ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 582/262/22 Номер провадження 11-кп/814/776/25Головуючий у 1-й інстанції ОСОБА_1 Доповідач ап. інст. ОСОБА_2
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 січня 2025 року м. Полтава
Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Полтавського апеляційного суду в складі:
головуючого - суддіОСОБА_2 , суддівОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,з секретарем з участю прокурора захисника обвинуваченогоОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Полтава в режимі відеоконференції клопотання обвинуваченого ОСОБА_8 про відмову від захисника,
ВСТАНОВИЛА:
Вироком Конотопського міськрайонного суду Сумської області від 19 червня 2024 року ОСОБА_8 визнаний винуватим та засуджений за ч.3 ст.187 КК України на 7 (сім) років позбавлення волі з конфіскацією всього майна, окрім житла.
Під час розгляду кримінального провадження за апеляційною скаргою обвинуваченого на це рішення суду ОСОБА_8 заявив клопотання про відмову від захисника ОСОБА_7 .
Клопотання обґрунтував наявністю розбіжностей у позиції з адвокатом.
Заслухавши пояснення обвинуваченого на підтримку клопотання, міркування захисника та думку прокурора про відсутність визначених законом підстав для відмови від захисника, перевіривши матеріали провадження, обговоривши доводи клопотання обвинуваченого, колегія суддів приходить до такого.
Забезпечення права на захист відповідно до ст.129 Конституції України та ст.7 КПК України є однією із загальних засад кримінального провадження.
Згідно з частинами 1, 3 ст.54 КПК України підозрюваний, обвинувачений має право відмовитися від захисника або замінити його.
Відмова від захисника не приймається у випадку, якщо його участь є обов`язковою. У такому випадку, якщо підозрюваний, обвинувачений відмовляється від захисника і не залучає іншого захисника, захисник повинен бути залучений у порядку, передбаченому статтею 49 цього Кодексу, для здійснення захисту за призначенням.
Згідно з роз`ясненнями, викладеними у п. 8 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 жовтня 2003 року №8 «Про застосування законодавства, яке забезпечує право на захист у кримінальному судочинстві", відмова від захисника можлива на будь-якій стадії процесу лише за ініціативою підсудного. Вирішуючи питання про прийняття такої відмови, суд має з`ясувати, чи не є вона вимушеною (наприклад, у зв`язку з неявкою захисника в судове засідання) і як у подальшому підсудний здійснюватиме свій захист - самостійно чи за допомогою іншого захисника. Встановивши вимушеність відмови, суд вживає передбачених законом заходів до забезпечення участі захисника у справі.
Коли участь захисника у справі є обов`язковою, відмова від нього приймається за умови, що суд визнає її мотиви такими, які заслуговують на увагу.
ОСОБА_8 заявив клопотання про відмову від захисника, не навівши при цьому визначених законом підстав та переконливих мотивів.
Як встановлено апеляційним судом, захист прав ОСОБА_8 , який обвинувачується у вчиненні особливо тяжкого злочину, передбаченого ч.3 ст.187 КК України, здійснює адвокат ОСОБА_7 на підставі доручення Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області від 04 лютого 2023 року №018-180000302.
Захисник призначений для здійснення захисту прав обвинуваченого ОСОБА_8 на підставі ухвали Конотопського міськрайонного суду Сумської області від 26 січня 2023 року у зв`язку із заявленим обвинуваченим клопотанням про заміну раніше призначеного йому державою захисника.
Повноваження захисника ОСОБА_7 щодо зайняття адвокатською діяльністю перевірені колегією суддів апеляційного суду.
Докази неналежного виконання захисником покладених на нього обов`язків з надання правової допомоги чи істотних розбіжностей у позиції з підзахисним у матеріалах провадження відсутні. Не навів таких доказів і ОСОБА_8 .
За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку про відсутність передбачених законом підстав для задоволення клопотання обвинуваченого.
Керуючись ст.54 КПК України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Відмовити обвинуваченому ОСОБА_8 в задоволенні клопотання про відмову від захисника ОСОБА_7 .
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення.
СУДДІ:
ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_4
Суд | Полтавський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2025 |
Оприлюднено | 29.01.2025 |
Номер документу | 124697345 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Розбій |
Кримінальне
Полтавський апеляційний суд
Костенко В. Г.
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Бородій Василь Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні