Ухвала
від 28.01.2025 по справі 147/129/25
ТРОСТЯНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 147/129/25

Провадження № 2/147/163/25

УХВАЛА

про залишення позову без руху

28 січня 2025 року с-ще Тростянець

Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області Мудрак А.М., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , третя особа Друга тростянецька державна нотаріальна контора Вінницької області, Тростянецька селищна рада, про встановлення додаткового строку прийняття спадщини,

в с т а н о в и в:

23 січня 2025 року через систему «Електронний суд» представником позивача ( у тексті заяви зазначено заявник) адвокатом Балковим Р.Л. подано до суду в інтересах ОСОБА_1 заяву про встановлення додаткового строку прийняття спадщини, в якій просить заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник адвокат Балковий Руслан Леонідович, заінтересована особа Тростянецька селищна рада, Друга тростянецька державна нотаріальна контора Вінницької області, про визначення додаткового строку на прийняття спадщини задовольнити та визнати шестимісячний строк для прийняття спадщини таким, що пропущений ОСОБА_1 з поважної причини, визначити додатковий строк для подачі ОСОБА_1 до нотаріальних органів заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , терміном в один місяць з часу набрання рішенням суду законної сили.

Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 23.01.2025 у справі №147/129/25 (провадження 2/147/163/25) визначено головуючого суддю Мудрак А.М.

За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.

Перевіривши подану позовну заяву та додані до неї документи, приходжу до висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.

Згідно з ч.1 ст. 4 ЦПК Україн кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

За приписами ч.1, ч.3 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.

Відповідно до ч.2 ст. 19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1)наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного); 3) окремого провадження.

Згідно зч.1ст.175ЦПК Україниу позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Справа позовного провадження характеризується наявністю двох сторін з протилежними інтересами і спірністю їх майнових та особистих немайнових правовідносин, які передаються на розгляд суду.

Відповідно до ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;

4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;

7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;

10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Натомість позивачем у заяві взагалі не зазначено відповідача, не вказано його даних.

Принагідно зазначу, що представником заявника (як зазначено у самій заяві) адвокатом Балковим Р.Л. визначено статуси сторін: заявник ОСОБА_1 , треті особи Друга тростянецька державна нотаріальна контора Вінницької області, Тростянецька селищна рада, однак в прохальній частині зазначено уже як заінтересовані особи - Друга тростянецька державна нотаріальна контора Вінницької області, Тростянецька селищна рада.

Судовий збір при зверненні до суду сплачено в розмірі 1211,20, та зазначено безпосередньо у самій заяві як за позов немайнового характеру.

Тому ОСОБА_1 необхідно визначитись в якому провадженні вона подала дану заяву про встановлення додаткового строку прийняття спадщини, визначитись з статусом учасників справи та вірно зазначити їх.

Крім того, ОСОБА_1 не виконано вимог п.8-п.10 ч.3 ст. 175 ЦПК України, зокрема не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; не надано попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; не надано підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 необхідно усунути зазначені в ухвалі недоліки та викласти позовну заяву (заяву) в новій редакції, подавши її до суду.

Відповідно до ч.1ст. 185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу,або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Залишення позовної заяви без руху не є обмеженням права позивача на доступ до правосуддя.

Так, згідно з практикою Європейського суду з прав людини, сформульованою, зокрема, в рішеннях від 20 травня 2010 року у справі «Пелевін проти України» (пункт 27), від 30 травня 2013 року у справі «Наталія Михайленко проти України» (пункт 31), в яких зазначено, що право на доступ до суду не є абсолютним та може підлягати обмеженням, зокрема, щодо умов прийнятності скарг, оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання державою; регулювання може змінюватися у часі та місці відповідно до потреб та ресурсів суспільства та окремих осіб.

Враховуючи наведене, заяву ОСОБА_1 варто залишити без руху, наддавши їй строк для усунення недоліків.

Керуючись ст. ст. 175,177,185 ЦПК України, суддя

п о с т а н о в и в:

Заяву ОСОБА_1 , подану представником - адвокатом Балковим Р.Л,. третя особа Друга тростянецька державна нотаріальна контора Вінницької області, Тростянецька селищна рада, про встановлення додаткового строку прийняття спадщини, залишити без руху.

Надати заявнику/позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ним даної ухвали, роз`яснивши, що в іншому випадку позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя А.М. Мудрак

СудТростянецький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення28.01.2025
Оприлюднено30.01.2025
Номер документу124714859
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —147/129/25

Ухвала від 29.01.2025

Цивільне

Тростянецький районний суд Вінницької області

Мудрак А. М.

Ухвала від 28.01.2025

Цивільне

Тростянецький районний суд Вінницької області

Мудрак А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні