Справа № 185/7866/24
Провадження № 2/185/703/25
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 січня 2025 року м.Павлоград
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі: головуючого судді Зінченко А.С., за участю секретаря судового засідання Рожкової А.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу ЄУ № 185/7866/24 за позовом ОСОБА_1 доЛуганської міської ради, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа: ОСОБА_4 ,про визнання права власності,
В С Т А Н О В И В:
В липні 2024 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Луганської міської ради, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа: ОСОБА_4 в якому просить суд (відповідно до уточнень від 19.08.2024) визнати за ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , право власності на квартиру розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , загальна площа (кв.м): 73.2, житлова площа (кв.м): 39.8, Опис: 1 - коридор пл. 12,2 кв. м, 2 - кухня пл.9,2 кв. м, 3 - житлова кімната пл. 16,8 кв. м, 4 - житлова кімната пл. 10,9 кв. м, 5 - ванна пл. 2,8 кв. м, 6 - туалет пл. 1,2 кв. м, 7 - житлова кімната пл.12,1 кв. м, І лоджія пл. 5,2 кв. м, ІІ балкон пл. 2,8 кв. м. Реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 153004344101.
Позовна заява обґрунтована тим, що згідно договору купівлі-продажу квартири від 28.03.2014 р., посвідченого Приватним нотаріусом Луганського міського нотаріального округу Лазор Ігорем Валерійовичем, реєстровий №472, ОСОБА_1 (Далі за текстом «Позивач») належить трикімнатна квартира, яка знаходиться за адресою:
АДРЕСА_1 . Право власності на квартиру було зареєстровано відповідно до Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 28.03.2014 р. Індексний номер витягу: 19697631. Позивач вимушений був покинути своє житло через військові дії, які РФ здійснює на території України, та окупацію м. Луганська, останній залишив все майно, яке було нажито протягом життя, у зв`язку з чим втрачено документи. У позивача відсутні правовстановлюючі документи, однак право власності на вищезазначену квартиру зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. На підставі викладеного позивач звертається до суду з позовом. ОСОБА_4 є його дружиною.
Ухвалою від 15.08.2024 позовну заяву ОСОБА_1 до Луганської міської ради, третя особа: ОСОБА_4 , про визнання права власності - залишено без руху, надано термін для усунення недоліків.
Ухвалою суду від 26.08.2024 відкрито спрощене позовне провадження з викликом сторін по вищезазначеній справі.
Позивач у судове засідання не з`явився, надіслав до суду заяву, згідно з якою просить суд розглянути справу без його участі, позовні вимоги підтримав повністю, не заперечує проти винесення заочного рішення по справі.
Відповідачі у судове засідання повторно не з`явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, відзив не подали.
Третя особа в судове засідання не з`явилась, надала до суду заяву, згідно з якою просить суд розглянути справу за її відсутності, позов задовольнити.
Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи на підставі наявних у справі доказів, що відповідає положеннямст. 280 ЦПК України.
Відповідно до ч. 2ст. 247 ЦПК Україниу разі неявки в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
З`ясувавши обставини справи, дослідивши письмові докази по справі в підтвердження вказаних обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню виходячи з наступного.
Судом встановлено, та матеріалами справи підтверджено, що позивачу ОСОБА_1 на підставі договору купівлі-продажу квартири від 28.03.2014, серія та номер 472, посвідченого приватним нотаріусом Луганського міського нотаріального округу Луганської області Лазором І. В., належить на праві власності квартира АДРЕСА_2 , яка складається з 3 кімнат, житлової площі 39.80 кв.м., загальної площі 73.20, кв.м.
Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, технічного паспорту на квартиру АДРЕСА_2 , плану технічної характеристики квартири, інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно від 25.07.2024 за № 388344199, право власності на квартиру АДРЕСА_2 зареєстровано за ОСОБА_1 .
Позивач ОСОБА_1 перебуває в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_4 з 01.10.2011, що підтверджується копією свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_2 .
Згідно з Законом України «Про правовий режим воєнного стану» у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24.02.2022 № 2102-IX (зі змінами), з 24 лютого 2022 року в Україні введено воєнний стан, дія якого продовжена до теперішнього часу.
Позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , фактичне місце перебування: АДРЕСА_3 , відповідно до копії паспорта громадянина України, ID картка НОМЕР_3 та довідки про внесення відомостей до Єдиного Державного Демографічного Реєстру № 562117-2020.
Відповідно до ч. 2 ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Згідно ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Статтею 12 ЦПК України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставі своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 13 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненнями фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. Особа, яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Відповідно до змісту ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно ст.77 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Статтею 1 Першого Протоколу Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, зазначено що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений майна інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права.
Згідно зі ст. 10 Загальної декларації прав людини визначено, що кожна людина має право володіти майном як одноособово, так і разом з іншими. Ніхто не може бути безпідставно позбавлений свого майна.
Відповідно до статті 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Право власності є непорушним.
Згідно з ч. 1 ст. 316 ЦК України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном (ч. 1 ст. 317 ЦК України).
Згідно з вимогами ч. ч. 1, 2, 6 ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд, має право вчиняти щодо свого майна будь які дії, які не суперечать закону, а держава не втручається у здійснення власником права власності.
Відповідно до ч. 1 ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Згідно зі ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності чи необґрунтованість активів, які перебувають у власності, не встановлені судом.
У відповідності із ст. 392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Враховуючи обставини справи, те, що через окупацію міста Луганська позивач на теперішній час позбавлений можливості відновити оригінал договору купівлі-продажу квартири на належне йому нерухоме майно, отримати дублікат правовстановлюючого документу, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.5, 12, 13, 81,89, 141, 258, 259, 263-265, 268, 273ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 доЛуганської міської ради, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа: ОСОБА_4 ,про визнання права власності задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , право власності на квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , загальна площа (кв.м): 73.2, житлова площа (кв.м): 39.8, Опис: 1 - коридор пл. 12,2 кв. м, 2 - кухня пл.9,2 кв. м, 3 - житлова кімната пл. 16,8 кв. м, 4 - житлова кімната пл. 10,9 кв. м, 5 - ванна пл. 2,8 кв. м, 6 - туалет пл. 1,2 кв. м, 7 - житлова кімната пл.12,1 кв. м, І лоджія пл. 5,2 кв. м, ІІ балкон пл. 2,8 кв. м. Реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 153004344101.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленомуЦПК України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку до Дніпровського апеляційного суду шляхом подачі в 30-денний строк, з дня його проголошення, апеляційної скарги.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана через Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження відповідно та в порядку і строки, визначеніст. 354 ЦПК України.
Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановленихЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Рішення знаходиться в Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою:http://reyestr.court.gov.ua.
Позивач: ОСОБА_1 ,РНОКПП: НОМЕР_1 , адреса проживання: АДРЕСА_3 .
Відповідач: Луганська міська рада, код ЄДРПОУ: 26070794, місцезнаходження: вул. Коцюбинського, 14, м. Луганськ.
Відповідач: ОСОБА_2 , РНОКПП: НОМЕР_4 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_4 .
Відповідач: ОСОБА_3 ,РНОКПП: НОМЕР_5 . Зареєстрована за адресою: АДРЕСА_5 .
Третя особа: ОСОБА_4 , РОКПП: НОМЕР_6 , місце проживання: АДРЕСА_3 .
Суддя А. С. Зінченко
Суд | Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2025 |
Оприлюднено | 29.01.2025 |
Номер документу | 124710783 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Зінченко А. С.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Зінченко А. С.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Зінченко А. С.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Зінченко А. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні