ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
C У Д О В И Й Н А К А З
27.01.2025 Справа №607/1399/25
Провадження №2-н/607/488/2025
м. Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Якімець Тарас Ігорович розглянув заяву ОСОБА_1 про видачу судового наказу за вимогою про стягнення із Рятувально-водолазної служби Тернопільської області компенсації за невчасно виплачені розрахункові звільненому працівнику за шість місяців та
У С Т А Н О В И В:
22 січня 2025 року ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про видачу судового наказу з вимогою про стягнення з Рятувально-водолазної служби Тернопільської області компенсації за невчасно виплачені розрахункові звільненому працівнику за шість місяців (липень грудень 2020 року) у розмірі 24677,70 гривень.
Розглянувши заяву про видачу судового наказу та додані до неї матеріали, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до частини першої статті 160 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України), судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 ЦПК України.
В силу пункту 1 частини першої статті 161 ЦПК України, судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку.
Як вказано в частині першій статті 28 ЦПК України позови про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
Згідно з частиною першою статті 21 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР (далі Закон №108/95) працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і колективного договору на підставі укладеного трудового договору.
Відповідно до статті 94 Кодексу законів про працю України (далі КЗпП України), заробітна плата це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
За правилами статті 24 Закону №108/95 та частини першої статті 115 КЗпП України заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
Відповідно до частини першої статті 116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред`явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про суми, нараховані та виплачені працівникові при звільненні, із зазначенням окремо кожного виду виплати (основна та додаткова заробітна плата, заохочувальні та компенсаційні виплати, інші виплати, на які працівник має право згідно з умовами трудового договору і відповідно до законодавства, у тому числі при звільненні) роботодавець повинен письмово повідомити працівника в день їх виплати.
Відповідно до частини першої статті 47 КЗпП України власник або уповноважений ним орган зобов`язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу.
Як вказано в частині першій статті 117 КЗпП України у разі невиплати з вини роботодавця належних звільненому працівникові сум у строки, визначені статтею 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку, але не більш як за шість місяців.
Частиною третьоюстатті 15Закону №108/95встановлено,що оплата праці працівників підприємства здійснюється в першочерговому порядку. Всі інші платежі здійснюються підприємством після виконання зобов`язань щодо оплати праці
Як вказано у довідці Рятувально-водолазної служби Тернопільської області №106 від 30червня 2020 року ОСОБА_1 працював з 29 березня 2004 року на посаді начальника рятувально-водолазної станції в Рятувально-водолазній службі Тернопільської області (наказ від25 березня 2004 року №20) та був звільнений 30 червня 2020 року (наказ від 30 червня 2020 року №34).
Відповідно до довідки про розрахунок компенсації за невчасно виплачені розрахункові звільненому працівнику, згідно статті 117 КЗпП України від 10 січня 2025 року №25 за шість місяців (липень грудень 2020 року) заборгованість становить 24677,70 гривень.
Розглянувши заяву про видачу судового наказу, суд встановив, що вона відповідає вимогам статей 160 164 ЦПК України. Підстав для відмови у видачі судового наказу, передбачених статтею 165 ЦПК України, судом не виявлено, а відтак, суд дійшов до висновку про задоволення заявлених вимог про видачу судового наказу.
Під час розгляду вимог в порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті. Судовий наказ підлягає виконанню за правилами, встановленими законом для виконання судових рішень.
Ураховуючи те, що заявник звільнений від сплати судового збору на підставі пункту 1 частинипершої статті 5 Закону України «Про судовий збір», керуючись статтею 141 ЦПК України судовий збір в сумі 302,80 гривень підлягає стягненню з боржника на користь держави у зв`язку із задоволенням заяви про видачу судового наказу за вимогою про стягнення компенсації за невчасно виплачені розрахункові звільненому працівнику за шість місяців.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 430 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішень у справах про присудження працівникові виплати заробітної плати, але не більше ніж за один місяць.
Керуючись статтями 47, 94, 115 117 Кодексу законів про працю України,
статтями 15, 21, 24 Закону України «Про оплату праці», статтями 141, 160 164, 167 169, 430 Цивільного процесуального кодексу України,
Н А К А З У Ю:
1. Стягнути із Рятувально-водолазної служби Тернопільської області,адреса місцезнаходження: м. Тернопіль, проспект Степана Бандери, 27, ЄДРПОУ: 03363016, р/р НОМЕР_1 в ДКСУ м. Києва, на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серія НОМЕР_2 , РНОКПП: НОМЕР_3 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , компенсації за невчасно виплачені розрахункові звільненому працівнику за шість місяців (липень грудень 2020 року) у розмірі 24677 (двадцять чотири тисячі шістсот сімдесят сім) гривень 70 копійок, з утриманням з цієї суми обов`язкових податків та зборів.
2. Стягнути із Рятувально-водолазної служби Тернопільської області,адреса місцезнаходження: м. Тернопіль, проспект Степана Бандери, 27, ЄДРПОУ: 03363016, р/р UA568201720344240001000047432 в ДКСУ м. Києва, в дохід держави судовий збір у сумі 302 (триста дві) гривні 80 копійок.
3. Відповідно до статті 430 ЦПК України допустити негайне виконання наказу у межах сплати платежу за один місяць.
4. Копію судового наказу надіслати боржнику одночасно з копією заяви стягувача про видачу судового наказу з доданими до неї документами, не пізніше наступного дня після видачі судового наказу.
5. Днем отримання боржником копії судового наказу є день його вручення боржнику, визначений відповідно до статті 272 ЦПК України.
6. Судовийнаказ оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
7. Боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до нього документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. У разі ненадходження від боржника заяви про скасування судового наказу протягом п`яти днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.
8. Другий примірник судового наказу протягом п`яти днів після набрання ним законної сили видати/надіслати стягувачу.
9. Інформація щодо судового наказу міститься на офіційному веб-порталі судової влади України за веб-адресою: tem.te.court.gov.ua.
Суддя Тернопільського міськрайонного суду
Тернопільської області Т.І. Якімець
Судовий наказ набрав законної сили «
Судовий наказ виданий стягувачу «
Судовий наказ може бути пред`явлений до виконання протягом трьох років з наступного дня після набрання судовим наказом законної сили чи закінчення строку, встановленого в разі відстрочки чи розстрочки виконання судового наказу.
Суддя Тернопільського міськрайонного суду
Тернопільської області Т.І. Якімець
ВІДМІТКИ ПРО ВИКОНАННЯ СУДОВОГО НАКАЗУ
Дата надходж. суд. наказу на виконанняПовне найменування установи, підприємства, організації в якій знаходиться судовий наказ на виконанніЗагальна сума відрахування за судовим наказомДата повернення судового наказу до відділу ДВС чи стягувачевіПідстава повернення судового наказуПідпис керівника установи, підприємства, організації ( з прикладанням печатки) примітки
Інші відмітки
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2025 |
Оприлюднено | 29.01.2025 |
Номер документу | 124706075 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Якімець Т. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні