МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
27.01.2025 № 400/10983/23 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Ярощук В.Г., розглянувши адміністративну справу
за позовомВиконувача обов`язків керівника Вознесенської окружної прокуратури, пров. Костенка, 2, м.Вознесенськ, Миколаївська область, 56500, в інтересах держави в особіГоловного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області, вул. 2 Екіпажна, 1, м. Миколаїв, 54003 до відповідачаДорошівської сільської ради, вул. Миру, 86,с. Дорошівка,Миколаївська обл., Вознесенський р-н,56570, прозобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
04 вересня 2023 року до Миколаївського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява виконувача обов`язків керівника Вознесенської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області до Дорошівської сільської ради про зобов`язання відповідача вжити заходів щодо приведення у належний технічний стан та готовність до укриття населення захисної споруди цивільного захисту з обліковим номером № 52897, що розташоване по вул. Димитрова, 9, с. Білоусівка, Вознесенський район, Миколаївська область.
07.09.2023 Миколаївський окружний адміністративний суд постановив ухвалу про відкриття провадження у справі та розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
13.10.2023 Миколаївський окружний адміністративний суд постановив ухвалу залишення позову без розгляду.
22.01.2025 до Миколаївського окружного адміністративного суду надійшло клопотання позивача про повернення з Державного бюджету України сплаченого судового збору в сумі 2684 грн. 00 коп.
Клопотання обґрунтовано тим, що в ухвалі від 13.10.2023 року зазначено: "Платіжною інструкцією № 1049 від 18.08.2023 підтверджується понесення Вознесенською окружною прокуратурою судових витрат у розмірі 2684,00 грн на сплату судового збору за подачу адміністративного позову, а тому ця сума може бути повернута їй на підставі її клопотанням за ухвалою суду."
Розглянувши заяву про повернення судового збору, суд встановив наступне.
Згідно з частиною другою статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.
Згідно з частиною першою статті 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Позивачем за подання позовної заяви сплачено судовий збір у розмірі 2684 грн 00 коп. гривня, що підтверджується платіжним дорученням № 1049 від 16.08.2023.
Оскільки позивачем надмірно сплачено судовий збір, суд дійшов до висновку про наявність достатніх правових підстав для задоволення клопотання позивача про повернення судового збору у загальному розмірі 2684 грн 00 коп.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 52, 143, 243, 248, 256, 293, 295, 297 КАС України, статтею 7 Закону України «Про судовий збір», суд
УХВАЛИВ:
1. Клопотання Вознесенської окружної прокуратури про повернення судового збору задовольнити.
2. Повернути на користь Миколаївської окружної прокуратури (вул. Бузький бульвар, 15, м. Миколаїв, Миколаївський район, Миколаївська область, 54006, код ЄДРПОУ 02910048) судовий збір у розмірі 2684 (Дві тисячі шістсот вісімдесят чотири) гривні 00 копійок.
3. Копію ухвали про повернення судового збору направити заявнику.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
5. Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на цю ухвалу подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину ухвали суду, або справу було розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
6. Апеляційна скарга подається безпосередньо до П`ятого апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.Г.Ярощук
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2025 |
Оприлюднено | 29.01.2025 |
Номер документу | 124699968 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо цивільного захисту |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Ярощук В.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні