Справа № 953/11659/23
н/п 2-з/953/5/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"27" січня 2025 р. Київський районний суд м.Харкова у складі: головуючого судді - Колесник С.А., при секретарі Смаль Ю.О., розглянувшизаяву ОСОБА_1 про забезпечення доказів по цивільній справі за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «МЖК 28» до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів,-
В с т а н о в и в:
В провадженні Київського районного суду м. Харкова перебуває цивільна справа за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «МЖК 28» до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів (внесків на утримання багатоквартирного будинку).
27.01.2025 до суду надійшла заява про забезпечення доказів ОСОБА_1 у справі №953/11659/23 шляхом витребування доказів у керівника Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «МЖК 28» Ярового О., допитати свідків: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , об`єднати в одне провадження дану позовну заяву зі справою №953/11659/23, залучити до участі у справі як відповідача громадянку ОСОБА_15 , справу направити до Харківського апеляційного суду для визначення підсудності.
Протоколом передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 27.01.2025 заяву позивача ОСОБА_1 передано судді Колесник С.А.
Суд, дослідивши заяву про забезпечення доказів, доходить наступного:
Відповідно до ч.1,ч.2,ч.3 ст.116 ЦПК Українисуд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим. Способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та(або) огляд доказів,у тому числі за їх місцезнаходженням,заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов`язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів,визначені судом. Заява про забезпечення доказів може бути подана до суду як до, так і після подання позовної заяви.
Забезпечення доказів - це вжиття судом заходів, направлених на закріплення і збереження доказів. Підставою забезпечення доказів є обґрунтоване припущення заявника, що невжиття заходів забезпечення доказів може утруднити чи зробити неможливим збирання чи подання доказів або засіб доказування може бути втрачений.
Основною складовою обґрунтованості заяви про забезпечення доказів є необхідність доведення обставин, що існують достатні підстави вважати, що такі докази будуть втрачені у подальшому.
Водночас, загальні вимоги до форми та змісту заяви про забезпечення доказів визначеністаттею 117 ЦПК України.
Згідно п. 5 ч. 1ст. 117 ЦПК Україниу заяві про забезпечення доказів зазначається обґрунтування необхідності забезпечення доказів.
Таким чином, процесуальний механізм забезпечення доказів, шляхом їх витребування, призначений для того, щоб отримати/зберегти ті докази, щодо яких існують достатні підстави вважати, що з часом їх може бути безповоротно втрачено.
Тобто це не тільки спосіб здобути докази, які стосуються предмету доказування і мають значення/потрібні для вирішення справи, але насамперед, - спосіб одночасно запобігти їх ймовірній втраті у майбутньому. Щодо останнього, то ризик такої втрати має ґрунтуватись на об`єктивних фактах і тільки у сукупності усіх наведених умов, суд може вжити заходів для забезпечення доказів.
Такий правовий висновок щодо забезпечення доказів висловлений в постановах Великої Палати Верховного Суду від: 03 липня 2019 року у справі № 9901/845/18; 09 жовтня 2019 року у справі № 9901/385/19; 11 березня 2020 року у справі № 9901/608/19, в постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 01 квітня 2020 року у справі № 367/6751/18-ц (провадження № 61-23322св19).
Проте, в порушення вимогЦПК України, заявником жодного обґрунтування можливості втрати доказів, утруднення їх збирання та подання у подальшому, не зазначено, тобто заявник помилково ототожнює інститут забезпечення доказів з витребуванням доказів.
Відповідно до ч. 4ст. 117 ЦПК Українисуд, встановивши, що заяву про забезпечення доказів подано без додержання вимог цієї статті, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Вказана норма статтіЦПК Україниє імперативною і положень щодо правомочності суду на залишення заяви без руху не містить.
З урахуванням викладеного, заява про забезпечення доказів підлягає поверненню заявнику.
Керуючись ст. ст.116,117,258-261 ЦПК України, суд, -
П о с т а н о в и в:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення доказів по цивільній справі за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «МЖК 28» до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів - повернути заявнику.
Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Повний текст ухвали складено та підписано 27.01.2025.
Суддя С.А.Колесник
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2025 |
Оприлюднено | 29.01.2025 |
Номер документу | 124712098 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Колесник С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні