Ухвала
від 27.01.2025 по справі 636/1277/24
ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Справа № 636/1277/24 Провадження 2/636/542/25

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.01.2025 місто Чугуїв

Чугуївський міський суд Харківської області у складі:

головуючої судді - Золотоверхої О.О.,

за участю секретаря судового засідання Караулової О.М.,

позивача ОСОБА_1 ,

представника відповідача Чугуївської міської ради Шевченко Л.М.,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в м. Чугуєві позовну заяву ОСОБА_1 до Чугуївської міської ради, Акціонерного товариства «Сенс Банк», про відновлення становища, яке існувало до порушення,

ВСТАНОВИВ:

19.02.2024позивач звернуласядо судуз позовомдо відповідачів,в якому,з врахуваннямуточненої позовноїзаяви від18.03.2024,просила визнатипротиправним зняттяїї зреєстрації місцяпроживання заадресою: АДРЕСА_1 ;зобов`язати Чугуївськуміську радупоновити реєстраціюїї місцяпроживання;стягнути звідповідачів судовівитрати та судовий збір.

22.05.2024 до суду надійшла заява про доповнення позовних вимог про стягнення моральної та матеріальної шкоди, в якій позивач просить стягнути з відповідачів матеріальну шкоду на суму 81280.62 грн. та моральну шкоду на суму 234000.00 грн, всього разом 315280.62 грн.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали суддя встановила, що позовна заява не відповідає вимогам ст. 175, 177 ЦПК України.

Згідно ч.ч.1-4 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи. Позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2)повне найменування(дляюридичних осіб)або ім`я(прізвище,ім`я тапо батькові)(дляфізичних осіб)сторін таінших учасниківсправи,їх місцезнаходження(дляюридичних осіб)або місцепроживання чиперебування (дляфізичних осіб),поштовий індекс,ідентифікаційний кодюридичної особив Єдиномудержавному реєстріпідприємств іорганізацій України(дляюридичних осіб,зареєстрованих зазаконодавством України),а такожреєстраційний номероблікової карткиплатника податків(дляфізичних осіб)за йогонаявності абономер ісерію паспортадля фізичнихосіб -громадян України(якщотакі відомостіпозивачу відомі),відомі номеризасобів зв`язкута адресиелектронної пошти,відомості пронаявність абовідсутність електронногокабінету; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав. Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.

Згідно ч.ч.1-5 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положеньстатті 43цього Кодексу. Правилацієї статтіщодо поданнякопій документівне поширюютьсяна позови,що виникаютьз трудовихправовідносин,а такожпро відшкодуванняшкоди,заподіяної внаслідоккримінального правопорушеннячи каліцтвом,іншим ушкодженнямздоров`я абосмертю фізичноїособи,незаконними рішеннями,діями чибездіяльністю органів,що здійснюютьоперативно-розшуковудіяльність,досудове розслідування,прокуратури абосуду. Уразі необхідностідо позовноїзаяви додаютьсяклопотання тазаяви позивачапро звільнення(відстрочення,зменшення)від сплатисудового збору,про призначенняекспертизи,витребування доказівтощо. Допозовної заявидодаються документи,що підтверджуютьсплату судовогозбору увстановлених порядкуі розмірі,або документи,що підтверджуютьпідстави звільненнявід сплатисудового зборувідповідно дозакону. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно ч.1 ст. 266 ЦПК України суд, ухвалюючи рішення на користь кількох позивачів або проти кількох відповідачів, повинен зазначити, в якій частині рішення стосується кожного з них, або зазначити, що обов`язок чи право стягнення є солідарним.

Так судом встановлено, що у позовних вимогах про стягнення матеріальної та моральної шкоди позивачем не конкретизовано частину, в якій стягнення стосується кожного з відповідачів, або чи повинно бути стягнення солідарним.

Крім того згідно ч.8 ст. 141 ЦПК України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.

Так судом встановлено, що вимоги про стягнення судових витрат та судового збору, з урахуванням уточненої позовної заяви та заяви про доповнення позовних вимог, у резолютивній частині позовну не конкретизовані. У описовій частині позову, з урахуванням уточненої позовної заяви та заяви про доповнення позовних вимог, зазначено наступне: попередній (орієнтований) розрахунок суми судових витрат: поштові витати 250.00 грн., ксерокопії документів 500.00 грн., правнича допомога 30000.00 грн., судові експертизи 25000.00 грн., при цьому суд зазначає, що до суду не надано жодного доказу щодо отримання позивачем професійної правничої допомоги та/або проведення судових експертиз.

Згідно ч.1 ст. 83 ЦПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Згідно ч.4 ст. 83 ЦПК України якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.

Крім того суд зазначає, що до позовної заяви не надано доказів сплати судового збору та/або доказів звільнення позивача від сплати судового збору.

Так у заяві про доповнення позовних вимог позивачем зазначено наступне: «Відповідно п.13 ч.2 ст. 3 ЗУ «Про судовий збір», судовий збір не справляється за подання: позовної заяви про відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою…».

З цього приводу суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Згідно п.13 ч.2 ст. 3 ЗУ «Про судовий збір», судовий збір не справляється за подання клопотання про визнання і виконання рішення іноземного суду відповідно до міжнародного договору України, згоду на обов`язковість якого надано Верховною Радою України та яким не передбачено плату під час звернення до суду, подання апеляційної та касаційної скарг у таких справах.

Судовий збір не справляється за подання позовної заяви про відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так само незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури або суду згідно п.11 ч.2 ст. 3 ЗУ «Про судовий збір».

До позовної заяви не додано жодного доказу наявності такого, що є визнаним незаконним рішення/дії/бездіяльності органу місцевого самоврядування, яким би позивачу було завдано шкоду, що підлягає відшкодуванню, таким чином, судом не встановлено підстави звільнення позивача від сплати судового збору за подання позову про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Згідно ЗУ «Про судовий збір» розмір судового збору, який необхідно сплатити при подачі позовної заяви майнового характеру фізичною особою складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на момент заявлення відповідної вимоги (22.05.2024) складає 1211.20 грн.

Згідно ЗУ «Про судовий збір» розмір судового збору, який необхідно сплатити при подачі позовної заяви про відшкодування моральної шкоди складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на момент заявлення відповідної вимоги (22.05.2024) складає 3510.00 грн (виходячи з заявленої суми моральної шкоди у розмірі 234000.00 грн).

Частиною 1 статті 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене, суддя вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк 5 днів для усунення вказаних недоліків.

Для усунення вказаних недоліків позивачу слід надати уточнену позовну заяву з конкретним викладенням позовних вимог щодо кожного із відповідачів, докази на підтвердження викладених у позові процесуальних втрат, а також сплатити суму судового збору за поданняпозовної заяви відповідно до вимог ЗУ «Про судовий збір» та надати суду оригінал доказу, який підтверджує його сплату (або докази на підтвердження підстав для звільнення від сплати судового збору).

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 177, 185, 258-261 ЦПК України

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 доЧугуївської міськоїради,Акціонерного товариства«Сенс Банк»,про відновленнястановища,яке існувалодо порушення залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви 5 (п`ять) днів з дня вручення копії цієї ухвали.

Роз`яснити позивачу, що у відповідності до положень п.8 ч.1 ст. 257 ЦПК України, якщо зазначені в ухвалі недоліки не будуть усунуті у визначений судом строк, позовна заява буде залишена без розгляду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя О. О. Золотоверха

СудЧугуївський міський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення27.01.2025
Оприлюднено29.01.2025
Номер документу124708371
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них

Судовий реєстр по справі —636/1277/24

Ухвала від 27.01.2025

Цивільне

Чугуївський міський суд Харківської області

Золотоверха О. О.

Ухвала від 21.03.2024

Цивільне

Чугуївський міський суд Харківської області

Золотоверха О. О.

Ухвала від 22.02.2024

Цивільне

Чугуївський міський суд Харківської області

Золотоверха О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні