КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про зупинення провадження в адміністративній справі
27 січня 2025 року справа № 320/53087/24
Київський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді - Діски А. Б.,
за участі секретаря судового засідання - Колодуба О. С.,
представника позивача - Володимирського Я. В.,
представників відповідача - Кизенка Д. О., Тимощука М. А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Києві адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у м. Києві до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТАЙМ ОЙЛ" про стягнення податкового боргу,
в с т а н о в и в:
Позивач, Головне управління ДПС у м. Києві, звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТАЙМ ОЙЛ" в якому просить стягнути з розрахункових рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «ТАЙМ ОЙЛ» (Код ЄДРПОУ 41498961) податковий борг у розмірі 3 017 597,25 гривень.
Ухвалою суду від 02.12.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №320/53087/24, розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче судове засідання на 27.01.2025.
Представником відповідача було подано до суду клопотання, в якому просить зупинити провадження у справі до розгляду Касаційним адміністративним судом Верховного Суду адміністративної справи № 320/23141/23.
У судовому засіданні представник відповідача підтримав заявлене клопотання та просив зупинити провадження у справі.
Представник позивача не заперечував проти зупинення провадження у справі.
Суд, розглянувши клопотання відповідача, перевіривши матеріали справи, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання про зупинення провадження у справі, виходячи з наступного.
Як вбачається судом з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю «ТАЙМ ОЙЛ» звернулося до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Державної податкової служби у м. Києві, в якому просило визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 10 квітня 2023 року №256040411, яким застосовано до позивача штрафні санкції на суму 3 307 964,40 грн., яким за наслідками проведеної камеральної перевірки, складеного акту від 17.03.2023 № 19321/Ж5/26-15-04-11-03/41498961, в якому зафіксовано про порушення товариством вимог ст. 201 ПК України, застосовано штраф в сумі 3 307 964,00 грн.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 15.01.2024 позов задоволено.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 23.04.2024 рішення суду першої інстанції скасовано, у задоволенні позову відмовлено.
Ухвалою Верховного Суду від 23.07.2024 відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "ТАЙМ ОЙЛ" на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 23.04.2024 у справі № 320/23141/23.
Ухвалою Касаційного адміністративного суду від 21.01.2025 справу призначено до касаційного розгляду в порядку письмового провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами в приміщенні Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.
Водночас, у цій справі Головне управління ДПС у м. Києві просить стягнути з ТОВ "ТАЙМ ОЙЛ" податковий борг, який виник на підставі винесеного податкового повідомлення-рішення від 10.04.2023 №256040411.
Суд зазначає, що в разі скасування Верховним Судом постанови Шостого апеляційного адміністративного суду від 23.04.2024 про відмову в задоволенні позову ТОВ "ТАЙМ ОЙЛ" та залишення в силі рішення Київського окружного адміністративного суду від 15.01.2024 про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 10.04.2023 № 256040411, перестане існувати предмет і підстави позову Головного управління ДПС у м. Києві до ТОВ "ТАЙМ ОЙЛ" про стягнення заборгованості.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі № 320/53087/24 до набрання законної сили рішенням суду в справі № 320/23141/23, таким чином частково задовольнивши клопотання відповідача про зупинення провадження у справі.
Керуючись ст. ст. 236, 248, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
у х в а л и в:
1. Клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі - задовольнити частково.
2. Зупинити провадження в адміністративній справі № 320/53087/24 до набрання законної сили рішенням суду в справі № 320/23141/23.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Повний текст ухвали складено 28.01.2025.
Суддя Діска А.Б.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2025 |
Оприлюднено | 30.01.2025 |
Номер документу | 124726683 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо погашення податкового боргу, з них стягнення податкового боргу |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Діска А.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні