Номер провадження 2/754/1128/25
Справа №754/14944/24
РІШЕННЯ
Іменем України
21 січня 2025 року Деснянський районний суд м.Києва в складі:
головуючого судді Скрипки О.І.
при секретарі Моторенко К.О.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що вона та треті особи: ОСОБА_3 , їх доньки ОСОБА_5 та ОСОБА_4 є власниками квартири АДРЕСА_1 . Як зазначає позивач, у даній квартирі зареєстрований колишній чоловік третьої особи ОСОБА_4 - відповідач ОСОБА_2 . З 2019 року після розірвання шлюбу з ОСОБА_4 відповідач з квартири виселився, у квартирі не проживає, за комунальні послуги не сплачує, в утриманні житла участі не бере, особистих речей відповідача у квартирі немає. Після розірвання шлюбу з ОСОБА_4 відповідач створив нову сім`ю та виїхав на постійне місце проживання до США, де має постійне місце проживання та не має наміру повертатись до України.
Як зазначає позивач, в зв`язку із реєстрацією відповідача у спірній квартирі вона змушена нести витрати на утримання квартири та сплачувати комунальні послуги, які нараховуються з урахуванням відповідача. Перешкод відповідачу у користуванні житловим приміщенням відповідачу не чинились.
Посилаючись на викладені обставини, позивач просить задовольнити її вимоги та визнати відповідача таким, що втратив право користування спірною квартирою.
Ухвалою судді Деснянського районного суду м.Києва від 25.10.2024 року відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання.
Ухвалою Деснянського районного суду м.Києва від 27.11.2024 року закрито підготовче провадження та справу призначено до розгляду по суті.
В судове засідання позивач не з`явилась, надавши суду заяву, в якій позовні вимоги підтримує та просить розглядати справу в її відсутність.
Відповідач, будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з`явився. До суду надійшла заява відповідача, в якій він визнає позовні вимоги в повному обсязі та не заперечує проти їх задоволення, а також просить розглянути справу в його відсутність.
Треті особи, будучи належним чином повідомленими про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з`явились. Представником Деснянської РДА в м.Києві подано заяву про розгляд справи в її відсутність.
Враховуючи, що сторони по справі в судове засідання не з"явились, відповідно до ст.247 ч.2 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд вважає можливим розглянути справу у відсутність сторін на підставі наявних матеріалів.
Вивчивши матеріали справи, дослідивши обставини справи в їх сукупності, оцінивши зібрані по справі докази виходячи зі свого внутрішнього переконання, яке ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як встановлено в судовому засіданні і вбачається з матеріалів справи, позивач ОСОБА_1 та треті особи ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 є співвласниками квартири АДРЕСА_1 на підставі договору свідоцтва про право власності на житло від 25.05.1998 року
Третя особа ОСОБА_4 з 18.06.2005 року перебувала з відповідачем ОСОБА_2 у зареєстрованому шлюбі, який розірвано рішенням Деснянського районного суду м.Києві від 13.09.2019 року.
Згідно довідки про реєстрацію місця проживання особи від 23.10.2024 року, відповідач зареєстрований у спірній квартирі з 14.12.2006 року по теперішній час.
Як вбачається з актів ЖЕД-301 від 26.04.2024 року, 26.06.2024 року, 18.09.2024 року, відповідач у спірній квартині не проживає, особисті речі у квартирі відсутні.
Позивач просить визнати відповідача таким, що втратив право користування житловим приміщенням, вказуючи на те, що після розлучення з третьою особою ОСОБА_4 відповідач з квартири виселився, створив нову сім`ю, виїхав на постійне місце проживання до США, квартирою не цікавиться, витрат на утримання квартири не несе.
Відповідачем подано заяву, в якій він визнає позовні вимоги в повному обсязі та не заперечує проти їх задоволення.
Відповідно до ст.47 Конституції України кожен має право на житло. Ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.
Згідно із ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.
Відповідно до ст.15 ЦК України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Частина 1 ст.16 ЦК України визначає, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Власнику, згідно із ст. 317 ЦК України, належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.
Статтею 319 ЦК України передбачено, що власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.
Відповідно до ст. 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Згідно ст.405 ЦК України, члени сім`ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону.
Житлове приміщення, яке вони мають право займати, визначається його власником.
Член сім`ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім`ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Відповідно до ч.1 ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках
Згідно із ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.4 ст.206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Згідно п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 12.06.2009 року № 2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції», у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальні частині рішення посиланням на визнання позову без з`ясування і дослідження інших обставин справи.
Таким чином, аналізуючи наявні докази в світлі наведених правових норм, з урахуванням визнання відповідачем позову, суд вважає можливим задовольнити позовні вимоги про визнання ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим приміщенням - квартирою АДРЕСА_2 .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 11, 12, 13, 81, 82, 141, 206, 209, 258, 263-268 ЦПК України, ст.ст.15, 16, 317, 319, 391, 405, 406 ЦК України, ст.ст.109 ЖК України, ЗУ "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , таким, що втратив право користування житловим приміщенням - квартирою АДРЕСА_1 .
Рішення суду може бути оскаржено до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя:
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2025 |
Оприлюднено | 29.01.2025 |
Номер документу | 124696288 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням |
Цивільне
Деснянський районний суд міста Києва
Скрипка О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні