ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
21 січня 2025 року м. Ужгород№ 260/5797/24 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Плеханова З.Б.
при секретарі Ковач Н.М.
за участю:
позивача: Ужгородська окружна прокуратура Закарпатської області - представник Черненко С.С.
в інтересах:
Державного агентства лісових ресурсів України -представник не зявився
Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства - представник Атаманюк В.Ю.
відповідача: Дубриницька сільська рада Ужгородського району Закарпатської області -представник Грицик М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Керівник Ужгородської окружної прокуратури Закарпатської області Державне агентство лісових ресурсів України Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства до Дубриницька сільська рада Ужгородського району Закарпатської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
04 вересня 2024 року Позивач - Керівник Ужгородської окружної прокуратури Закарпатської області Державне агентство лісових ресурсів України Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства звернувся в інтересах Державного агентства лісових ресурсів України, Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Дубриницька сільська рада Ужгородського району Закарпатської області , в якій просить:
1. Визнати протиправною бездіяльність Дубриницької сільської ради Ужгородського району щодо неналежного розгляду на сесії ради подання Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства від 01.12.2023 № 08/2042-23 з прийняттям рішення про віднесення земель до самозалісених у порядку, визначеному ч.ч. 2,3,5 ст. 57-1 Земельного кодексу України .
2. Зобовязати Дубриницьку сільську раду Ужгородського району Закарпатської області розглянути на сесії ради подання Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства від 05.10.2023 № 02/891 з прийняттям рішення щодо віднесення зазначених в ньому земельних ділянок площею 152,3 га до самозалісених земель у порядку , визначеному ч.ч. 2,3,5 ст. 57-1 Земельного кодексу України .
06 вересня 2024 року суд ухвалив: відкрити загальне позовне провадження у адміністративній справі за позовом Ужгородської окружної прокуратури Закарпатської області в особі Державне агентство лісових ресурсів, Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства до Дубриницької сільської ради Ужгородського району Закарпатської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії. Призначити підготовче судове засідання на 08 жовтня 2024 року. Запропонувати відповідачу надати відзив на позов та докази, які в нього є.
20 вересня 2024 року від відповідача надійшов Відзив на позову, в якому викладено заперечення наступного змісту.
Подання Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства розглядалися два рази на сесії Дубриницької сільської ради , однак обидва рази не було набрано необхідної кількості голосів депутатів для позитивного рішення. Також зазначають, що подання Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства було подано без відповідного обгрунтування та доказів щодо належності земельних ділянок , зазначених в поданні до земель комунальної власності.
26 вересня 2024 року Державне агентство лісових ресурсів України надало суду Додаткові письмові пояснення наступного змісту.
Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства звернулося до Дубриницької сільської ради з поданням від 01.12.2023 року стосовно ухвалення рішення про віднесення залісених земельних ділянок загальною площею 152,30 га до самозалісених земель та внесення даних про них до Державного земельного кадастру.
Листом Дубриницької сільської ради від 10.01.2024 року було повідомлено , що проект рішення про віднесення залісених земельних ділянок загальною площею 92,3000 га до самозалісених земель не було підтримано належною кількістю депутатів, а також не надано жодних обгрунтувань та копії рішення. Щодо інших ділянок, зазначених у поданні, то Дубриницька сільська рада не прийняла жодних рішень та не надала відповіді щодо повного розгляду подання. Також вказує, що за даними відкритих джерел вбачається наявність деревного покриву на земельних ділянках. Дубриницька сільська рада не провела їх обстеження перед прийняттям оскаржуваного рішення. Натомість відмовила у віднесенні ділянок до самозалісених земель та на 29 сесії 8 скликання прийняла рішення , яке нічим не обгрунтувала.
Також просять розглянути справу у відсутності представника Державного агентства лісових ресурсів України .
08 жовтня 2024 року Ужгородська окружна прокуратура надала Відповідь на відзив., в якій зазначила, що позиція відповідача, що подання було розглянута два рази на сесії, однак проект не ухвалено з підстав недостатності голосів депутатів - суперечить чинному законодавству, а доводи про відсутність підстав для задоволення подання є необгрунтованими . Так, законодавцем визначені підстави для неможливості віднесення земель до самозалісених (землі лісогосподарського призначення , природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення ч1 ст. 57-1 Лісовоо кодексу України ), які не мають місце відносно земельних ділянок площею 152,3 га, зазначених в поданні Західного УЛМГ від 01.12.2003 № 08/2042-23.
У випадку розгляду Дубриницькою сільською радою подання Західного УЛМГ від 01.12.2023 за № 08/2042-23 не йдеться про вибір органу місцевого самоврядування на власний розсуд прийняти рішення про віднесення чи рішення про відмову у віднесенні до самозалісених зазначених в поданні ділянок, або, як в даному випадку, взагалі не прийняти жодного рішення, що свідчить про протиправну бездіяльність відповідача.
Також своєю відповіддю від 29.07.24 року відповідач сам ствердив про віднесення вказаних земель до комунальної власності , а зазначення відповідачем , що частина земель відноситься до земель запасу земель сільськогогосподарського призначення комунальної власності та колишніх колективних підприємств підтверджує, що відповідач зміг чітко ідентифікувати землі, зазначені в поданні, що спростовує посилання відповідача на не необгрунтованість подання. Такі дії органу місцевого самоврядування не сприяють реалізації державної екологічної ініціативи "Масштабне залісення України " та порушують інтереси держави у сфері охорони лісових ресурсів.
11 листопада 2024 року ухвалою ЗОАС було закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляд по суті.
В судовому засіданні представник прокуратури та Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства підтримали позовні вимоги .
Представник відповідача в судовому засіданні заперечив проти позову з підстав наведених у відзиві.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши сторони, суд дійшов до наступних висновків.
Обставини встановлені судом.
01 грудня 2023 року Західним міжрегіональним управлінням лісового та мисливського господарства на адресу Дубриницько-Малоберезнянської ТГ надіслано Подання "Щодо віднесення земельних ділянок до самозалісених", в якому було зазначено, - що воно подається у відповідності до Положення від 09.11.2022 року № 1006 та ст. 57-1 "Самозалісені землі" Закону України від 20.06.2022 № 2321-ІХ
- згідно опрацьованих даних карти "Геоінформаційна система лісових ресурсів України " бази даних ВО "Укрдержліспроект" щодо ідентифікації самозалісених земель Західним міжрегіональним управлінням лісового та мисливського господарства спільно з постійними лісокористувачами Закарпатської області та за результатами натурних обстежень відповідних ділянок в межах Дубриницько-Малоберезнянської ТГ виявлено 92,3 га самозалісених земель.
- ділянка площею 92,3 га з GPS координатами : 48.847181.22.641992. Дана ділянка межує з лісовим масивом Чорноголівського лісництва філії "Ужгородське ЛГ" ДП "Ліси України" біля кварталів 7 та 10.Ділянка самозалісена буком лісовим, осикою, тополею та березою повислою із складом насадження ... Вік насаджень приблизно 20-30 років. Залісеність становить приблизно 90%, розміщення ділянки поблизу Дубриницького лісництва : квартали 20,21 приблизною загальною площею 25,0 га, квартали 1, 2 площею приблизно 15 га та квартали 11,13 приблизно 20 г. Загальна площа орієнтовно 60,0 га.
- На виконання статті 57-1 ЗКУ, Указу Президента України № 228/2021 "Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів", розпорядження начальника Закарпатської ОВА від 20.07.2023 року № 660 Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства звертається до Вас з Поданням про віднесення вищезгаданих сформованих земельних ділянок у межах обєднаної територіальної громади загальною площею 152,3 га до самозалісених земель та внесених даних до Державного земельного кадастру як пр самозалісені ділянки, з подальшим їх закріпленням за постійним лісокористувачем відповідно до вимог ст. 17 Лісового кодексу України з метою раціонального використання лісових земель.
Згідно Проекту рішення Дубриницької сільської ради "Про віднесення вищезгаданих сформованих земель на території Дубриницької сільської ради ":
відповідно до ст. 26 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні", статті 57-1 Земельного кодексу України , розглянувши подання Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства від 01.12.2023 року № 08/2024-23 сільська рада вирішила:
1.віднести земельну площею 92,300 га, яка розташована на території с.Чорноголова (межує з лісовим масивом Чорноголівського лісництва філії "Ужгородське ЛГ" ДП "Ліси України біля кварталів 7,10) Дубриницької сільської ради до самозалісених земель.
2. Відділу земельних відносин та з питань екології виконавчого комітету Дубриницької сільської ради забезпечити внесення відомостей про замозалісені землі до Державного земельного кадастру.
Згідно Витягу Протоколу засідання 29 сесії 8 скликання Дубриницької сільської ради від 21.12.2023 року у 27 та 28 питаннях виносився на розгляд проект рішення "Про віднесення земельних ділянок до самозалісених земель на території Дубриницької сільської ради". Пропозиція -голосувати проти. Рішення не прийнято: за-1, проти-13, утримався -1.
10 січня 2024 року Дубриницький сільський голова направив Західному міжрегіональному управлінню лісового та мисливського господарства лист , в якому повідомив , що проект рішення про віднесення земельної ділянки площею 92,3000 га , яка розташована на території с. Чорноголова було винесено на розгляд 29 сесії 8 скликання Дубриницької сільської ради, однак не підтримано належною кількістю депутатів.
У листі від 02.08.24 року Державне агентство лісових ресурсів України на лист Ужгородської окружної прокуратури повідомило , що воно не звералося до суду з позовами щодо оскарження бездіяльності Дубриницької сільської ради та щодо зобовзяання прийяти рішення Про віднесення земельних ділянок до самозалісених земель. Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства зверталося з поданням від 01.012.2023 року № 08/2042-23 до Дубриницько-Малоберезнянської ТГ стосовно ухвалення зазначеного рішення, однак таке прийнято не було.
Згідно Витягу з Протоколу засідання 34 сесії 8 скликання Дубриницької сільської ради від 12.09.2024 року по дванадцятому питанню слухли голову сільської ради Лавер Л.І. , яка зачитала проект рішення "Про повторний розгляд розгляд Подання Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства щодо віднесення земельних ділянок до самозалісених земель на території Дубриницької сільської ради".
По даному питанню виступив нанчальник відділу земельних відносин та з питань екології, який ознайомив всіх присутніх на сесії про дану ситуацію та зазначив , що до подання не додано жодних графічних матеріалів, які би могли дати змогу більш детально визначити точне місце розташування даних земель ніж привязка орієнтовно до кварталів земель лісництва. . Згідно індексно-кадастрових карт частина даних земель відноситься до земель запасу сільськогосподарського призначення комунальної власності. Більшість депутатів проголосувала проти прийняття проекту рішення).
17 вересня 2024 року Дубриницький сільський голова направив до Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства лист , в якому повідомила про результат розгляду Подання Дубриницькою сільською радою 12.09.24 року., де зазначила , що в подальшому зверненні рекомендують додавати відповідні графічні матеріали , на яких зазначено бажане розташування земельних ділянок.
Мотиви та норми права застосовані судом
Верховним Судом у постановах від 09.06.2021 року у справі № 920/839/20 та від 26.05.2021 року у справі № 926/14/19 висловлено позицію, за якою у разі свідчення попереднього листування прокурора з уповноваженим органом про те, що воно мало характер інформування відповідного органу про вже раніше виявлені прокурором порушення, а відповідний орган протягом розумного строку на таку інформацію не відреагував або відреагував повідомленням про те, що він обізнаний (у тому числі до моменту отримання інформації від прокурора) про таке порушення, але не здійснював та/або не здійснює та/або не буде здійснювати захист порушених інтересів, то, у такому випадку, наявні підстави для представництва передбачені абзацом першим частини третьої статті 23 Закону України «Про прокуратуру».
Великою Палатою Верховного суду в постанові від 15.10.2019 року у справі № 903/129/18 зазначено, що сам факт незвернення до суду уповноваженого органу з позовом, який би відповідав вимогам процесуального законодавця та, відповідно, мав змогу захистити інтереси держави (у даному випадку) свідчить про те, що указаний орган неналежно виконує свої повноваження, у зв`язку із чим у прокурора виникають обґрунтовані підстави для захисту інтересів держави та звернення до суду з позовом, що відповідає нормам національного законодавства та практиці Європейського суду з прав людини.
Крім цього, в постанові Великої Палати Верховного Суду від 26.05.2020 року у справі № 912/2385/18 зазначено, що невжиття компетентним органом жодних заходів протягом розумного строку після того, як цьому органу стало відомо або повинно було стати відомо про можливе порушення інтересів держави, має кваліфікуватися як бездіяльність відповідного органу.
Невжиття уповноваженим на захист інтересів держави органом заходів із їх судового захисту призводить до несвоєчасного усунення порушень закону, перешкоджає здійсненню державних програм з охорони довкілля, що є порушенням інтересів держави, насамперед у сфері охорони навколишнього природного середовища, тому є правові підстави для пред`явлення прокурором позову до суду на їх захист, в межах його компетенції, відповідно до ст. 131 Конституції України.
Отже, за наявності підстав, що були очевидні (внаслідок загальнодоступності правових норм та обізнаності про необхідність усунення порушень закону), та повноважень на звернення до суду уповноваженим суб`єктом Державним агентством лісових ресурсів України, Західним міжрегіональним управлінням лісового та мисливського господарства не вжито та не планується до вжиття заходів із забезпечення судового захисту порушених інтересів держави, що свідчить про пасивну поведінку уповноваженого органу, яка має своїм наслідком нездійснення захисту інтересів держави у суді та є підставою для представництва прокурором інтересів держави.
Враховуючи те, що прокурором проінформовано органи про виявлені ним порушення, а відповідні органи відреагували на повідомлення про те, що обізнані про таке порушення, але не здійснювали та не будуть здійснювати захист порушених інтересів, то, у такому випадку, наявні підстави для представництва передбачені абзацом першим частини третьої статті 23 Закону України "Про прокуратуру".
Відповідно до ст. 57-1 Земельного кодексу України :
1. Самозалісена ділянка - це земельна ділянка будь-якої категорії земель (крім земель лісогосподарського призначення, природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення) площею понад 0,5 гектара, вкрита частково чи повністю лісовою рослинністю, залісення якої відбулося природним шляхом.
2. Віднесення земельної ділянки приватної власності до самозалісеної ділянки здійснюється її власником, а щодо земельних ділянок державної та комунальної власності - органом, який здійснює розпорядження нею.
Віднесення земельної ділянки, що перебуває у користуванні, заставі, до самозалісеної ділянки здійснюється за погодженням із землекористувачем, заставодержателем.
Рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування щодо віднесення земельної ділянки до самозалісеної ділянки приймається за поданням відповідного територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства.
3. Віднесення земельної ділянки до самозалісеної ділянки здійснюється шляхом внесення до Державного земельного кадастру відомостей про належність всіх її угідь до угідь самозалісеної ділянки. Земельна ділянка вважається самозалісеною ділянкою з дня внесення зазначених відомостей до Державного земельного кадастру.
4. Віднесення земельної ділянки, сформованої як об`єкт цивільних прав, відомості про яку внесені до Державного земельного кадастру, до самозалісеної ділянки здійснюється без розроблення документації із землеустрою.
5. Віднесення земельної ділянки, несформованої як об`єкт цивільних прав, а також земельної ділянки, сформованої як об`єкт цивільних прав, але відомості про яку не внесені до Державного земельного кадастру, до самозалісеної ділянки здійснюється відповідно до документації із землеустрою, на підставі якої відомості про земельну ділянку вносяться до Державного земельного кадастру.
07 червня 2021 року був прийнятний УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №228/2021
Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів" з метою збереження лісового фонду України, належного захисту і відтворення лісів, створення сприятливих умов для ведення лісового господарства на засадах сталого розвитку з урахуванням природних та економічних умов, забезпечення прав громадян на безпечне довкілля.
В Указі зазначено:
- Започаткувати з 2021 року реалізацію екологічної ініціативи «Масштабне залісення України».
- Кабінету Міністрів України, серед іншого, ужити в установленому порядку заходів щодо:
ідентифікації самозалісених та придатних для створення лісів земельних ділянок державної та комунальної форм власності з метою їх подальшого використання для досягнення оптимальної лісистості України.
Законом, внесено доповнення в частину першу статті 36 Закону України «Про землеустрій» №858-IV від 22.05.2003, і відповідно до такого доповнення «ґрунтові, геоботанічні та інші обстеження земель при здійсненні землеустрою проводяться з метою отримання інформації про якісний стан земель, а також для виявлення самозалісених ділянок, земель, що зазнають впливу водної та вітрової ерозії, підтоплення, радіоактивного та хімічного забруднення, інших негативних явищ».
Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження лісів» №2321-IX від 20.06.2022 набрав чинності 10.07.2022.
Відповідно до підпункту 1 пункту 2 розділу II «Прикінцеві положення» Закону №2321-IX, Кабінету Міністрів України велено у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом забезпечити проведення інвентаризації самозалісених ділянок та вжити заходів із забезпечення ведення лісового господарства на таких ділянках.
Кабінетом Міністрів України на реалізацію зазначеної функції окремого нормативно-правового акту не приймалось.
Наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 29 вересня 2022 року № 404 затверджено ПОЛОЖЕННЯ про міжрегіональні управління лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України
1. Міжрегіональні управління лісового та мисливського господарства (далі - Управління) підпорядковуються - Держлісагентству та є його територіальними органами.
Управління та його посадові особи в межах своїх повноважень мають право:
залучати до виконання окремих робіт, участі у вивченні окремих питань вчених і фахівців, спеціалістів органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій (за погодженням з їх керівниками), представників інститутів громадянського суспільства;
одержувати в установленому законодавством порядку для здійснення покладених на них функцій інформацію, документи і матеріали від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності та їх посадових осіб, а також громадян та їх об`єднань інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на них завдань;
проводити у випадках, встановлених законом, фотографування, звукозапис, кіно- і відеозйомку як допоміжний засіб для запобігання порушенням у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісів, а також у галузі мисливського господарства та полювання.
Слід зазначити, що алгоритм віднесення заліснених земельних ділянок до самозалісених передбачає:
ідентифікацію самозалісених земельних ділянок за допомогою картографічних матеріалів і натурних обстежень;
направлення подання органом центральної виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства до територіальної громади;
віднесення заліснених земельних ділянок до категорії самозалісених органом місцевого самоврядування;
прийняття рішення про передачу самозалісених ділянок до лісового фонду лісокористувачів або створення спеціального підрозділу територіальними громадами для забезпечення ведення лісового господарства на цих землях.
Державне агентство лісових ресурсів України на своєму офіційному сайті розмістило наступну інформацію:
Задача фахівців Держлісагентства та його територіальних органів - максимально оперативно та якісно ідентифікувати зазначені земельні ділянки з метою подальшого їх віднесення до категорії самозалісених.
Одночасно пропрацьовується питання щодо залучення нових ділянок для лісорозведення. Це деградовані, малопродуктивні землі, які не використовуються у сільському господарстві.
З метою координації процесу ідентифікації та подальшої реєстрації самозалісених територій та ділянок для лісорозведення наразі налагоджено взаємодію з регіональною владою.
Фахівцями міжрегіональних управлінь лісового та мисливського господарства попередньо обстежено ідентифікованих самозалісених ділянок на загальній площі понад 23 тис.га. самосійних лісів та у порядку, передбаченому статтею 57-1 Земельного кодексу України подано понад 600 клопотань щодо віднесення їх до категорії самозалісених.
Суд констатує, що у поданні субєкта звернення, яке перебувало на розгляді відповідача, не міститься інформація про кадастрові номери зазначених земельних ділянок.
Судом встановлено , що до Подання "Щодо віднесення земельних ділянок до самозалісених" від 01 грудня 2023 року Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства не надало ніяких додатків на підтвердження зазначеного в ньому , а саме:
- відсутні результати натурних обстежень відповідних ділянок в межах Дубриницько-Малоберезнянської ТГ , де виявлено 92,3 га самозалісених земель, про які зазначено в поданні
- зазначені площі не містять точного визначення , а йдеться про "ймовірні" розміри
- відсутні будь-які акти обстеження, інвентаризації зазначених земельних ділянок площею 152,30 га, про які зазначено в поданні.
Зазначаючи про опрацювання даних карти "Геоінформаційна система лісових ресурсів України відсутні документальні дані їх опрацювання , що становить неможливість вивчення зазначеної зазначених у подані земельних ділянок
Крім того , сам субєкт звернення у поданні зазначає про індентифікацію тільки 92, 3 га , а просить віднести до самозалісених 152,3 га.
Відсутні докази обстеження на місцевості, як і що зафіксовано під час огляду, який відсоток ділянки вкритий лісовою рослинністю і якою саме (не вказано ні вид рослинності, ні її приблизний вік), свідчить на користь того, що ідентифікація земель фактично не відбувалася.
Крім того, позивач у своєму позову просить Зобовязати Дубриницьку сільську раду Ужгородського району Закарпатської області розглянути на сесії ради подання Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства від 05.10.2023 № 02/891 з прийняттям рішення щодо віднесення зазначених в ньому земельних ділянок площею 152,3 га до самозалісених земель у порядку, визначеному ч.ч. 2,3,5 ст. 57-1 Земельного кодексу України, однак до позову позивачем не додано подання Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства від 05.10.2023 № 02/891 , а в самому позові обгрунтування наведені тільки щодо неналежного розгляду на сесії ради подання Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства від 01.12.2023 № 08/2042-23.
Водночас для визнання бездіяльності протиправною недостатньо одного лише факту несвоєчасного виконання обов`язкових дій, а важливими є також конкретні причини, умови та обставини, через які дії, що підлягали обов`язковому виконанню відповідно до закону, фактично не були виконані чи були виконані з порушенням строків. Значення мають юридичний зміст, значимість, тривалість та межі бездіяльності, фактичні підстави її припинення, а також шкідливість бездіяльності для прав та інтересів особи.
За таких обставин суд дійшов висновку про відсутність протиправної бездіяльності Дубриицької сільської ради при розгляді відповідного звернення Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства щодо прийняття рішення про віднесення земель до самозалісених.
У відповідності до вимог частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
З урахуванням зазначеного, на підставі наданих доказів в їх сукупності, системного аналізу положень законодавства України, суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню повністю за необґрунтованістю.
Підстави для розподілу судових витрат згідно статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутні.
Керуючись статтями 14 частиною 1, 242-246 КАС України, суд,
В И Р І Ш И В :
1.У задоволенні позову Керівник Ужгородської окружної прокуратури Закарпатської області Державне агентство лісових ресурсів України Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства до Дубриницька сільська рада Ужгородського району Закарпатської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії - відмовити повністю.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адмінсуду протягом 30 днів з дня виготовлення повного тексту судового рішення.
СуддяЗ.Б.Плеханова
Повний текст рішення виготовлено та підписано 27 січня 2025 року.
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.01.2025 |
Оприлюднено | 29.01.2025 |
Номер документу | 124698843 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері землеустрою; державної експертизи землевпорядної документації; регулювання земельних відносин, з них з питань здійснення публічно-владних управлінських функцій з розпорядження земельними ділянками |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Плеханова З.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні