Cправа № 700/788/24
Провадження № 1-кп/700/41/25
УХВАЛА
27 січня 2025 року Лисянський районний суд Черкаської області в складі: головуючого судді: ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання: ОСОБА_2 , прокурора: ОСОБА_3 , обвинуваченого: ОСОБА_4 , захисника: ОСОБА_5 , потерпілого: ОСОБА_6 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залісуду вселищіЛисянка кримінальнепровадження відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Дубина Лисянського району Черкаської області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, не працюючого, з середньою освітою, одруженого,інвалідом, депутатом, учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, учасником бойових дій не являється, раніше не судимого, який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.286 КК України,
установив:
Після допиту свідка, розгляду письмових доказів та відеозапису слідчого експерименту за участю потерпілого, захисником заявлено клопотання про проведення повторного слідчого експерименту за участю потерпілого з метою визначення механізму спричинення тілесних ушкоджень при обставинах ДТП з використанням ременя пасивної безпеки потерпілим.
Потерпілий та прокурор заперечували проти задоволення клопотання сторони захисту посилаючись на його необгрунтованість.
Вислухавши учасників судового розгляду, розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення клопотання сторони захисту з таких підстав.
Під час допиту у судовому засіданні потерпілий вказував на використання ним ременя пасивної безпеки під час дтп, тоді як на відеозапису слідчого експерименту за участю потерпілого посилання на використання ременя безпеки відсутнє, що має значення відносно механізму спричинення тілесних ушкоджень.
Згідно ст.333 КПК України у разі, якщо під час судового розгляду виникне необхідність у встановленні обставин або перевірці обставин, які мають істотне значення для кримінального провадження, і вони не можуть бути встановлені або перевірені іншим шляхом, суд за клопотанням сторони кримінального провадження має право доручити органу досудового розслідування провести певні слідчі (розшукові) дії. У разі прийняття такого рішення суд відкладає судовий розгляд на строк, достатній для проведення слідчої (розшукової) дії та ознайомлення учасників судового провадження з її результатами. Під час розгляду клопотання суд враховує значення обставин, про встановлення або перевірку яких просить особа, яка звернулася з ним, можливість їх встановлення або перевірки шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та причини, з яких не були здійснені належні дії для їх встановлення чи перевірки на стадії досудового розслідування.
В ухвалі суду про доручення проведення слідчої (розшукової) дії зазначається, для з`ясування або перевірки яких обставин і які саме слідчі (розшукові) дії необхідно провести, та встановлюється строк виконання доручення. Слідчі (розшукові) дії, що проводяться на виконання доручення суду, здійснюються в порядку, передбаченому главами 20 та 21 цього Кодексу.
Згідно ч. ч. 1 3 ст. 240 КПК України з метою перевірки і уточнення відомостей, які мають значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, слідчий, прокурор має право провести слідчий експеримент шляхом відтворення дій, обстановки, обставин певної події, проведення необхідних дослідів чи випробувань. За необхідності слідчий експеримент може проводитися за участю спеціаліста. Під час проведення слідчого експерименту можуть проводитися вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складатися плани і схеми, виготовлятися графічні зображення, відбитки та зліпки, які додаються до протоколу. До участі в слідчому експерименті можуть бути залучені підозрюваний, потерпілий, свідок, захисник, представник.
Таким чином, враховуючи встановлені обставини, суд вважає за необхідне клопотання захисника задовольнити і доручити органу досудового розслідування Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області провести слідчий експеримент з метою з`ясування механізму спричинення тілесних ушкоджень потерпілим ОСОБА_6 під час дтп 18 квітня 2024 року з використанням ременя пасивної безпеки.
Керуючись ст. ст. 333, 370 - 372, 392 КПК України, суд
постановив:
Клопотання захисника обвинуваченого задовольнити.
Доручити органу досудового розслідування Звенигородського РВП ГУНП в Черкаській області, провести слідчий експеримент з метою встановлення механізму спричинення тілесних ушкоджень потерпілому ОСОБА_6 під час дорожньо-транспортної пригоди 18 квітня 2024 року о 10-20 годині на ділянці автодороги Звенигородка-Біла-Церква-Фастів-Київ між с. Ганжалівка та смт. Лисянка за участю автомобілів ВАЗ-21115 та Мерседес-Спрінтер під керуванням водіїв ОСОБА_7 та ОСОБА_4 з використанням ременя пасивної безпеки.
Для участі в проведенні слідчого експерименту залучити учасників кримінального провадження та судово-медичного експерта.
Органу досудового розслідування фіксацію перебігу слідчих дій здійснювати на відеозапис.
Строк виконання доручення встановити до 25 лютого 2025 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя - ОСОБА_1
Суд | Лисянський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2025 |
Оприлюднено | 29.01.2025 |
Номер документу | 124695749 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами |
Кримінальне
Лисянський районний суд Черкаської області
Пічкур С. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні