Справа № 144/115/25
Провадження № 2-о/144/18/25
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
"27" січня 2025 р. смт Теплик
Суддя Теплицького районного суду Вінницької області Магдяк Н.І., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересована особа: відділ соціального захисту та соціального забезпечення населення Соболівської територіальної громади про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки над недієздатною особою,-
В С Т А Н О В И В :
22.01.2025 ОСОБА_1 звернувся до Теплицького районного суду Вінницької області з заявою про визнання недієздатним його дядька ОСОБА_2 та встановлення над ним опіки.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справ Теплицького районного суду від 22.01.2024, справу передано на розгляд судді Магдяк Н.І.
Згідно з ч. 3 ст.294ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Заява про визнання особи недієздатною має відповідати як загальним вимогам, передбаченим у ст. ст.175,177 ЦПК України, так і спеціальним, які містяться уст. 297 ЦПК України.
Відповідно до ч. 1ст.299ЦПК України справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи чи визнання фізичної особи недієздатною суд розглядає за участю заявника, особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, представника органу опіки та піклування. Так, заявником не було залучено у справі заінтересованих осіб: ОСОБА_2 , щодо якого розглядається справа про визнання його недієздатним, а також не залучено орган опіки та піклування Соболівської сільської ради.
Згідно ч. 1 ст. 300 ЦПК України суд вирішує питання щодо призначення над недієздатною особою піклувальника або опікуна не інакше, як за поданням органу опіки та піклування. Тобто, нормами законодавства передбачено чіткий порядок призначення над недієздатними особами опіки, а саме за поданням відповідного органу, а не за заявою фізичної особи.
Всупереч вищевказаним вимогам заявник не надав суду висновок органу опіки та піклування про можливість призначення його опікуном над недієздатною фізичною особою.
До заяви не додано доказів звернення заявника до органу опіки та піклування з клопотанням про призначення його опікуном над недієздатною фізичною особою.
Відповідно до прецедентної практики Європейського суду з прав людини, реалізуючи п. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободщодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Додержання процесуальної форми і змісту позовної заяви є однією з обов`язкових вимог національного законодавства, що забезпечує право на звернення до суду та порушення судом провадження у справі.
Право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях «Голдер проти Великої Британії» від 21.02.1975 року. Відтак, у кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.
У рішенні Європейського суду з прав людини від 19.06.2001 у справі "Креуз проти Польщі" зазначено, що вимога сплати зборів цивільними судами у зв`язку з поданням позовів, які вони мають розглянути, не може вважатися обмеженням права доступу до суду.
Згідно ч. 1 ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог викладених у статтях 175,177 ЦПК України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наявність у заяві зазначених вище недоліків, заяву слід залишити без руху. На виконання вимог ухвали, заявнику необхідно усунути вказані в ухвалі недоліки у визначений строк.
При цьому, суд роз`яснює, що на виконання вимог ухвали, заявнику необхідно зазначити відомості вказані у тексті ухвали у строк, який не може перевищувати десяти днів із дня вручення копії ухвали про залишення заяви без руху.
Керуючись ст. ст. 175, 177, 185,258,260, 311, 312 ЦПК України, суддя,-
П О С Т А Н О В И В :
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: відділ соціального захисту та соціального забезпечення населення Соболівської територіальної громади про визнання фізичної особи недієздатною та встановлення опіки над недієздатною особою - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Копію ухвали невідкладно направити заявнику.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк заява буде вважатися неподаною та повернута заявнику разом з усіма доданими до неї документами.
Роз`яснити заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Теплицький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2025 |
Оприлюднено | 30.01.2025 |
Номер документу | 124714759 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Теплицький районний суд Вінницької області
Магдяк Н. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні