Єдиний унікальний номер 722/2572/24
Номер провадження 1-в/722/7/25
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 січня 2025 року Сокирянський районний суд Чернівецької області в складі:
головуючого судді: ОСОБА_1
секретаря судових засідань: ОСОБА_2
з участю прокурора: ОСОБА_3
захисника ОСОБА_4
засудженого ОСОБА_5
представника колонії ОСОБА_6
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сокиряни в режимі відео конференції клопотання начальника державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» про заміну невідбутої частини покарання у вигляді позбавлення волі більш м`яким покаранням у вигляді виправних робіт засудженому ОСОБА_5 ,-
ВСТАНОВИВ:
Начальник державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» ОСОБА_7 звернувся до суду з клопотанням про заміну невідбутої частини покарання у вигляді позбавлення волі більш м`яким покаранням у вигляді виправних робіт засудженому ОСОБА_5 .
Прокурор Дністровської окружної прокуратури ОСОБА_3 в судовому засіданні заперечував щодо клопотання та просив у його задоволенні відмовити, оскільки вважає, що засуджений своєю поведінкою та ставленням до праці не довів свого виправлення, а тому застосування до нього ст.82КК України вважає передчасним.
Представник виправної колонії та засуджений ОСОБА_5 , в судовому засіданні підтримали подане до суду клопотання.
Захисник в судовому засіданні просив задовольнити дане клопотання, так як засуджений ОСОБА_5 позитивно характеризується ДУ «Сокирянська ВК (№67), доволі тривалий час працює, має заохочення та жодного разу не притягувався до дисциплінарної відповідальності, а також пройшов навчання, отримав освіту газо-зварювальника, відвідує програми диференційованого впливу, а тому рахує, що ОСОБА_5 довів поведінкою та ставленням до праці своє виправлення.
Із досліджених в судовому засіданні письмових матеріалів клопотання та особової справи засудженого судом встановлено наступні обставини.
Засуджений ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 відбуває покарання за вироком Садгірського районного суду м.Чернівці від 22.06.2023 року за ч.3 ст.408, 69 КК України на строк 3 роки позбавлення волі. Вирок набрав законної сили: 03.10.2023 року. Початок строку покарання: 22.05.2023 року. Кінець строку покарання: 22.05.2026 року.
Відповідно до вимог ч.1 ст.82КК України особам, що відбувають покарання у виді обмеження або позбавлення волі, невідбута частина покарання може бути замінена судом більш м`яким покаранням. У цих випадках більш м`яке покарання призначається в межах строків, установлених у Загальній частині цього Кодексу для даного виду покарання, і не повинне перевищувати невідбутого строку покарання, призначеного вироком.
Згідно п.2 ч.4 ст.82 КК України, заміна невідбутої частини покарання більш м`яким можлива після фактичного відбуття засудженим не менше половини строку покарання, призначеного судом за корупційний нетяжкий злочин або кримінальне правопорушення, пов`язане з корупцією, порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, умисний тяжкий злочин чи необережний особливо тяжкий злочин, а також у разі, якщо особа раніше відбувала покарання у виді позбавлення волі за умисне кримінальне правопорушення і до погашення або зняття судимості знову вчинила умисне кримінальне правопорушення, за яке вона була засуджена до позбавлення волі.
Враховуючи визначений засудженому початок строку відбування покарання станом на час розгляду клопотання засуджений ОСОБА_5 відбув більше половину строку покарання, призначеного судом за вчинення умисного тяжкого злочину.
Згідно роз`яснень, які містяться у п.2 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну невідбутої частини покарання більш м`яким» №2 від 26.04.2002 року, заміна невідбутої частини покарання більш м`яким можлива лише після повного та всебічного вивчення даних про особу засудженого. При цьому головною умовою прийняття рішення при заміні невідбутої частини покарання більш м`яким є доведеність того, що засуджений став на шлях виправлення(ч.3 ст.82 КК).
Відповідно до п.17 вказаної постанови Пленуму під час судового розгляду питання про заміну невідбутої частини покарання більш м`яким суди повинні ретельно з`ясовувати ставлення засудженого до вчиненого злочину, праці та навчання, додержання ним вимог режиму, участь у самодіяльних організаціях засуджених виправно-трудової установи, а також його наміри щодо прилучення до суспільно корисної праці та потребу в наданні допомоги при обранні місця проживання і працевлаштування.
Судом встановлено, що засуджений ОСОБА_5 за час перебування в ДУ «Чернівецький слідчий ізолятор» до дисциплінарної відповідальності не притягувався, не заохочувався.
До державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» прибув 24.10.2023 року. З часу прибуття до установи і по квітень місяць 2024 року до будь-яких оплачуваних робіт тимчасово не залучався. В подальшому змінив своє відношення стосовно суспільно-корисної праці та з травня місяця 2024 року працевлаштований різноробочим філії державного підприємства (Сокирянська виправна колонія (№67), до виконання поставлених завдань відноситься сумлінно, виконує в повному обсязі.
В період відбування покарання в установі до дисциплінарної відповідальності не притягувався, в одному випадку заохочувався. Роботи із благоустрою відділення виконує, проявляє розумну ініціативу під час виконання даних робіт,
По відношенні до персоналу установи ввічливий, тактовний, виконує їх законні вимоги. По відношенню до інших засуджених вживчивий, неконфліктний, дружні стосунки підтримує із засудженими позитивної спрямованості.
Заходи виховного характеру, які проводяться у відділенні відвідує, робить для себе відповідні висновки, відвідує православну церкву при установі, приймає участь у програмах ДВВ, а саме «Підготовка до звільнення» «Духовне відродження» та «Фізкультура і спорт».
Вину у скоєному злочині визнав та розкаюється.
Частинами 1 та 5 ст.118КВК України передбачено, що засуджені до позбавлення волі мають право працювати в місцях і на роботах, які визначаються адміністрацією колонії. Засуджені залучаються до суспільно корисної праці з урахуванням наявних виробничих потужностей, зважаючи при цьому на стать, вік, працездатність, стан здоров`я і спеціальність. Засуджені залучаються до оплачуваної праці, як правило, на підприємствах, у майстернях колоній, а також на державних або інших форм власності підприємствах за умови забезпечення їх належної охорони та ізоляції. Засуджені можуть залучатися без оплати праці лише до робіт з благоустрою колоній і прилеглих до них територій, а також поліпшення житлово-побутових умов засуджених або до допоміжних робіт із забезпечення колоній продовольством.
Згідно довідки відділу організації та нормування праці №486-24 від 31.10.2024року таатів прийому-передачінаданих послуг,які знаходятьсяв особовійсправі встановлено,що засуджений ОСОБА_5 втравні тачервні місяці2024року виконувавроботи повиготовленню кільцевоїгірлянди малопомітноїперешкоди типу та норму виробітку виконував а 100%. На ділі працював різноробочим філії ДУ «Сокирянська ВК (№67)» та також норму виробітку виконував а 100%.
Згідно довідки бухгалтерії державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» за №501, щодо засудженого ОСОБА_5 , станом на 31.10.2024 року в установі виконавчих листів не перебуває.
Відповідно до довідки медичної частини №522 від 29.10.2024 року, зазначено, що на даний час стан засудженого ОСОБА_5 задовільнений.
Із дослідженої в судовому засіданні характеристики, затвердженої 28.11.2024 року начальником державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» ОСОБА_8 , засуджений ОСОБА_5 заходи виховного характеру, які проводяться у відділенні відвідує, робить для себе відповідні висновки, відвідує православну церкву при установі, приймає участь у програмах ДВВ, а саме «Підготовка до звільнення» «Духовне відродження» та «Фізкультура і спорт».
Із змісту витягу з протоколу засідання комісії від 28.11.2024 року ДУ «Сокирянська виправна колоні (№67)» встановлено, що комісія прийняла рішення та клопотання підтримали одноголосно, щодо застосування заміни невідбутої частини покарання більш м`яким покаранням у виді виправних робіт засудженого ОСОБА_5 , як особі, яка довела що стала на шлях виправлення.
Відповідно до ч.3 ст.82КК України заміна невідбутої частини покарання більш м`яким може бути застосована, якщо засуджений став на шлях виправлення.
Враховуючи зазначені вимоги кримінального закону та встановлені обставини в їх сукупності, із урахуванням особи засудженого ОСОБА_9 , суд приходить до висновку, що останній під час відбування покарання у виді позбавлення волі своєю поведінкою та працею довів, що став на шлях виправлення.
Згідно вимог ст.57КК України покарання у виді виправних робіт встановлюється на строк від шести місяців до двох років і відбувається за місцем роботи засудженого. Із суми заробітку засудженого до виправних робіт провадиться відрахування в доход держави у розмірі, встановленому вироком суду, в межах від десяти до двадцяти відсотків. Виправні роботи не застосовуються, зокрема до непрацездатних.
Із дослідженої в судовому засіданні копії довідки виданої дирекцією ТОВ «Рожнівський сількомунгосп» с.Рожнів, Косівського району, Івано-Франківської області, що товариство гарантує працевлаштування ОСОБА_5 після звільнення з місць позбавлення волі на посаді підсобного робітника із заробітною платою, яка буде виплачуватися згідно штатного розпису, але не може бути нижчою від мінімальної заробітної плати встановленої законодавством України.
Також копією довідки №178/13-13 від 18.10.2024 року виданою Дорогівським старостинським округом Галицької міської ради підтверджується, що ОСОБА_5 після повернення з місць позбавлення волі буде зареєстрований та проживатиме за адресою: АДРЕСА_1 у будинку своєї матері, ОСОБА_10 , про що є її письмова згода.
Згідно копії листа Косівського РС філії ДУ «Центр пробації» у Івно-Франківській області перевірив можливість працевлаштування ОСОБА_5 після звільнення з установи виконання покарань, та як вбачається з даного листа керівник підприємства підтвердив можливість працевлаштування засудженого після звільнення на посаду підсобного робітника із орієнтовним розміром заробітної плати 8000,00 грн., надавши всі необхідні документи.
За таких обставин, суд приходить до висновку про задоволення клопотання начальника державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» про заміну невідбутої частини покарання у вигляді позбавлення волі більш м`яким покаранням у вигляді виправних робіт засудженому ОСОБА_5 .
При цьому, судом не встановлено будь-яких обставин, передбачених ч.2 ст.57 КК України, які б унеможливлювали замінити засудженому невідбуту частину покарання у вигляді позбавлення волі на більш м`яке покарання у вигляді виправних робіт.
Суд вважає, що подальше відбування засудженим ОСОБА_5 даного більш м`якого виду покарання буде сприяти процесу позитивних змін, які відбуваються в його особистості, створить у нього готовність до самокерованої правослухняної поведінки, а відповідно забезпечить свідоме відновлення засудженого в соціальному статусі повноправного члена суспільства та повернення його до самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя в суспільстві.
Керуючись ст.ст.57, 82 КК України, ст.ст.537, 539 КПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Замінити засудженому ОСОБА_5 невідбуту частину покарання у вигляді 1 (року) 4 (чотирьох) місяців позбавлення волі більш м`яким покаранням у виді 1 (року) 5 (п`ять) місяців 22(4 (чотирьох) місяців виправних робіт по місцю роботи з відрахуванням в дохід держави 20% його заробітку.
Роз`яснити засудженому ОСОБА_5 , що у відповідності до вимог ч.6 ст.82 КК України, якщо особа, відбуваючи більш м`яке покарання, вчинить нове кримінальне правопорушення, суд до покарання за знову вчинене кримінальне правопорушення приєднує невідбуту частину більш м`якого покарання за правилами, передбаченими у статтях 71 і 72 цього Кодексу.
Копію цієї ухвали надіслати для виконання - ДУ «Сокирянська виправна колонія (№67)» та для відома Садгірському районного суду м.Чернівці і засудженому ОСОБА_5 .
Ухвала може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Сокирянський районний суд Чернівецької області протягом 7 днів з дня її оголошення, а засудженим у той самий строк, починаючи з дня вручення йому копії ухвали.
Суддя:
Суд | Сокирянський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 22.01.2025 |
Оприлюднено | 29.01.2025 |
Номер документу | 124712697 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про заміну невідбутої частини покарання більш м’яким |
Кримінальне
Сокирянський районний суд Чернівецької області
Суський О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні