Подільський районний суд міста Києва
Справа № 758/6572/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 січня 2025 року м. Київ
Подільський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
обвинуваченого - ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні клопотання обвинуваченого про закриття кримінального провадження № 62024100130000875 від 19.04.2024 про обвинувачення
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Фастів, Київської області, громадянина України, військовослужбовця, неодруженого, на утриманні малолітніх дітей не маючого, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючий за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст.407 КК України, -
встановив:
В провадженні Подільського районного суду м. Києва перебуває кримінальне провадження № 62024100130000875 від 19.04.2024 року по обвинуваченню ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України.
Так, військовослужбовець військової частини НОМЕР_1 старший матрос ОСОБА_4 у порушення вимог ст. 17, 65, 68 Конституції України, ст. 17 Закону України «Про оборону України», ст. 1 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу», ст. 11, 16, 128 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та ст. 2, 4 Дисциплінарного статуту Збройних сил України, діючи умисно, з особистих мотивів та з метою тимчасово ухилитись від військової служби, без поважних причин, без дозволу відповідних командирів (начальників), в умовах воєнного стану, о 05 год. 00 хв. 18.03.2024 року самовільно залишив військову частину НОМЕР_1 , що дислокується за адресою: АДРЕСА_3 , після чого проводив час на власний розсуд, не пов`язуючи його з виконанням службових обов`язків та не вживаючи жодних заходів для повернення у вказану військову частину до 20.05.2024 року, тобто до моменту добровільного з`явлення до Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, що за адресою: м. Київ, вул. Олени Теліги, 8.
Своїми умисними діями, які виразились в умисному залишенні військової частини без поважних причин військовослужбовцем, тривалістю понад три доби, вчинене в умовах воєнного стану, ОСОБА_4 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 407 КК України.
В підготовчому судовому засіданні обвинуваченим заявлено клопотання, в якому він просив звільнити його від відповідальності та закрити кримінальне провадження, посилаючись на те, що він є особою, яка під час дії воєнного стану вперше вчинила кримінальне правопорушення, передбачене, ч. 5 ст. 407 КК України, добровільно бажає проходити військову службу у військовій частині НОМЕР_2 та отримав письмову згоду від ТВО командира згаданої вище частини. Зазначив, що він усвідомлений про наслідки звільнення від кримінальної відповідальності на підставі ч.5 ст. 401 КК України, буде проходити подальшу військову службу у в/ч НОМЕР_2 , на що отримав погодження.
У судовому засіданні прокурор просив задовольнити клопотання, вказавши, що є передбачені законом підстави для задоволення клопотання
Суд, вислухавши учасників судового провадження, вивчивши матеріали справи, дійшов таких висновків.
Встановлено, що ОСОБА_4 під час дії воєнного стану вперше вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 407 КК України, 27.01.2025 обвинувачений звернувся із клопотанням про звільнення його від кримінальної відповідальності в зв`язку з його бажанням для проходження військової служби у в/ч НОМЕР_2 .
05.12.2024 ТВО командир військової частини НОМЕР_2 надав згоду на направлення ОСОБА_4 на військову службу у вказаній військовій частині.
Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 314 КПК України, у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 5-8 частини першої або частини другої ст. 284 КПК України.
Пунктом 1 ч. 2 ст. 284 КПК України передбачено, що кримінальне провадження закривається судом у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Відповідно до ч. 1 ст. 286 КПК України звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом.
Згідно вимог ч. 2 ст. 286 КПК України, у разі наявності підстави для звільнення від кримінальної відповідальності, передбаченої частиною п`ятою ст. 401 КК України, прокурор або суд повинен також отримати письмову згоду командира (начальника) військової частини (установи) про можливість продовження проходження військової служби таким підозрюваним або обвинуваченим.
Відповідно до ч.1 ст. 285 КПК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Згідно із ст. 44 КК України особа, яка вчинила кримінальне правопорушення, звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених цим Кодексом.
Згідно змісту ст. 288 КПК України, суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність. У разі закриття судом кримінального провадження та звільнення підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у порядку, передбаченому частиною п`ятою статті 401 Кримінального кодексу України, суд своєю ухвалою зобов`язує після набрання такою ухвалою законної сили невідкладно поновити звільнену особу на військовій службі та звільнену особу не пізніше 72 годин зобов`язує прибути до відповідної військової частини або місця служби для продовження проходження військової служби.
Частиною 5 ст. 401 КК України визначено, що особа, яка під час дії воєнного стану вперше вчинила кримінальне правопорушення, передбачене статтями 407, 408 цього Кодексу, може бути звільнена від кримінальної відповідальності в порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством України, якщо вона добровільно звернулася із клопотанням до слідчого, прокурора, суду про намір повернутися до цієї або іншої військової частини або до місця служби для продовження проходження військової служби та за наявності письмової згоди командира (начальника) військової частини (установи) на продовження проходження такою особою військової служби.
Як встановлено в судовому засіданні ОСОБА_4 до кримінальної відповідальності, зокрема і за статтями 407, 408 КК України раніше не притягувався, виявив бажання продовжити проходження військової служби.
Згідно письмової згоди ТВО командира військової частини НОМЕР_2 від 05.12.2024 №1781/3867, останній не заперечує щодо направлення солдата ОСОБА_4 до військової частини НОМЕР_2 для проходження військової служби.
Також, судом з`ясовано, що обвинувачений ОСОБА_4 розуміє підстави та наслідки закриття провадження відповідно до ч. 5 ст. 401 КК України, звільнення його від кримінальної відповідальності з нереабілітуючих підстав, безумовної можливості судового розгляду провадження з його вирішенням по суті.
За таких обставин, клопотання обвинуваченого ОСОБА_4 підлягає задоволенню, та звільненню останнього від кримінальної відповідальності.
Запобіжний захід щодо ОСОБА_4 не обирався.
Речові докази та судові витрати відсутні.
Керуючись статтями 284-286, 369-372, 376 КПК України, ст. 401 КК України, суд
ухвалив:
Клопотання обвинуваченого ОСОБА_4 про звільнення від кримінальної відповідальності - задовольнити.
Звільнити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України, на підставі ч. 5 ст. 401 КК України - для продовження проходження військової служби.
Кримінальне провадження № 62024100130000875 від 19.04.2024 стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України - закрити.
Зобов`язати обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не пізніше 72 годин прибути до військової частини НОМЕР_2 для продовження проходження військової служби.
На підставі ст. 288 КПК України зобов`язати командира військової частини НОМЕР_2 невідкладно після набрання ухвалою суду законної сили поновити військовослужбовця ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на військовій службі.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Подільський районний суд міста Києва протягом семи днів із дня її оголошення.
СуддяОСОБА_1
Суд | Подільський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2025 |
Оприлюднено | 29.01.2025 |
Номер документу | 124696777 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти встановленого порядку несення військової служби (військові злочини) Самовільне залишення військової частини або місця служби |
Кримінальне
Подільський районний суд міста Києва
Казмиренко Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні