Ухвала
від 20.08.2024 по справі 761/30118/24
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/30118/24

Провадження № 1-кс/761/19783/2024

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 серпня 2024 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя і здоров`я особи, слідчого управління ГУНП в Київській області капітана поліції ОСОБА_3 по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023111380000261 від 11 лютого 2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 115 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, -

в с т а н о в и в :

Старший слідчий в ОВС відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя і здоров`я особи, слідчого управління ГУНП в Київській області капітан поліції ОСОБА_3 , звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з клопотанням погодженим прокурором відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023111380000261 від 11 лютого 2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 115 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів.

У клопотанні слідчий вказує, що у провадженні слідчого управління Головного управління Національної поліції України в Київській області перебувають матеріали кримінального провадження №12023111380000261, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11 лютого 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.115 КК України.

В обґрунтування клопотання слідчим вказано, що досудовим розслідуванням встановлено, що 10.02.2023 приблизно о 18 год. 20 хв. у приміщенні лікарського закладу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 , раптово померла ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Згідно експертного дослідження № 164 від 19.05.2023 встановлено, що смерть ОСОБА_5 , 1978 р.н. наступила внаслідок гострого порушення кровообігу з серцевою, дихальною недостатністю, набряком головного та спинного мозку. При судово-токсикологічному дослідженні в крові трупа спирти та їх ізомери не виявлені. В печінці, нирці та м`язі шиї з місця ін`єкції виявлений лідокаїн.

У клопотанні слідчим зазначено, що аід час проведення допиту потерпілої ОСОБА_6 встановлено, що її мати ОСОБА_5 10.02.2023 року о 17:30 год перебувала на прийомі у ОСОБА_7 - лікаря ортопеда-травматолога, кабінет якого розташований в АДРЕСА_2 , в медичному центрі «ІНФОРМАЦІЯ_6», де і померла. Також, під час допиту свідка ОСОБА_7 встановлено, що 10.02.2023 о 18:00 год до нього на прийом в кабінет № 101 в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » адресою: АДРЕСА_1 прийшла ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_2 , під час прийому та огляду пацієнтки проводилось «паравертебральна блокада з препаратами «церебром композітум та «Вертіго Хель», переатрикулярна блокада з коензім композітум «1 траумель С» в правий плечевий суглоб. Після чого пацієнтка близько 18:10 год точного направилась на «Рецепцію». Через деякий час приблизно 10 хвилин його повідомив менеджер, що пацієнтці стало погано, після чого він вийшов до неї на «Рецепцію» та від пацієнтки почалися скарги на задишку та нестачу кисню. Після скарг пацієнтки останній відразу почали надавати медичну допомогу, однак її стан погіршувався , наростала синюшність обличчя та пальців рук. Також у своїх показах ОСОБА_7 повністю заперечує введення препарату «лідокаїн» пацієнтці ОСОБА_5 ним особисто або з числа інших працівників котрі надавали медичну допомогу останній.

Слідчим зазначено, що виходячи з викладеного, органу досудового розслідування необхідно встановити правильність дій лікарів під час проведення реанімаційних заходів та надання медичної допомоги ОСОБА_5 . Об`єктом дослідження є медична документація, яка знаходиться у зазначеній медичній установі та містить відомості, які мають доказове значення у кримінальному провадженні.

Клопотання мотивовано тим, що у зв`язку з викладеним, виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу та вилучення оригіналів медичної документації та копій іншої документації, яка перебуває у володінні ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " що розташована за адресою: АДРЕСА_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , поштовий індекс 08132), а саме: оригіналу медичної картки ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_4 , оригіналів медичної документації щодо звернення пацієнтки гр. ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 , та про отриманий останньою курс лікування (у тому числі оригіналів консультативних висновків, рентгенівських знімків, кардіограм, та інших спеціальних досліджень), копій функціональних (посадових) обов`язків та копій особових справ і характеристик працівників, котрі були на робочому місці 10.02.2023 року та надавали медичну допомогу пацієнтці ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , копій наказів про призначення працівників, котрі були на робочому місці 10.02.2023 року та надавали медичну допомогу пацієнтці ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , копій медичних протоколів, наказів ІНФОРМАЦІЯ_5 , локальних протоколів, якими керувались працівники котрі були на робочому місці 10.02.2023 року та надавали медичну допомогу ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 .

В судове засідання слідчий не з`явився, до матеріалів клопотання долучено заяву про розгляд справи за його відсутності та підтримання клопотання в повному обсязі.

На підставі ч.2 ст. 163, ст. 222 КПК України розгляд клопотання проведено без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи.

На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування судового засідання технічними засобами не здійснювалось.

Вирішуючи питання про наявність чи відсутність підстав для задоволення клопотання, здійснюючи судовий контроль за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні, слідчий суддя приходить до висновку, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.

Слідчим суддею встановлено, що у провадженні слідчого управління Головного управління Національної поліції України в Київській області перебувають матеріали кримінального провадження №12023111380000261, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11 лютого 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.115 КК України.

Відповідно до ч.1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Положеннями ст. 132 КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.

Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Як свідчать матеріали клопотання, досудовим слідством використані всі надані чинним законодавством можливості щодо отримання необхідної для розкриття кримінального правопорушення інформації без застосування такого заходу його забезпечення, як розкриття інформації.

Відповідно з ч.ч.1, 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої перебувають такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до вимог ч.2 ст. 160 КПК України, у клопотанні про тимчасовий доступ до речей і документів зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Згідно ст. 39 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я», - пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров`я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Забороняється вимагати та надавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта.

Диспозиція ст. 40 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я», визначає медичні працівники та інші особи, яким у зв`язку з виконанням професійних або службових обов`язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків.

Необхідно зазначити, що згідно п. 4.1. Правил судово-медичного визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень затверджених наказом МОЗ України від 17 січня 1995 року №6 «Судово-медична експертиза з метою встановлення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень проводиться судово-медичним експертом шляхом медичного обстеження потерпілих, проведення цієї експертизи тільки за медичними документами (історії хвороби, індивідуальній карті амбулаторного хворого, тощо) допускається у виняткових випадках і лише за наявності справжніх повноцінних документів, що містять вичерпні дані про характер ушкоджень, їх клінічний перебіг та інші необхідні відомості». З викладеного стає зрозумілим, що для проведення вказаної вище експертизи експерту необхідно надати саме оригінали запитуваних медичних документів, оскільки висновок вказаної експертизи в подальшому можливо використати як докази факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, а тому відомості, що містяться у вказаних медичних документах, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Положеннями до ч. 6 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім об ставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Як передбачено ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Як вбачається з матеріалів клопотання інформація, речі та документи, які необхідні для проведення досудового розслідування, перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що розташована за адресою: АДРЕСА_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , поштовий індекс 08132).

Слідчий суддя приходить до висновку, що документи вказані у клопотанні, мають важливе значення для досудового розслідування кримінального провадження за №12023111380000261 від 11 лютого 2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 115 КК України.

В даному випадку, досліджуючи інформацію викладену у фабулі ЄРДР, відомості, які містяться у матеріалах клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що слідчим недоведено необхідності отримання тимчасового доступу до копій функціональних (посадових) обов`язків та копій особових справ і характеристик працівників, котрі були на робочому місці 10.02.2023 року та надавали медичну допомогу пацієнтці ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , а тому у вказаній частині клопотання задоволенню не підлягає.

Враховуючи зміст клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що стороною кримінального провадження доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, а тому клопотання підлягає частковому задоволенню.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 110, 159, 160, 163-166, 309 та 395 КПК України, слідчий суддя, -

у х в а л и в :

клопотання старшого слідчого в ОВС відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя і здоров`я особи, слідчого управління ГУНП в Київській області капітана поліції ОСОБА_3 по кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023111380000261 від 11 лютого 2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 115 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, - задовольнити частково.

Надати дозвіл старшому слідчому в ОВС слідчого управління ГУНП в Київській області капітану поліції ОСОБА_3 , старшому слідчому в ОВС-криміналісту слідчого управління ГУНП в Київській області капітану поліції ОСОБА_9 , старшому слідчому в ОВС слідчого управління ГУНП в Київській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_10 , у кримінальному провадженні №12023111380000261 від 11.02.2023 на тимчасовий доступ до речей та документів, з можливістю вилучення оригіналів медичної документації та копій іншої наявної документації, яка перебуває у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », що розташована за адресою: АДРЕСА_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , поштовий індекс 08132), а саме: оригіналу медичної картки ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_4 , оригіналів медичної документації щодо звернення пацієнтки гр. ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 , та про отриманий останньою курс лікування (у тому числі оригіналів консультативних висновків, рентгенівських знімків, кардіограм, та інших спеціальних досліджень), копій наказів про призначення працівників, котрі були на робочому місці 10.02.2023 року та надавали медичну допомогу пацієнтці ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , копій медичних протоколів, наказів ІНФОРМАЦІЯ_5 , локальних протоколів, якими керувались працівники котрі були на робочому місці 10.02.2023 року та надавали медичну допомогу ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 .

В задоволенні іншої частини клопотання відмовити.

Зобов`язати слідчого, після проведення експертизи, оригінали вилученої документації повернути володільцю.

Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.

Роз`яснити особам, у володінні яких перебувають речі та документи, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її проголошення в частині надання дозволу на вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа-підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.

В іншій частині ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.08.2024
Оприлюднено29.01.2025
Номер документу124697075
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —761/30118/24

Ухвала від 20.08.2024

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Пономаренко Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні