Ухвала
від 27.01.2025 по справі 167/33/25
РОЖИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 167/33/25

Номер провадження 2-с/167/1/25

У Х В А Л А

27 січня 2025 року м. Рожище

Суддя Рожищенського районного суду Волинської області Гармай І. Т., вивчивши заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу в цивільній справі № 167/33/25 за заявою ОСОБА_2 про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 аліментів на утримання неповнолітньої дитини

в с т а н о в и в :

16 січня 2025 року Рожищенським районним судом Волинської області видано судовий наказ про стягнення з ОСОБА_1 на користь стягувача ОСОБА_2 аліментів на утримання неповнолітньої дитини: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) платника аліментів, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 14 січня 2025 року і до досягнення дитиною повноліття.

24 січня 2025 року ОСОБА_1 подав до суду заяву про скасування вищевказаного судового наказу. Заяву обгрунтовує тим, що 09 січня 2025 року Рожищенським районним судом Волинської області винесено ухвалу про прийняття відмови ОСОБА_2 від позовних вимог до ОСОБА_1 про стягненняаліментів наутримання дитини та закрито провадження у справі. Також в ухвалі зазначено, що відповідно доч.2ст.256Цивільного процесуальногокодексу України(далі-ЦПК України)у разізакриття провадженняу справіповторне зверненнядо судуз приводуспору міжтими самимисторонами,про тойсамий предметі зтих самихпідстав недопускається. Однак з офіційного вебсайту судової влади України йому стало відомо, що 16 січня 2025 року Рожищенським районним судом Волинської області видано судовий наказ про стягнення з нього аліментів на утримання дитини. Зазначив, що на даний час він перебуває на військовій службі в Збройних Силах України на Лиманському напрямку і копію судового наказу не отримував. За наведених обставин просить переглянути та скасувати судовий наказ від 16 січня 2025 року про стягнення аліментів на утримання дитини.

Вивчивши заяву про скасування судового наказу з доданими до неї матеріалами суддя доходить такого висновку.

Завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави (частина 1 статті 2 ЦПК України).

Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором (стаття 5 ЦПК України).

Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках (частина 1 статті 13 ЦПК України).

Цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими ЦПК України, у порядку: наказного провадження, позовного провадження (загального або спрощеного), окремого провадження (частина 2 статті 19 ЦПК України).

Згідно з частиною 3 статті 19 ЦПК України наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру, щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.

Відповідно до частини 1 статті 160 ЦПК України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 цього Кодексу.

Пунктом 4 частини 1 статті 161 ЦПК України передбачено, що судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину однієї чверті, на двох дітей однієї третини, на трьох і більше дітей половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину, якщо ця вимога не пов`язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб.

При цьому, згідно з частиною 3 статті 167 ЦПК України судовий наказ оскарженню в апеляційному порядку не підлягає, проте може бути скасований у порядку, передбаченому цим розділом.

Відповідно до частини 1 статті 170 ЦПК України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4, 5 частини першої статті 161 цього Кодексу.

Згідно з частиною 7 статті 170 ЦПК України у разі видачі судового наказу відповідно до пункту 4 частини першої статті 161 цього Кодексу боржник має право звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів.

У разі видачі судового наказу відповідно до пунктів 4 і 5 частини першої статті 161 цього Кодексу, судовий наказ може бути переглянуто за нововиявленими обставинами у порядку, встановленому главою 3 розділу V цього Кодексу. (частина 8 статті 170 ЦПК України).

Отже, нормами процесуального закону у їх системному взаємозв`язку не передбачено право звернення до суду із заявою про скасування судового наказу у разі його видачі відповідно до пункту 4 частини 1 статті 161 ЦПК України, оскільки такий порядок перегляду судового наказу встановлений для судових наказів, виданих за всіма іншими вимогами, окрім вимог, зазначених у пунктах 4, 5 частини 1 статті 161 ЦПК України.

У випадку незгоди з судовим наказом, боржник вправі захистити своє право шляхом подачі позову про зменшення розміру аліментів (частина 7 статті 170 ЦПК України) або судовий наказ може бути переглянуто за нововиявленими обставинами у порядку, встановленому главою 3 розділу V цього Кодексу (частина 8 статті 170 ЦПК України).

Вказана правова позиція висловлена в постанові Верховного Суду від 08 квітня 2020 року у справі № 186/1420/18.

Відповідно до частини 6 статті 170 ЦПК України у разі подання неналежно оформленої заяви про скасування судового наказу суддя постановляє ухвалу про її повернення без розгляду не пізніше двох днів з дня її надходження до суду.

Ураховуючи те, що у ОСОБА_1 за судовим наказом про стягнення аліментів відсутнє право на звернення до суду із заявою про скасування зазначеного судового наказу, суддя вважає за необхідне повернути заяву без розгляду та роз`яснити ОСОБА_1 його право на звернення із заявою про перегляд судового наказу за нововиявленими обставинами, або звернення до суду з позовом про зменшення розміру аліментів.

Керуючись ст. 160, 161, 170, 171, 353 ЦПК України, суддя

п о с та н о в и в :

Заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу в цивільній справі № 167/33/25 за заявою ОСОБА_2 про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 аліментів на утримання неповнолітньої дитини повернути боржнику без розгляду.

Роз`яснити ОСОБА_1 його право на звернення до суду із позовною заявою про зменшення розміру аліментів або перегляд судового наказу за нововиявленими обставинами.

Ухвала набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 261 ЦПК України та оскарженню не підлягає.

Суддя І. Т. Гармай

СудРожищенський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення27.01.2025
Оприлюднено29.01.2025
Номер документу124692983
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи наказного провадження Справи щодо стягнення аліментів у розмірі на одну дитину - 1/4, на двох дітей - 1/3, на трьох і більше дітей - половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину

Судовий реєстр по справі —167/33/25

Ухвала від 03.02.2025

Цивільне

Рожищенський районний суд Волинської області

Шептицька Н. В.

Ухвала від 27.01.2025

Цивільне

Рожищенський районний суд Волинської області

Гармай І. Т.

Судовий наказ від 16.01.2025

Цивільне

Рожищенський районний суд Волинської області

Шептицька Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні