Рішення
від 23.01.2025 по справі 601/2947/24
КРЕМЕНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №601/2947/24

Провадження № 2/601/42/2025

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 січня 2025 року Кременецький районний суд Тернопільської області у складі: головуючого судді Клим Т.П.,

з участю секретаря судового засідання Коляди О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Кременець цивільну справу за заявою Комунального підприємства Кременецької міської ради «Міськводгосп» до ОСОБА_1 про відшкодування завданої шкоди,

за участі представника відповідача адвоката Іванько О.С.,

встановив:

Позивач КП Кременецької міської ради «Міськводгосп», звернувся в суд з позовом до ОСОБА_1 про відшкодування завданої шкоди. Позивач посилається на те, що 16 червня 2005 року між КП «Міськводгосп» та ОСОБА_1 було укладено Договір про надання населенню послуг з водопостачання та водовідведення, встановлено та опломбовано водяний лічильник (Акт опломбування від 16 червня 2005 року, переопломбовано Акт опломбування від 25 жовтня 2015 року), який знаходиться у ванній кімнаті будинку за адресою АДРЕСА_1 . 23 липня 2024 року контролером КП «Міськводгосп» ОСОБА_2 було виявлене в колодязі, який знаходиться на подвір`ї по вищевказаній адресі, самовільно здійснене приєднання до системи централізованого питного водопостачання та самовільне користування без встановлення засобу обліку та постановки його на облік. Враховуючи, що ніяких дій ОСОБА_1 для встановлення засобу обліку у колодязі не здійснювалося, відповідно підприємством не опломбовано та не взято на облік водяний лічильник, встановити час приєднання до діючої системи централізованого водопостачання та час безоблікового використання води не є можливим. Відповідно до виявленого порушення підприємством здійснено розрахунок витрат води за адресою АДРЕСА_1 за період з 23.07.2024 по 21.08 2024 року у сумі 8 823,82 грн. Спроби досудового врегулювання даної ситуації, сплатити заборгованість в добровільному порядку результату не дали. Супровідний лист №406 від 09.08.2024 з копією протоколу засідання комісії від 05.08.2024 (на яку ОСОБА_1 не з`явилася, та з`явилася її донька ОСОБА_3 ), проведеним розрахунком та копією Акту про порушення, який був надісланий рекомендованим з повідомленням листом ОСОБА_1 залишений без відповіді. Таким чином ОСОБА_1 ухиляється від зобов`язань визначених чинним законодавством України, а тому КП «Міськводгосп» просить стягнути із відповідача на користь КП «Міськводгосп» 8823,82 грн. заборгованості за отримані послуги з водопостачання і водовідведення, та стягнути 3028,00 грн. сплаченого судового збору.

09 жовтня 2024 року ухвалою суду відкрито провадження по даній справі та призначено розгляд за правилами загального позовного провадження.

У відзивіна позовнузаяву представниквідповідача позовнівимоги невизнає,вказує,що працівникамиКП «Міськводгосп»після укладеннядоговору пронадання населеннюводопостачання таводовідведення булоздійснено приєднанняжитлового будинкуза адресою: АДРЕСА_1 до централізованоговодопостачання,зокрема встановленолічильник тавстановлено трубуу розподільчомуколодязі наприбудинковій території.При цьомузвертає увагу,що трубавстановлена урозподільчому колодязіне використовується. ОСОБА_1 є особоюпохилого віку(90років),важко пересувається,водопостачання використовуєтільки убудинку.Дані фактиможуть бутипідтвердженні свідком: ОСОБА_3 .Зазначили,що 23липня 2024року контролеромКП «Міськводгосп», ОСОБА_2 ,було складеноакт провиявлення самовільногоприєднання та/абосамовільного користування.При цьомуакт складенолише уприсутності ОСОБА_2 та ОСОБА_1 і їїдоньки ОСОБА_3 ,інших осібзалучено не було.Обстеження проводилосябез участіінших осіб.31серпня 2024року ОСОБА_1 було отриманолист ізобов`язком оплатити8823,82грн.за безобліковеводокористування,до якогобуло долученопротокол від05.08.2024,розрахунок.Після отриманнявказаного листадонька ОСОБА_1 , ОСОБА_3 ,звернулася доКП «Міськводгосп»із вимогоюнадати актпро виявленнясамовільного приєднаннята/абокористування від23липня 2024року.На вимогу ОСОБА_3 було наданооригінал актупро виявленнясамовільного приєднаннята/абокористування від23липня 2024року.Звертає увагусуду,що актпро виявленнясамовільного приєднаннята/абосамовільного користуваннядолучений доматеріалів справиКП «Міськводгосп»не співпадаєіз оригіналомакту врученим ОСОБА_1 ..Крім того,акт неналежноскладений,зокрема актне підписаноусіма представникамиКП «Міськводгосп».Окрім цього,так як ОСОБА_1 відмовилася підписатиакт акт повиненбув бутипідписаний неменш ніждвома свідками. Звертає увагу, що акт було складено лише у присутності контролера ОСОБА_2 , інших осіб не було, при цьому у акті передбачено: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , у якості свідків підписалися ОСОБА_6 , ОСОБА_4 .. Вказані обставини свідчать про не правомірність акта, а отже він не може бути належним доказом при доведенні наявності шкоди від протиправних дій ОСОБА_1 ..

Окрім того, що особи зазначені у акті, наданому до суду, відрізняються від осіб зазначених у примірнику акту наданому ОСОБА_1 .. При цьому перераховані особи були відсутні при проведенні перевірки. Особи зазначені у акті взагалі не відомі ОСОБА_1 та були відсутні при проведенні перевірки.

Звертає увагу суду на відповідь на адвокатський запит №568 від 14.11.2024, який підтверджує той факт, що перевірки проводила одноособово ОСОБА_2 . Інші особи зазначені у акті не були присутні при проведенні перевірки. Відтак, акт складено з порушенням п. 4 Розділу IV Правил 190, він не є належним доказом вини відповідача. Також звертає увагу, що Позивачем при проведенні перевірки не було встановлено наявність води в мережі, а також наявності руху води (тиску) саме в бік самовільно встановленого гусака (не було зазначено жодних фактичних даних про фіксацію води у встановленому гусаку). Відбір проби води на визначення джерела водопостачання не здійснювався, обстеження водопровідних мереж не проводилося. Також Позивачем не було проведено обстеження водопровідних мереж, не встановлено, що саме Відповідач є єдиним споживачем води з цього водопроводу.

У відповіді на відзив вказано, що 16 червня 2005 року було укладено договір про надання послуг з водопостачання та водовідведення, взято на облік та опломбовано водяний лічильник № 287635, який знаходиться на кухні будинку за адресою АДРЕСА_1 . Жодного доказу встановлення у 2005 році працівниками КП «Міськводгосп» труби у розподільчому колодязі відповідачем не надано. 23 липня 2024 року контролерами КП «Міськводгосп» ОСОБА_2 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 проводилось обстеження водяних лічильників по АДРЕСА_1 , в тому числі і по АДРЕСА_1 . Прибувши за вищевказаною адресою Відповідач ОСОБА_1 категорично відмовилася впускати контролерів для здійснення обстеження, аргументуючи це тим, що зайти вони зможуть лише з дозволу доньки ОСОБА_3 , яка на даний час знаходиться на роботі. Так, як на скільки довго потрібно було чекати доньку Відповідача контролери не знали, залишилася з ОСОБА_1 лише контролер ОСОБА_2 , яка і в подальшому зафіксувала факт порушення. Так, як Відповідач категорично відмовилася підписувати Акт, уже на робочому місці даний факт був засвідчений двома підписами. Акт технічного обстеження водопровідних мереж є документом, що фіксує виявлене представниками підприємства порушення. Чинним законодавством не передбачено, що Акт має бути підписаний усіма представниками КП «Міськводгосп» та чітко не визначена кількість осіб, які мають його складати.

Звертає увагу суду, що ОСОБА_3 не є представником Відповідача, та усі повністю дії виконувала від її імені. На засідання комісії 05 серпня 2024 року викликалася ОСОБА_1 , та замість неї чомусь прийшла ОСОБА_3 , аргументуючи це тим, що вона є донька. Після засідання комісії коли ще усі документи не були у належному стані, прийшовши у КП «Міськводгосп» затребувала надати їй Акт.

Місцем самовільного приєднання до системи централізованого водопостачання є колодязь на прибудинковій території з виведеною трубою. Свідком здійснення даних фотознімків є особисто власник будинку ОСОБА_1 . При систематичних перевірках засобу обліку води, які здійснюють контролери (в даному випадку з 2005 року по 2024 рік) за адресою Корнії 211, перевірявся лише лічильник, відповідно до Акту опломбування, тобто в будинку. По приватній території, без дозволу власника, контролери переміщуватися практики не мають. В даному випадку перебуваючи достатньо довгий час на подвір`ї Відповідача (в очікувані доньки) контролер замітила дивний круг та гусак, який виднівся з нього. Відповідно жодних пояснень сама Відповідач надати не могла. Споживач ОСОБА_1 є єдиним Споживачем з цього водопроводу, оскільки труба, яка врізана у центральний водопровід знаходиться на приватній території Відповідача.

Представник позивача Кірись Р.С. в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просить їх задовольнити з підстав, що вказані у позовній заяві.

Представник відповідача адвокат Іванько О.С. в судовому засіданні просить в задоволенні позовної заяви КП «Міськводгосп» відмовити в повному обсязі.

Допитана в якості свідка ОСОБА_2 зазначила що працює контролером КП КМР Міськводгосп, нею разом з ОСОБА_4 та ОСОБА_5 проводилось обстеження водяних лічильників по АДРЕСА_1 , в тому числі і по АДРЕСА_1 . Прибувши за вищевказаною адресою, зайшли в двір та відповідач ОСОБА_1 категорично відмовилася впускати контролерів в будинок. ОСОБА_1 зателефонувала дочці та сказала щоб контролери дочекались приїзду дочки. На скільки довго потрібно було чекати доньку Відповідача контролери не знали тому ОСОБА_4 та ОСОБА_5 пішли проводити обстеження водяних лічильників по інших споживачах, а ОСОБА_2 залишилась. На та території домоволодіння ОСОБА_1 нею виявлено порушення, а саме самовільно здійснене приєднання до системи централізованого питного водопостачання, про що було складено акт. ОСОБА_1 відмовилась підписувати акт .

Свідок ОСОБА_5 та ОСОБА_4 в судовому засіданні надала аналогічні пояснення.

Допитана в якості свідка ОСОБА_7 зазначила що є дочкою ОСОБА_1 , 23 липня 2024 рокуїй зателефонувала мама яка повідомила що прийшли контролери КП КМР Міськводгосп та їй необхідно повернутись додому для надання їм показників лічильника. Після повернення до будинку матері вона надала доступ контролеру для зняття показів з лічильника. Контролер замітила на подвір`ї колодязь, який накрито важкою залізною кришкою. Контролер повідомила про незаконне підключення до водопостачання. З даним твердженням ОСОБА_7 категорично не погоджується, оскільки водою поза лічильником не користувались. Зазначила, що її мама похилого віку, тому не могла самостійно відкривати колодязь для підключення води. Окрім того, зазначила що біля будинку є земельна ділянка біля 0,4 сотих на якій є крапельний полив.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що 16 червня 2005 року між комунальним підприємством Кременецької міської ради «Міськводгосп» та ОСОБА_1 укладено договір про надання послуг з водопостачання та водовідведення, взято на облік та опломбовано водяний лічильник № 287635, який знаходиться на кухні будинку за адресою АДРЕСА_1 .

Згідно розрахунку заборгованості по абоненту (споживачу), наданого КП «Міськводгосп», за споживачем ОСОБА_1 сума заборгованості за період з 23.07.2024 по 21.08.2024 в розмірі 8823,82 грн..

Згідно з актом про виявлення самовільного приєднання та/або самовільного користування від 23.07.2024, в розвідній ямі підключений гусак в обхід лічильника, лічильник знаходиться в хаті.

Відповідно до протоколу засідання постійно діючої комісії з розгляду встановлених фактів безоблікового водокористування, інших порушень у сфері водопостачання та водовідведення КП «Міськводгосп» від 05.08.2024 вирішено провести розрахунок витрат води за самовільне приєднання ОСОБА_1 до систем централізованого питного водопостачання згідно пункту 6 розділу 4 Правил тривалістю 30 днів.

На адресу ОСОБА_1 надіслано копію протоколу від 05.08.2024 та розрахунок, що підтверджується супровідним листом за №406 від 09.08.2024.

На фотознімку вбачається місце самовільного приєднання до системи централізованого водопостачання в колодязі на прибудинковій території з виведеною трубою.

Згідно зіст. 3 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно дост. 16 ЦК України, способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: визнання права; визнання правочину недійсним; припинення дії, яка порушує право; відновлення становища, яке існувало до порушення; примусове виконання обов`язку в натурі; зміна правовідношення; припинення правовідношення; відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; відшкодування моральної(немайнової) шкоди; визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.

Згідно зіст. 11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до ст.ст.57,60 ЦПК України, кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків, показань свідків, письмових доказів, речових доказів, зокрема звуко- і відеозаписів, висновків експертів. Кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Як встановленост. 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.

Згідно з вимогами ч. 1ст. 19 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання", послуги з централізованого питного водопостачання надаються споживачам підприємством питного водопостачання на підставі договору.

Відповідно до положеньст. 47 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання", підприємствам питного водопостачання та централізованого водовідведення, яким заподіяно шкоду юридичними чи фізичними особами внаслідок порушення ними правил користування системами питного водопостачання та централізованого водовідведення, пошкодження цих систем, а також внаслідок створення перешкод у проведенні аварійно-відновлювальних робіт, у забезпеченні нормальної експлуатації систем питного водопостачання та централізованого водовідведення або шляхом забруднення, засмічення чи виснаження джерел питного водопостачання, збитки відшкодовуються відповідно до закону.

Порядок користування системами централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення населених пунктів України визначається Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, які затверджені наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27 червня 2008 року № 190.

Відповідно до п. 3.1 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, Договірні відносини між виконавцем послуги з централізованого водопостачання / централізованого водовідведення та споживачем здійснюються виключно на договірних засадах відповідно до Законів України«Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення»,«Про житлово-комунальні послуги»та«Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Відповідно до п. 1.3 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, приєднання до систем централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення здійснюється відповідно до технічних умов, виданих виконавцем послуги з централізованого водопостачання/ централізованого водовідведення, та розробленого і затвердженого в установленому порядку проєкту на приєднання.

Як вбачається з пунктів 1.4Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, не допускається будь-яке самовільне приєднання об`єктів водоспоживання до діючих систем централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення (включаючи приєднання до будинкових вводів, внутрішньобудинкових мереж або до мереж споживачів).

Відповідно допункту 2.4Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України,самовільним приєднанням до систем централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення вважається:

приєднання до водорозбірної колонки за відсутності технічних умов;

приєднання до систем централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення, здійснене за відсутності технічних умов;

приєднання до систем централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення, здійснене із порушенням наданих виконавцем послуги з централізованого водопостачання / централізованого водовідведення технічних умов;

приєднання до систем централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення, виконане без участі представників виконавця послуги з централізованого водопостачання / централізованого водовідведення або із порушенням вимог розділу III цих Правил;

користування системами централізованого питного водопостачання та централізованого водовідведення без укладання із виконавцем послуги з централізованого водопостачання / централізованого водовідведення договору про надання таких послуг;

самостійне приєднання до систем централізованого питного водопостачання та/або централізованого водовідведення;

відсутність або невідповідність нормам розміщення споживачем засобів комерційного обліку води;

зафіксовані виконавцем послуги з централізованого водопостачання / централізованого водовідведення факти пошкодження пломб, індикаторів впливу магнітного поля, втручання у роботу та виведення з ладу вузлів комерційного обліку води;

використання води для господарських потреб з самостійних протипожежних систем, що живляться від спільних мереж;

недопущення чи перешкоджання виконавцю послуги з централізованого водопостачання/централізованого водовідведення у встановленні чи опломбуванні вузла комерційного обліку чи його елементів, проведенні обстеження мереж водопостачання та водовідведення споживача та їх обладнання, знятті показників засобу обліку.

Згідно з п. 6.4 вищевказаних Правил,у разі самовільного приєднання до систем централізованого питного водопостачання та/або централізованого водовідведення виконавець послуги з централізованого водопостачання/централізованого водовідведення проводить розрахунок витрат води за пропускною спроможністю водопровідного вводу при швидкості руху води в ній 0,7 м/с та дією її повним перерізом цілодобово або з урахуванням графіка подачі води.

Розрахунковий період при самовільному приєднанні встановлюється з дня початку такого приєднання. Якщо дату початку самовільного приєднання виявити неможливо, то період самовільного користування становить тридцять діб.

Судом встановлено, що 11.05.2023 року на земельній ділянці, що розташована за адресою АДРЕСА_2 , якою користується відповідач ОСОБА_8 з 2021 року, мав місце факт самовільного приєднання останнього до системи централізованого комунального водопостачання та водовідведення, що є порушенням вимог чинного законодавства. Дана обставина підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами, показами свідківта є свідченням самовільного приєднання останнього до системи централізованого комунального водопостачання та водовідведення, що призвело до безоблікового водокористування.

Окрім того, відповідачем не надано суду доказів того, що з 2021 року ним вживались заходи на виготовленнятехнічних умови для розроблення проєктно-технічної документації на приєднання до систем чи укладення із позивачем договору на отримання послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. Придбання ним будинковолодіння із зазначенням в технічній документації комунікацій води, газу, світла, не звільняють ОСОБА_8 від обов`язку виготовити технічні умови та укласти договір на надання комунальних послуги, перед їх використанням.

Посилання відповідача на перебування у його власності колодязя, а також на те, що будівельні роботи він розпочав лише 09.05.2023, суд до уваги не приймає, оскільки самовільне приєднання до системи централізованого комунального водопостачання виявлено працівниками КП «Міськводгосп» 11.05.2023, а сам факт перебування у власності відповідача колодязя не доводить його використання відповідачем.

Таким чином, суд встановив, що відповідач ОСОБА_1 порушила вимоги чинного законодавства, а саме допустила самовільне приєднання до системи централізованого комунального водопостачання та водовідведення, внаслідок чого завдав КП «Міськводгосп» збитків, тому, з врахуванням проведеного позивачем розрахунку суми нарахування за безоблікове споживання води, який здійснений згідно з приписами п. 6.4 Правил, вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_1 на користь КП «Міськводгосп» Кременецької міської ради 8823 грн. 82 коп. завданої шкоди, а позов задовольнити.

Згідно з ч. 1ст. 141 ЦПК Українисудовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Із врахуванням наведеного, суд вважає, що із ОСОБА_1 слід стягнути на користь позивача понесенні останнім судові витрати по справі, а саме 3028 грн. судового збору.

Керуючись ст. 1 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги»,ст. 19, 47 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання", ст.ст. 19, 141, 142, 263, 264, 265, 268 ЦПК України, суд

ухвалив:

Позовну заяву - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , інд. код НОМЕР_1 , що проживає по АДРЕСА_1 ) на користь Комунального підприємства Кременецької міської ради «Міськводгосп» 8 823,82 грн. (вісім тисяч вісімсот двадцять три гривні вісімдесят дві копійки) завданої шкоди та 3028,00 грн (три тисячі двадцять вісім гривень 00 копійок) сплаченого судового збору на рахунок на рахунок НОМЕР_2 в АБ «УКРГАЗБАНК» м. Київ, МФО 380805, код 32291616.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду.

Повний текст рішення підписано 28 січня 2025 року.

Головуючий:

СудКременецький районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення23.01.2025
Оприлюднено30.01.2025
Номер документу124725647
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —601/2947/24

Ухвала від 12.03.2025

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Костів О. З.

Ухвала від 21.02.2025

Цивільне

Тернопільський апеляційний суд

Костів О. З.

Рішення від 23.01.2025

Цивільне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Клим Т. П.

Рішення від 23.01.2025

Цивільне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Клим Т. П.

Ухвала від 02.12.2024

Цивільне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Клим Т. П.

Ухвала від 09.10.2024

Цивільне

Кременецький районний суд Тернопільської області

Клим Т. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні