Номер провадження 2/754/1138/25
Справа №754/14827/24
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
27 січня 2025 року м. Київ
Суддя Деснянського районного суду міста Києва Бабко В. В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Фангарант груп" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
УСТАНОВИВ:
Позивач ТОВ "Фінансова компанія "Фангарант Груп" звернувся до суду з позовом про стягнення заборгованості.
Позивач свої позовні вимоги мотивує тим, 27.05.2024 між ТОВ «Джі Ті» та ОСОБА_1 було укладено Договір № 60200355511 про отримання товарів в системі ПлатиПізніше™. Згідно умов Договору відповідачці було передано в оренду на умовах лізингу «Телефон мобільний Apple iPhone 14 Pro Max 128GB Deep Purple б/у, послуги гарантії Protect iPhone 11 + used (12міс)». Однак станом на 21.11.2023 відповідачка ОСОБА_1 не виконала взятих на себе зобов`язань по оплаті товару, та на день подання позовної заяви заборгованість відповідачки перед позивачем становить 30662,22грн. Відповідно до Договору про участь постачальника в системі ПлатиПізніше™ № 2019073003 від 30.07.2019, всі права вимоги до відповідачки ОСОБА_1 , що випливають з умов Договору, були відступлені ТОВ «Джі Ті» на користь позивача ТОВ "ФК "Фангарант Груп". На підставі наведеного позивач просить стягнути з відповідачки заборгованість в розмірі 30662,22грн. А також понесені судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 2422,40грн.
29.10.2024 ухвалою Деснянського районного суму м. Києва відкрито провадження у справі, призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін, визначено відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
30.10.2024 сторонам направлено лист з додатками до нього, а саме: позивачу копію ухвалу про відкриття провадження, а відповідачці копію ухвали про відкриття провадження та позовну заяву з додатками до неї.
Відповідачка ОСОБА_1 повідомлялась про розгляд справи в спрощеному провадженні без виклику сторін за адресою зазначеною в позовній заяві ( АДРЕСА_1 ). Однак, станом на 11.12.2024 повідомлення про вручення поштового відправлення відповідачці по справі в матеріалах справи відсутнє.
Тому суд повторно 11.12.2024 повідомляє відповідачку про розгляд справи в спрощеному провадженні без виклику сторін для надання можливості надати пояснення та докази щодо справи. До суду повернулось зворотне рекомендоване повідомлення із відміткою «за закінченням терміну зберігання».
Станом на 27.01.2025 закінчились строки для подання відзиву та відповіді на відзив, а відтак, відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами та ухвалює заочне рішення, що відповідає ст. 280 ЦПК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Стаття 263 ЦПК України регламентує, що судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Згідно зі статтями 12, 13 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін, при цьому суд розглядає цивільні справи не інакше як в межах заявлених вимог і на підставі наданих учасниками справи доказів
Відповідно до ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених ст. 82 цього Кодексу, тобто тягар доказування лежить на сторонах цивільно-правового спору.
Згідно зі статтями 76-79 ЦПК України, доказуванню підлягають обставини (факти), які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у учасників справи, виникає спір.
Доказування по цивільній справі, як і судове рішення не може ґрунтуватися на припущеннях.
Європейський суд справ людини вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (Серявін та інші проти України, № 4909/04, § 58, ЄСПЛ, від 10 лютого 2010 року).
Дослідивши повно та всебічно обставини справи в їх сукупності, оцінивши зібрані по справі докази, виходячи зі свого внутрішнього переконання, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Суд установив такі факти та їм правовідносини.
30.07.2019 між ТОВ «ФК «Фангарант Груп» та ТОВ «Джі Ті» було укладено Договір № 2019073003 про участь постачальника в системі Плати Пізніше™.
Згідно із п. 1.1. Договору, ТОВ «Джі Ті» постачає товари клієнтам (надає послуги) та відступає Процесинг-центру ТОВ «ФК «Фангарант Груп» право вимоги платежів та право власності на товари в якості забезпечення грошових вимог за договорами з клієнтами. А ТОВ «ФК «Фангарант Груп» здійснює факторингове фінансування відступлених ТОВ «Джі Ті» до ТОВ «ФК «Фангарант Груп» прав разом з усіма правами вимоги до клієнтів, що випливають з умов, на яких було здійснено постачання клієнтам товарів та надання послуг.
Відповідно до Правил отримання товарів (надання послуг) в системі ПлатиПізнішеТМ, затверджених Наказом Директора ТОВ «ФК «Фангарант груп» визначено, що учать в системі ПлатиПізнішеТМ, здійснюється на підставі укладеного між постачальником та Процесинг-центром Договору. Для укладання Договору клієнт надає відповідну заяву постачальнику, який є учасником системи ПлатиПізнішеТМ. Згідно Договору Процесинг-центр організовує (забезпечує) надання постачальником клієнту товарів (послуг) у відповідності до умов Договору, пакету фінансування та цих Правил. Клієнт зобов`язується виконувати умови обраного Пакету фінансування, Договору та цих Правил (п. 2.1.-2.4. Правил).
27.05.2024 між ТОВ «Джі Ті» та ОСОБА_1 було укладено Договір № 60200355511 про отримання товарів в системі ПлатиПізнішеТМ.
Відповідно до істотних умов Договору, відповідачці ОСОБА_1 було передано в оренду на умовах лізингу «Телефон мобільний Apple iPhone 14 Pro Max 128GB Deep Purple б/у, послуги гарантії Protect iPhone 11 + used (12міс)». Розрахункова загальна сума платежів 52596,00грн. Розмір і порядок оплати місячних платежів: щомісяця рівними частинами до 20 числа кожного місяці, починаючи з наступного за місяцем укладання Договору.
Згідно із п. 8.1 Договору, клієнт отримує товар від постачальника на умовах договору та згідно обраного клієнтом пакету фінансування, а постачальник забезпечує надання товарів (послуг) клієнту. У момент підписання цього договору всі існуючі та майбутні права постачальника за договором відступаються на користь Процесинг-центра (ТОВ «Фінансова компанія «Фангарант Груп»).
Відповідно до п. 13.8 Договору, клієнт ознайомився з Правилами отримання товарів (послуг) в системі ПлатиПізніше™ в редакції згідно Наказу № 15/03-24 від 15.03.2024, зміст Правил є зрозумілим для Клієнта, і він погоджується їх дотримуватись та виконувати.
Пунктом 9.1. Договору визначено, що надання Клієнту товарів (послуг) відбувається в момент підписання цього Договору Клієнтом та Постачальником. Момент підписання цього Договору може не співпадає у часі з моментом надання Клієнту товарів (послуг) у випадку оформлення заяви на отримання товару онлайн та/або отримання товару поштою, курєрскою доставкою тощо. Клієнт отримує товари (послуги) в належній якості, кількості та стані та в комплектності згідно умов цього договору, та без зовнішніх дефектів і інших недоліків.
Згідно із п. 12.2-12.5 Договору визначено, що у разі прострочення сплати платежів на строк до 10 календарних днів, клієнт сплачує неустойку в розмірі 5 відсотків від суми заборгованості за прострочення кожного платежу. У разі прострочення сплати платежів на строк більше 10 календарних днів, клієнт сплачує неустойку в розмірі 10 від суми заборгованості за кожен місяць прострочення. У разі прострочення сплати платежів на строк більше 30 календарних днів, клієнт зобов`язаний за першою вимогою Процесинг-центра протягом 10 календарних днів з моменту отримання такої вимоги достроково одноразово сплатити на користь Процесинг-центра всі платежі, належні до сплати, згідно пакетом фінансування. У разі прострочення сплати платежів, повністю або частково, на строк більше 30 днів, клієнт зобов`язаний вимогу Процесинг-центра повернути товари за адресою місцезнаходження Процесинг-центра. Повернення товарів не позбавляє клієнта від обов`язку погасити наявну поточну заборгованість за цим Договором.
Сторонами при підписанні Договору, було погоджено Графік сплати місячних платежів, відповідно до якого ОСОБА_1 повинна сплачувати кожного місяця плановий розмір платежу в розмірі 3066,22грн до повної виплати за товар (Телефон мобільний Apple iPhone 14 Pro Max 128GB Deep Purple б/у, послуги гарантії Protect iPhone 11 + used (12міс).
З матеріалів справи вбачається, що відповідачкою ОСОБА_1 було здійснено часткове виконання умов Договору № 60200355511 про отримання товарів в системі ПлатиПізніше™ від 27.05.2024, та в якості оплати вартості отриманого товару було сплачено 25000,00грн, що підтверджується Розрахунком суми заборгованості.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 11 ЦК України, підставами виникнення цивільних прав та обов`язків є договори.
Згідно із ч. 1 ст. 626 ЦК України підписанням договору сторонами досягнуто домовленість щодо встановлення цивільних прав та обов`язків.
Стаття 629 ЦК України передбачає, що договір є обов`язковим для виконання сторонами. Оскільки сторони уклали договір, вони набули взаємних прав та обов`язків.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про фінансовий лізинг» визначено, що фінансовий лізинг - це вид цивільно-правових відносин, що виникають із договору фінансового лізингу. За договором фінансового лізингу лізингодавець зобов`язується набути у власність річ у продавця (постачальника) відповідно до встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов і передати її у користування лізингоодержувачу на визначений строк не менше одного року за встановлену плату (лізингові платежі).
У відповідності до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про фінансовий лізинг» відносини, що виникають у зв`язку з договором фінансового лізингу, регулюються положеннями Цивільного кодексу України про лізинг, найм (оренду), купівлю-продаж, поставку з урахуванням особливостей, що встановлюються цим Законом.
Згідно із ч. 1, 2 ст. 806 Цивільного кодексу України за договором лізингу одна сторона (лізингодавець) передає або зобов`язується передати другій стороні (лізингоодержувачеві) у користування майно, що належить лізингодавцю на праві власності і було набуте ним без попередньої домовленості із лізингоодержувачем (прямий лізинг), або майно, спеціально придбане лізингодавцем у продавця (постачальника) відповідно до встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов (непрямий лізинг), на певний строк і за встановлену плату (лізингові платежі). До договору лізингу застосовуються загальні положення про найм (оренду) з урахуванням особливостей, встановлених цим параграфом та законом. До відносин, пов`язаних з лізингом, застосовуються загальні положення про купівлю-продаж та положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 509 ЦК України зобов`язання - це правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Таке визначення розкриває сутність зобов`язання як правового зв`язку між двома суб`єктами (сторонами), відповідно до якого на одну сторону покладено обов`язок вчинити певну дію (певні дії) чи утриматись від її (їх) здійснення; іншій стороні зобов`язання надано право, що кореспондує обов`язку першої. Обов`язками боржника та правами кредитора вичерпується зміст зобов`язання (ст. 510 ЦК України).
Згідно з нормою ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
У відповідності до ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно із ст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання. Боржник вважається таким, що прострочив виконання, якщо він не виконав його у строк, передбачений умовами договору або встановлений законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 615 ЦК України, одностороння відмова від зобов`язання не звільняє винну сторону від відповідальності за порушення зобов`язання.
Отже позивач Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Фангарант Груп" зобов`язання за договором виконав в повному обсязі. Однак відповідачка ОСОБА_1 порушила умови договорів та не виконала взяті на себе зобов`язання, внаслідок чого у неї наявна заборгованість в загальному розмірі 30662,22грн, з яких: сума заборгованості за основним зобов`язанням з оплати вартості товару в розмірі 27596,00грн; сума штрафних санкцій, нарахованих відповідно до положень п. 12.2.-12.3 в розмірі 3066,22грн.
Ураховуючи зазначене вище, суд дійшов до висновку про обґрунтованість і доведеність вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Фангарант Груп" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в загальному розмірі 30662,22грн.
Вказаний розмір заборгованості здійснений відповідно до умов договору та підтверджений наданими до суду розрахунками.
Однак, відповідачкою вказаний розрахунок жодними доказами не спростований та доказів на підтвердження належного виконання вимог договору з боку відповідачки суду надано не було.
Конституцією України передбачено, що всі рівні перед законом і судом; змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (статті 24 та 129).
Виходячи зі змісту ч.1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків.
Аналізуючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є підставними і обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України з відповідачки на користь позивача підлягають стягненню витрати по сплаті судового збору в розмірі 2422,40грн.
Керуючись Конституцією України, Законом України «Про фінансовий лізинг», статтями 11, 525-526, 530, 536, 549, 551, 610, 626, 629, 806 ЦК України, статтями 2, 7, 10-13, 76-81, 141, 263-268 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Фангарант груп" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Фангарант Груп" заборгованість за Договором № 60200355511 від 27.05.2024 в розмірі 30662,22грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Фангарант Груп" судовий збір в розмірі 2422,40грн.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня отримання його копії.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Рішення суду може бути оскаржене до Київського апеляційного суду через Деснянський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Фінансова компанія "Фангарант Груп", місцезнаходження за адресою: м. Київ, проспект Степана Бандери, 21 (корпус В), буд. 21, код ЄДРПОУ 38922870.
Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код: НОМЕР_1 , місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 .
Повний текст рішення складено та підписано 27.01.2025.
Суддя В. В. Бабко
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2025 |
Оприлюднено | 29.01.2025 |
Номер документу | 124696308 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Деснянський районний суд міста Києва
Бабко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні