в подальшому продовжено по даний час.

На думку суду, якщо через об`єктивні обставини учасник кримінального провадження не може брати участь у засіданні в режимі відеоконференцзв`язку за допомогою технічних засобів, визначених КПК України, як виняток можна допустити участь такого учасника в режимі відеоконференцзв`язку за допомогою інших засобів, при цьому слід роз`яснити учаснику його процесуальні права та обов`язки, що відповідає рекомендаціям, які надані в листі Верховного суду від 03.03.2022 №1/0/2-22 «Щодо окремих питань здійснення кримінального провадження в умовах воєнного стану».

Окрім цього, Рада суддів України надала рекомендації щодо роботи судів в умовах воєнного стану, де серед іншого зазначила, що якщо за об`єктивних обставин учасник провадження не може брати участь в судовому засіданні в режимі ВКЗ за допомогою технічних засобів, визначених КПК, як виняток допускати участь такого учасника в режимі ВКЗ за допомогою будь-яких інших технічних засобів, в тому числі і власних.

Оскільки, однією із засад кримінального провадження відповідно до п. 21 ч. 1 ст. 7 КПК є розумність строків, зміст якої розкривається у ст. 28 КПК. Неухильне дотримання положень цієї статті, яка, з-поміж іншого, покладає на суд обов`язок із забезпечення проведення судового провадження у розумні строки, є необхідною передумовою виконання завдань кримінального провадження та дотримання основоположних прав людини на усіх його стадіях.

Тому, враховуючи обставини справи та викладені норми права, суд вважає, що у зв`язку з поважними причинами неможливості безпосередньої участі захисників обвинуваченої у судовому провадженні, доцільно провести таке засідання у режимі відеоконференції.

Таким чином, дослідивши матеріали справи, суддя вважає клопотання обґрунтованим та приймає рішення про здійснення дистанційного судового провадження в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів через систему ВКЗ.

Керуючись ст. ст. 336, 370, 372 КПК України, суд -

УХВАЛИВ :

Клопотання захисників обвинуваченої ОСОБА_3 - адвокатів ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про проведення судового засідання у режимі відеоконференції у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №4202414215000000 від 08 січня 2024 року про обвинувачення ОСОБА_3 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст 366, ч.4 ст.191 КК України - задовольнити.

Забезпечити участь адвокатів ОСОБА_4 та ОСОБА_5 в судовому засіданні, яке відбудеться о 12:00 годин 28 січня 2025 року в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою програмного забезпечення «ВКЗ».

Відеоконференція буде проведена з використанням системи ВКЗ за веб - посиланням https://vkz.court.gov.ua/.

Роз`яснити учасникам справи, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції з 1 жовтня 2022 року вхід користувачів до підсистеми відеоконференцзв`язку відбувається виключно через Електронний кабінет Електронного суду (п.18, 45, 49 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи).

Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції користувача буде перенаправлено до Електронного кабінету Електронного суд cabinet.court.gov.ua (пункт меню «Відеозв`язок» в панелі ліворуч).

Ризики технічної неможливості участі у засіданні в режимі відеоконференції «ВКЗ» поза межами приміщення суду, переривання зв`язку, тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: ОСОБА_1

СудЧервоноградський міський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення24.01.2025
Оприлюднено29.01.2025
Номер документу124690987
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем

Судовий реєстр по справі —454/3632/24

Ухвала від 24.01.2025

Кримінальне

Червоноградський міський суд Львівської області

Мельникович М. В.

Ухвала від 24.12.2024

Кримінальне

Червоноградський міський суд Львівської області

Мельникович М. В.

Ухвала від 02.12.2024

Кримінальне

Львівський апеляційний суд

Гончарук Л. Я.

Ухвала від 18.11.2024

Кримінальне

Сокальський районний суд Львівської області

Струс Т. В.

Ухвала від 21.10.2024

Кримінальне

Сокальський районний суд Львівської області

Фарина Л. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні