Справа № 930/2274/24
Провадження № 1-во/930/1/25
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27.01.2025 року Немирівський районний суд
Вінницької області
у складі: головуючого судді ОСОБА_1
за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Немирів, заяву в.о. начальника Тульчинського районного відділу філії державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області ОСОБА_3 про виправлення описки у вироку суду,
ВСТАНОВИВ:
В.о. начальника Тульчинського районного відділу філії державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області ОСОБА_4 , звернулася до Немирівського районного суду Вінницької області з заявою про виправлення описки у вироку Немирівського районного суду від 08.11.2024 у справі № 930/2274/24 по обвинуваченням ОСОБА_5 за ч. 1 ст. 309 КК України, мотивуючи заяву тим, при виготовлені вироку була допущенна механічна описка, а саме неправильна зазначено дату народження ОСОБА_5 «20.01.1985» замість вірної «22.01.1985».
Сторони до зали судового засідання не з`явилися, про причини неявки суду не повідомили.
Відповідно до ч. 2 ст. 379 КПК України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, уразі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Суд дослідивши заяву та матеріали кримінальної справи № 930/2089/20, приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 379 КПК Українисуд має право за власною ініціативою або за заявою учасника кримінального провадження чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань речей, предметів, майна, зазначення дат та строків.
Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не вправі змінювати зміст судового рішення, він лише усуває неточності щодо встановлених фактичних обставин справи або які мають технічний характер.
Як вбачається з оглянутих матеріалів справи, допущена описка в вироку суду є технічною та її виправлення не впливає на зміст судового рішення, а тому зазначена описка підлягає виправленню.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст.379,371 КПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву в.о.начальника Тульчинськогорайонного відділуфілії державноїустанови «Центрпробації» уВінницькій області ОСОБА_3 про виправленняописки увироку суду - задовольнити
Виправити описку у вироку від 08.11.2024 у справі № 930/2274/24 по обвинуваченням ОСОБА_5 за ч. 1 ст. 309 КК України, зазначивши правильно дату народження ОСОБА_5 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » замість невірної « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Вінницького апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Немирівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2025 |
Оприлюднено | 30.01.2025 |
Номер документу | 124714737 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Кримінальне
Немирівський районний суд Вінницької області
Науменко С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні