27.01.2025 Суддя Попова В. О.
Справа № 644/629/25
Провадження № 2/644/1769/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 січня 2025 року Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Харкова ПоповаВ.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа яка не заявляє позовних вимог щодо предмету спору: орган опіки та піклування Шевченківська селищна рада Куп`янського району Харківської області
про встановлення факту місяця проживання дитини, самостійного виховання та самостійного утримання неповнолітньої дитини
УСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Орджонікідзевського районного суду м. Харкова з вищевказаним позовом, в якому просить встановити факт постійного проживання з батьком, самостійного виховання та самостійного утримання ним неповнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Вирішуючи питання про можливість відкриття провадження у справі, дослідивши зміст позовної заяви та доданих до неї документів, суд приходить до висновку, щоїї подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, у зв`язку із чим її слід залишити без руху із наданням позивачці строку для усунення недоліків.
Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульований ЦПК України. Подання заяви до суду має відбуватись із дотриманням певних умов.
В порушення п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, в позовній заяві не зазначена ціна позову, або вказівка на звернення до суду із позовом немайнового характеру.
Вказаний недолік може бути усунутий шляхом зазначення ціни позову або вказівки про те, що позов немайнового характеру.
Відповідно до ч. 5, ч. 6 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
З доданої до позовної заяви копії заочного рішення Шевченківського районного суду Харківської області від 12.10.2017 вбачається, що місце проживання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , вже визначено з батьком ОСОБА_1 . Рішення набрало законної сили 18.11.2017.
Оскільки місце проживання дитини ОСОБА_3 вже визначено рішенням суду, позивачу необхідно уточнити позовні вимоги в цій частині.
Крім того, згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
До позову додано квитанцію про сплату судового збору в розмірі 605 грн 60 коп.
Частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Згідно п.1ч.2ст.4 ЗаконуУкраїни «Просудовий збір» за подання фізичною особою позовної заяви немайнового характеру судовий збір складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає на дату подачі позову до суду 1 211 грн 20 коп.
Як вбачається з позовної заяви, ОСОБА_1 просить встановити факт місця проживання дитини, факт самостійного виховання дитини та факт самостійного утримання батьком дитини.
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, позивачем сплачено судовий збір не в повному обсязі.
В порушення вимог п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позивач не зазначає докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).
Позовна заява не містить попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи (вимога п. 9 ч. 3ст. 175 ЦПК України).
В порушення вимог п.8 ч.3ст.175 ЦПК України, позовна заява не містить зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позову.
Крім того, позов не містить підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову щодо того самого відповідача, з тим самим предметом та з тих самих підстав, що суперечить п.10 ч.3ст.175 ЦПК України.
Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи п. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободщодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Відповідно до ч.1ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням викладеного, позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків. Протягом наданого судом строку позивачу слід подати до суду позовну заяву, яка б відповідала вимогам ст.ст.175,177 ЦПК України, з усуненням вказаних в даній ухвалі недоліків.
Керуючись ст.ст.175, 177, 185 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа яка не заявляє позовних вимог щодо предмету спору: орган опіки та піклування Шевченківська селищна рада Куп`янського району Харківської області про встановлення факту місяця проживання дитини, самостійного виховання та самостійного утримання неповнолітньої дитини залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність усунення встановлених судом недоліків позовної заяви, а саме: надати позовну заяву з копіями для сторін із зазначенням ціни позову або вказівки про те, що позов немайнового характеру; зазначити докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначити про наявність оригіналів письмових доказів; підтвердити, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав; вказати попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; конкретизувати позовні вимоги та надати оригінал документу, який підтверджує сплату судового збору в повному обсязі із зазначенням необхідних реквізитів.
Встановити для усунення недоліків строк не більше 10 днів з дня вручення позивачу даної ухвали.
Роз`яснити, що в разі невиконання вимог суду у встановлений термін, заява буде вважатися неподаною і повернена позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя: В.О. Попова
Суд | Орджонікідзевський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2025 |
Оприлюднено | 29.01.2025 |
Номер документу | 124708080 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м.Харкова
Попова В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні