Справа №: 398/376/25
провадження №: 1-кс/398/146/25
УХВАЛА
Іменем України
"27" січня 2025 р. слідчий суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в приміщенні суду в м. Олександрія клопотання старшого дізнавача про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08.01.2025 року за №12025121180000006 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 395 КК України
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшло клопотання дізнавача про надання тимчасового доступу до речей і документів, а саме: матеріалів наглядової справи №82 від 29.08.2024 року стосовно адміністративного нагляду ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , з можливістю їх вилучення.
Учасники кримінального провадження, належним чином повідомлені про час, дату та місце розгляду клопотання, в судове засідання не з`явилися. Олександрійський РВП ГУНП в Кіровоградській області свого представника в судове засіданні не направило.
Відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст.131КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Пунктом 5 частини 2 статті 131КПК України передбачений такий вид заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.
За змістом ст.159КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Пунктом 4 частини 1 статті 162КПК України передбачено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить конфіденційна інформація.
Отже, інформація, на тимчасовий доступ до якої наполягає слідчий, належить до охоронюваної законом таємниці.
Відповідно до ч. 5 ст.163КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Згідно з ч. 6 ст.163КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч. 7 ст.163КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Слідчим суддею встановлено, що 08 січня 2025 року органом поліції розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за №12025121180000006 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 395 КК України, а саме: 07.01.2025 року до Олександрійського РВП надійшов рапорт дільничного офіцера поліції старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 , за фактом того, що у нього під адміністративним наглядом перебуває ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , якому постановою ІНФОРМАЦІЯ_3 було продовжено адміністративний нагляд та встановлено обмеження, а саме заборону виїзду за межі Олександрійського району, так останній не з`явився на реєстрацію до ІНФОРМАЦІЯ_4 , та в ході неодноразових відвідувань був відсутній за місцем проживання, про намір виїхати за межі Олександрійського району працівників поліції повідомлено не було.
В ході досудового розслідування встановлено, що 12 липня 2024 року ОСОБА_3 звільнився з місць позбавлення волі у зв`язку з відбуттям строку покарання. 29 серпня 2024 року постановою Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області відносно ОСОБА_3 встановлено адміністративний нагляд строком на один рік із застосуванням щодо нього обмежень, а саме: заборони виїзду за межі Олександрійського району Кіровоградської області. При необхідності виїзду вказати точну адресу місця, куди виїздить, термін перебування, отримати дозвіл, маршрутний листок, стати на облік по місцю виїзду; заборони виходу з будинку за адресою: АДРЕСА_1 , у період з 23 години 00 хвилин до 05 години 00 хвилин кожного дня; заборони відвідування барів, ресторанів, кафе та магазинів, де алкогольні напої продаються на розлив; зобов`язання з`являтись на реєстрацію до Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області, кожну п`ятницю місяця протягом встановленого терміну адміністративного нагляду з 09 години 00 хвилин до 12 години 00 хвилин.
Також, в ході досудового розслідування встановлено, що в період часу з 18 жовтня 2024 року до 29 жовтня 2024 року (точного часу та дати досудовим розслідуванням не встановлено) ОСОБА_3 , з метою ухилення від адміністративного нагляду, нехтуючи покладеними на нього судом заборонами та не бажаючи контролю з боку поліцейських, умисно, без поважних причин і без дозволу працівників ІНФОРМАЦІЯ_4 , умисно виїхав за межі Олександрійського району до села Аджамка Кіровоградської області.
Отже, слідчий суддя приходить до висновку про наявність достатніх підстав вважати, що отримання зазначених у клопотанні документів, має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні. Крім того, дізнавачем доведено можливість використання як доказів зазначених документів та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, а також вилучення оригіналів документів необхідне для досягнення мети отримання доступу до документів, а тому клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 159, 160, 162, 163, 164, 166, 372 КПК України, слідчий суддя
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання старшого дізнавача СД Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_5 , погоджене прокурором Олександрійської окружної прокуратури Кіровоградської області ОСОБА_6 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08.01.2025 року за №12025121180000006, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 395 КК України, задовольнити.
Надати групі дізнавачів сектору дізнання Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області: старшому лейтенанту поліції ОСОБА_7 , старшому лейтенанту поліції ОСОБА_5 , лейтенанту поліції ОСОБА_8 , капітану поліції ОСОБА_9 , лейтенанту поліції ОСОБА_10 , майору поліції ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , дозвіл на тимчасовий доступ до документів, а саме: матеріалів наглядової справи №82 від 29.08.2024 року стосовно адміністративного нагляду ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , з можливістю вилучення їх оригіналів, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , за адресою: АДРЕСА_2 .
Ухвала діє протягом двох місяців з дня її постановлення.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2025 |
Оприлюднено | 29.01.2025 |
Номер документу | 124707595 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Авраменко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні