Рішення
від 22.01.2025 по справі 686/24002/24
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 686/24002/24

Провадження № 2/686/1562/25

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

заочне

22 січня 2025 року Хмельницький міськрайонний суд

Хмельницької області

в складі: головуючої судді Козак О.В.,

при секретарі Сірій Д.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Хмельницького цивільну справу за позовом МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

МКП «Хмельницьктеплокомунерго» звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з постачання теплової енергії та гарячої води, в якому зазначило, що МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» надає відповідачу послуги з постачання теплової енергії та гарячої води до приміщення площею 44,30 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1 , абонентський номер споживача № 316.

Статтею 24 Закону України « Про теплопостачання», основними обов`язками споживача теплової енергії є: своєчасне укладання договору з теплопостачальною організацією на постачання теплової енергії.

Відповідно до Постанов Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. №830 «Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії», від 11 грудня 2019 р. № 1182 «Про затвердження Правил надання послуги з постачання гарячої води та типових договорів про надання послуги з постачання гарячої води», послуги надаються споживачеві -(ам) згідно з умовами договорів, що укладаються відповідно до типових договорів про надання відповідних послуг, відповідно до статей 13 і 14 Закону України Про житлово-комунальні послуги.

Постановами Кабінету Міністрів України від 08.09.2021 р. №1022 та №1023 внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. №830 та від 11 грудня 2019 р. №1182, якими затверджено типові індивідуальні договори про надання послуг з постачання теплової енергії та послуг з постачання гарячої води які є договорами приєднання відповідно до п.5 ст.13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

У разі якщо співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали з виконавцем комунальної послуги відповідний договір (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і послуг з постачання та розподілу електричної енергії), з ними укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги, що є публічним договором приєднання.

Такі договори вважаються укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця послуги співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з виконавцем комунальної послуги. При цьому розміщується повідомлення про місце опублікування тексту договору у загальнодоступних місцях на інформаційних стендах та/або рахунках на оплату послуг.

Такі договори 08.10.2021 р. МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» розмістило на власному сайті за посиланням: https://www.teplo.km.ua/spogyvacham/ukladenya-dogovoriv.html, які набрали чинності з 09.11.2021 р.

Отже, з 09.11.2021 року відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», внесених змін до Постанов № 830 та № 1182, між позивачем та відповідачем-(ами) укладено типовий індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії та типовий індивідуальний договір про надання послуги з постачання гарячої води, які є публічними договорами приєднання (надалі Постанова № 830 із змінами, Постанова № 1182 із змінами).

Згідно пункту 13 «Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії» затверджених Постановою №830 із змінами, та пункту 12 «Правил надання послуги з постачання гарячої води та типових договорів про надання послуги з постачання гарячої води», затверджених Постановою № 1182 із змінами, фактом приєднання споживача до умов індивідуального договору (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір, зокрема надання виконавцю підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка за надані послуги, факт отримання послуги.

Відповідно до ст.19 Закону України «Про теплопостачання», споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.

Статтями 5,9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, постачання теплової енергії та постачання гарячої води є різновидом житлово-комунальних послуг. Споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором.

Відповідно до умов укладених договорів, розрахунковим періодом для оплати обсягу спожитої послуги є календарний місяць. Плата за абонентське обслуговування нараховується щомісяця.

Згідно пунктів 34-36 укладених договорів, Споживач здійснює оплату за цим договором щомісяця не пізніше останнього дня місяця, що настає за розрахунковим періодом, що є граничним строком внесення плати за спожиту послугу.

За бажанням споживача оплата послуг може здійснюватися шляхом внесення авансових платежів.

Під час здійснення оплати споживач зобов`язаний зазначити розрахунковий період, за який вона здійснюється, та призначення платежу (плата виконавцю, сплата пені, штрафів).

У разі коли споживачем не визначено розрахунковий період або коли за зазначений споживачем період виникла переплата, виконавець має право зарахувати такий платіж (його частину в розмірі переплати) в рахунок заборгованості споживача за минулі розрахункові періоди у разі її наявності (за винятком погашення пені та штрафів, нарахованих споживачеві), а у разі відсутності такої заборгованості - в рахунок майбутніх платежів споживача, починаючи з найближчих періодів від дати здійснення платежу.

Відповідно до п. 38 укладених договорів, Споживач не звільняється від оплати послуги, отриманої ним до укладення цього договору.

Вартістю послуг з постачання гарячої води та послуги з постачання теплової енергії є встановлені відповідно до законодавства тарифи.

МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» застосовує тарифи на послуги з постачання теплової енергії та послуги з постачання гарячої води затверджені в установленому порядку державними органами або органами місцевого самоврядування відповідно до Закону.

Розмір тарифу зазначається на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця: https://www.teplo.km.ua/spogyvacham/taryfy-dlya-naselenya.html.

Згідно ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Незважаючи на неодноразові попередження про необхідність повного погашення заборгованості відповідач здійснює неналежну оплату за надані підприємством послуги з постачання теплової енергії та послуги з постачання гарячої води, чим порушує зобов`язання.

Станом на 06.08.2024 р. заборгованість відповідача за надані послуги з постачання теплової енергії за період з 01.08.2021 р. по 31.07.2024 р. становить 12590,96 грн., що підтверджується довідкою-розрахунком про заборгованість за спожиту теплову енергію по проведених платежах і нарахуваннях.

Станом на 06.08.2024 р. заборгованість відповідача за надані послуги з постачай гарячої води за період з 01.08.2021 р. по 31.07.2024 р.. становить 8238,10 грн., що підтверджується довідкою-розрахунком про заборгованість за спожиту гарячу воду по проведених платежах нарахуваннях .

З врахуванням наведеного, позивач просить: стягнути з відповідача заборгованість за надані послуги з постачання теплової енергії за період з 01.08.2021 р. по 31.07.2024 року в розмірі 12590,96 грн.; заборгованість за надані послуги з постачання гарячої води за період з 01.08.2021 р. по 31.07.2024 року в розмірі 8238,10 грн. та судові витрати.

В судове засідання представник позивача не з`явилася, подала до суду заяву про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримала, проти заочного розгляду справи не заперечила.

Відповідач в судове засідання не з`явилася, про час та місце слухання справи повідомлялася у встановленому законом порядку.

Відповідно до ст. 280 ЦПК України, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов:1)відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання;2)відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин;3)відповідач не подав відзив;4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

За таких обставин суд вважає за можливе справу розглядати по суті за відсутності сторін, на підставі наявних в справі доказів з ухваленням заочного рішення.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 є власником квартири за адресою: АДРЕСА_1 , та отримує послуги з постачання теплової енергії та гарячої води за даною адресою.

За вказаною адресою відкрито особовий рахунок НОМЕР_1 на ОСОБА_1 .

Однак відповідач не здійснила повної оплати послуг з постачання теплової енергії в період з 01.08.2021 р. по 31.07.2024 року включно, внаслідок чого її заборгованість за надані послуги з постачання теплової енергії становить 12590,96 грн..

А за послуги з постачання гарячої води в період з 01.08.2021 р. по 31.07.2024 року включно, її заборгованість становить 8238,10 грн..

Зазначені обставини підтверджуються: довідками про розмір заборгованості за особовим рахунком 316, виданими МКП "Хмельницьктеплокомуненерго" 06.08.2024 року за №512; Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно від 22.07.2024 року № 387752371; договором купівлі-продажу квартири № 5533 від 13.07.2018 р.

Згідно п.13 «Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії», затверджених постановою КМ України від 21.08.2019р. №830, та п.12 «Правил надання послуги з постачання гарячої води та типових договорів про надання послуги з постачання гарячої води», затверджених постановою КМ України від 11.12.2019р. №1182, послуга надається споживачеві згідно з умовами договору, що укладається відповідно до типових договорів про надання послуги відповідно до статей 13 і 14 Закону України Про житлово-комунальні послуги.

З пропозицією про укладення договору про надання комунальних послуг або про внесення змін до нього (крім індивідуальних договорів, укладених відповідно до частини п`ятої статті 13 Закону України Про житлово-комунальні послуги) може звернутися будь-яка сторона, надавши письмово другій стороні проект відповідного договору (змін до нього), складений згідно з типовим договором.

Індивідуальний договір вважається укладеним із споживачем, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з виконавцем.

Фактом приєднання споживача до умов договору (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які свідчать про його бажання укласти договір, зокрема надання виконавцю підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка за надані послуги, факт отримання послуги.

Згідно п.5 ч.2 ст.7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», індивідуальний споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.

В силу ч.6 ст.19 Закону України «Про теплопостачання» споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.

Згідно ст.67 ЖК України, плата за комунальні послуги (водопостачання, газ, теплова енергія та інші послуги) береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами.

Згідно п.п.35-37Правил наданняпослуги зпостачання тепловоїенергії, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 830, розрахунковим періодом для оплати спожитої послуги є календарний місяць. Оплата послуги здійснюється не пізніше останнього дня місяця, що настає за розрахунковим періодом (граничний строк внесення плати за спожиту послугу), якщо інший порядок та строки не визначені договором. За бажанням споживача оплата послуг може здійснюватися шляхом внесення авансових платежів.

Споживач здійснює оплату спожитої послуги щомісяця в порядку та строки, визначені договором. Споживач не звільняється від оплати послуги, отриманої ним до укладення відповідного договору. Споживач не звільняється від оплати послуги за період тимчасової відсутності в житловому приміщенні (на іншому об`єкті нерухомого майна) споживача та інших осіб.

Також, згідно п.35 «Правил надання послуги з постачання гарячої води та типових договорів про надання послуги з постачання гарячої води», затверджених постановою КМ України від 11.12.2019р. №1182, плата за послугу, витрати теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання (за наявності циркуляції), абонентське обслуговування і плата за технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання багатоквартирного будинку вноситься споживачем виконавцю щомісяця однією сумою в порядку та розмірах, визначених договором. При цьому виконавець забезпечує деталізацію інформації щодо структури плати у рахунках споживачів.

Згідно п.34Типового індивідуальногодоговору про надання послуги з постачання теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 830, а також Типового індивідуального договору про надання послуги з постачання гарячої води, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1182, споживач здійснює оплату за цим договором щомісяця не пізніше останнього дня місяця, що настає за розрахунковим періодом, що є граничним строком внесення плати за спожиту послугу.

Згідно до ст. 322 ЦК України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст.530ЦК Україниякщо узобов`язаннівстановлений строк(термін)його виконання,то вонопідлягає виконаннюу цейстрок (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Згідно ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ч.1 ст.13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Згідно ст.81 ч.1, 6 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Відповідачем не надано суду належних та допустимих доказів на підтвердження того, що в квартирі АДРЕСА_2 позивачем послуги не надаються, чи надаються неналежної якості. Не надано відповідачем суду доказів і на підтвердження оплати отриманих послуг.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню і з відповідача на користь позивача слід стягнути заборгованість за надані послуги з постачання теплової енергії за період з 01.08.2021 року по 31.07.2024 року в розмірі 12590,96 грн. та заборгованість за надані послуги з постачання гарячої води за період з 01.08.2021 року по 31.07.2024 року в розмірі 8238,10 грн., а всього разом 20829,06 грн..

Відповідно до ст.141 ЦПК України сплачений позивачем судовий збір в сумі 3028 грн. підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.2,12,13,76,81,141,247,258,259,263-265, 280-289 ЦПК України, ст.ст. 322, 526, 530 ЦК України, ст. 67 ЖК України, Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Законом України «Про теплопостачання», суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_3 ) на користь Міського комунального підприємства «Хмельницьктеплокомуненерго» (ідентифікаційний код: 03356571, адреса: 29009, м. Хмельницький, вул. Чорнобрового, 5) заборгованість за надані послуги з постачання теплової енергії за період з 01.08.2021 року по 31.07.2024 року в розмірі 12590,96 грн. та заборгованість за надані послуги з постачання гарячої води за період з 01.08.2021 року по 31.07.2024 року в розмірі 8238,10 грн., а всього разом 20829,06 грн..

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_3 ) на користь Міського комунального підприємства «Хмельницьктеплокомуненерго» (ідентифікаційний код: 03356571, адреса: 29009, м. Хмельницький, вул. Чорнобрового, 5) судовий збір в розмірі 3028 грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Хмельницького апеляційного суду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Дата виготовлення повного тексту рішення суду 27.01.2025 року.

Суддя:

СудХмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення22.01.2025
Оприлюднено29.01.2025
Номер документу124692135
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —686/24002/24

Рішення від 22.01.2025

Цивільне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Козак О. В.

Рішення від 22.01.2025

Цивільне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Козак О. В.

Ухвала від 22.01.2025

Цивільне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Козак О. В.

Ухвала від 17.09.2024

Цивільне

Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області

Козак О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні