Ухвала
від 21.01.2025 по справі 760/1546/25
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа №760/1546/25

1-кс/760/1815/25

УХВАЛА

СЛІДЧОГО СУДДІ

(повний текст)

21 січня 2025 року м. Київ

Слідчий суддя Солом`янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,

за участю:

секретаря судового засідання ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4

підозрюваного ОСОБА_5

розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС 1-го відділу слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області ОСОБА_6 , погоджене прокурором Київської міської прокуратури ОСОБА_3 , в кримінальному провадженні № 42024100000000260 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12.07.2024 року, щодо:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця м.Потсдам, Німеччина, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , одруженого, що має на утриманні двох неповнолітніх дітей 2011 та 2012 р.н., із вищою освітою, працюючого директором ТОВ «Легіон», раніше не судимого,

підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України, -

ВСТАНОВИВ:

Слідчим управлінням Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області розслідується кримінальне провадження № 42024100000000260 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 12.07.2024, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , маючи громадянство України, діючи умисно, усвідомлюючи протиправність своїх дій та їх наслідки, з мотивів непогодження з політикою представників української державної влади, підтримуючи ідеї проросійської спрямованості, у т.ч. щодо подальшого розвитку України, виходячи з геополітичних інтересів російської федерації, які передбачають перебування України у сфері її впливу, будучи обізнаним про факт ведення вказаною державою агресивної війни проти України, з метою підтримки держави-агресора її окупаційної адміністрації на тимчасово окупованих територіях України та збройних формувань російської федерації, вчинив злочин проти основ національної безпеки - умисні дії, спрямовані на допомогу окупаційній владі держави-агресора (пособництво) з метою завдання шкоди Україні, шляхом добровільної передачі матеріальних ресурсів представникам окупаційної адміністрації держави-агресора.

Так, встановлено, що ОСОБА_5 , будучи керівником, засновником та кінцевим бенефіціарним власником ТОВ "Компанія Легіон", у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 25 серпня 2022 року, здійснюючи фінасово-господарську діяльність з АО «Щелково Агрохим» та ООО «Альтерит» (російська федерація), не зважаючи на повномасштабне вторгнення військ російської федерації на територію України, вирішив не припиняти договірні відносини з вказаними підприємствами держави-агресора, а продовжити її, використовуючи підконтрольні йому товариства-нерезиденти: «Dilonni Toptan Kumas Tefik Bayraktar», «Dilonni Toptan Kumas Ticareti Tefik» та «Kesa Kimya Ticaret Anonim Sirketi».

На виконання свого злочинного умислу, спрямованого на допомогу державі-агресору (пособництво) з метою завдання шкоди Україні, шляхом добровільної передачі матеріальних ресурсів представникам держави-агресора, за рахунок контрактів, укладених «АО «Щелково Агрохим» та ООО «Альтерит» із підприємствами державного сектору рф, ОСОБА_5 , використовуючи підконтрольні йому підприємства-нерезиденти, вчинив наступні умисні дії.

Так, 15 травня 2023 року о 16:48:24, на виконання свого умислу, ОСОБА_5 за попередньою домовленістю з адвокатом «Адвокатське об`єднання «Право, бізнес і фінанси» ОСОБА_7 , отримав від останнього на власну електронну поштову скриньку ІНФОРМАЦІЯ_2 листа з темою «Альтеріт», де містились підготовлені юристом на вимогу ОСОБА_5 додаткові угоди з представниками ООО «Альтерит» (російська федерація).

Встановлено, що вказаний лист містить три аркуші тексту російською мовою, які мають назви «Дополнительное соглашение № 1 по Контракту № 2/22 от 01 февраля 2022 года», «Дополнительное соглашение № 1 по Контракту № 6/22 от 01 февраля 2022 года» та «Дополнительное соглашение № 1 по Контракту № 102/21 от 06 декабря 2021 года», усі три датовані «10» мая 2023 года», де продавцем зазначено: «ООО «Компания Легион», а покупцем - «ООО «Альтерит». При цьому, на всіх трьох складених додаткових угодах в графі «Продавец» міститься зображення печатки ТОВ "Компанія Легіон" та підпис в графі «Директор_ОСОБА_5».

В подальшому, ОСОБА_5 , на виконання свого умислу, спрямованого на допомогу державі-агресору (пособництво) з метою завдання шкоди Україні, шляхом добровільної передачі матеріальних ресурсів (фарб на основі суміші органічних та неорганічних пігментів «AREAL-RS 18», «AREAL-BS 185») представникам держави-агресора, за рахунок контрактів та додаткових угод, укладених з «АО «Щелково Агрохим» та ООО «Альтерит», в грудні 2023 року, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, використовуючи підконтрольну логістичну компанію-нерезидента «DILONNI TOPTAN KUMAS TEFIK BAYRAKTAR (Туреччина, VAT/ID Number: 1290274711) реалізував на її користь фарби на основі суміші органічних та неорганічних пігментів «AREAL-RS 18», «AREAL-BS 185».

В подальшому, «DILONNI TOPTAN KUMAS TEFIK BAYRAKTAR» було реалізовано вищевказану продукцію на користь «SCHELKOVO AGROCHIM TURKEY TARIM LTD. STI» (Cihangir Mah. Civa Caddesi N0 20 A 34310 Avcilar Istanbul 34310, Turkey), що є дочірнім підприємством АО «Щелково Агрохим» та яке, в свою чергу, відправило вищевказаний товар на адресу АО «Щелково Агрохим».

Крім цього, 05.01.2023, 28.03.2023, 06.05.2023, 04.12.2023 ОСОБА_5 , на виконання свого злочинного умислу спрямованого на допомогу державі-агресору (пособництво) з метою завдання шкоди Україні, перебуваючи у невстановленому місці, шляхом добровільної передачі матеріальних ресурсів (фарб на основі суміші органічних та неорганічних пігментів «AREAL-RS 18», «AREAL-BS 185») представникам держави-агресора, використовуючи підконтрольну йому логістичну компанію-нерезидента «DILONNI TOPTAN KUMAS TEFIK BAYRAKTAR, здійснив поставку вищевказаної продукції на користь ООО «Альтерит».

В свою чергу, АО «Щелково Агрохим» та ООО «Альтерит» укладено контракти з підприємствами державного сектору рф, що свідчить про допомогу державі-агресору (пособництво), шляхом передачі останнім матеріальних ресурсів від ТОВ «Компанія Легіон» у особі ОСОБА_5 .

Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , будучи громадянином України, а також керівником, засновником та кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «Компанія Легіон», а також маючи фактичний контроль за діяльністю нерезидентів: «Dilonni Toptan Kumas Tefik Bayraktar», «Dilonni Toptan Kumas Ticareti Tefik» та «Kesa Kimya Ticaret Anonim Sirketi», здійснюючи господарську діяльність з АО «Щелково Агрохим» та ООО «Альтерит», якими укладено контракти з підприємствами державного сектору російської федерації,здійснив поставки на територію держави-агресора товару - фарб на основі суміші органічних та неорганічних пігментів «AREAL-RS 18», «AREAL-BS 185», чим вчинив добровільну передачу (поставку) матеріальних ресурсів на допомогу державі-агресору.

Виходячи із зазначеного, прокурор просив застосувати до підозрюваного запобіжний захід у виді тримання під вартою. Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав.

Підозрюваний проти задоволення клопотання заперечував, просив застосувати інший запобіжний захід, що не пов`язаний із триманням під вартою.

Захисник також зазначив, що ризики, передбачені ст. 177 Кримінального процесуального кодексу України відсутні.

Вислухавши учасників кримінального провадження та дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя прийшов до таких висновків.

15.01.2025 ОСОБА_5 було затримано та повідомлено про підозру у вчиненні пособництва державі-агресору, а саме вчинення громадянами України умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво) з метою завдання шкоди України шляхом добровільної передачі матеріальних ресурсів та інших активів представникам держави-агресора, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України.

Повідомлення про підозру ОСОБА_5 обґрунтовується наступними матеріалами кримінального провадження:

- протоколами за результатами проведення НСРД;

- протоколами оглядів;

- іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 177 КПК України підставою для застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінальних правопорушень, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави суду вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті, тобто з метою запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.

Так, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним ОСОБА_5 покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та суду; незаконно впливати на свідків; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_5 злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у вигляді позбавленням волі на строк від 10 до 12 років, а також наявність наведених вище ризиків, які передбачені у ч. 1 ст. 177 КПК України.

А саме, відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України, під час досудового слідства встановлено наявність ризиків, передбачених у п. п. 1, 3, 4 та 5 ч. 1 ст. 177 КПК України:

-Переховуватися від органів досудового слідства та/або суду.

Підозрюваний вчинив інкримінований злочин, санкція якого передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 12 років позбавленням волі, а тому, усвідомлюючи тяжкість та реальність покарання навіть з врахування положень ст. 68 КК України, в разі застосування запобіжного заходу не пов`язаного з триманням під вартою, є підстави вважати, що ОСОБА_5 може переховуватися від органів досудового слідства та суду.

-Незаконно впливати на свідків, інших підозрюваних у цьому кримінальному провадженні.

Більшість осіб, що можуть бути свідками та підозрюваними у кримінальному провадженні є особами, що особисто знайомі з підозрюваним, їх неправомірні дії нерозривно пов`язані між собою. Встановлення об`єктивних обставин вчинення кримінального правопорушення, окрім дослідження й аналізу документів, можливе лише шляхом проведення допитів осіб, в тому числі й тих, що мали відношення до вчинення вказаного злочину.

-Перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

На даний час не встановлені усі спільники підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, яким останній може повідомити про факт виявлення їх злочинної діяльності та обставини, які стали відомі їй у ході проведення досудового розслідування, що унеможливить притягнення до кримінальної відповідальності всіх винних осіб.

-Вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

Варто зауважити, що злочинна діяльність ОСОБА_5 в умовах триваючої збройної агресії рф була спрямована на вчинення кримінального правопорушення проти основ національної безпеки України в умовах воєнного стану, а тому перебуваючи на волі, він може вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення в якому він підозрюється.

Метою і підставою застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою є запобігання спробам підозрюваного переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, перешкоджати кримінальному провадженню, вчинити інше кримінальне правопорушення

Слідчий суддя не вважає достатнім застосування більш м`яких запобіжних заходів, з огляду на те, що ні домашній арешт, ні застава, не особиста порука, ні особисте зобов`язання не зможуть запобігти вчиненню підозрюваним нових злочинів чи запобігти спробам підозрюваного переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, або перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо підозрюваного не суперечить вимогам ст. 5 Конвенції від 04.11.1950 року «Про захист прав людини і основоположних свобод», оскільки існують реальні ознаки справжнього суспільного інтересу, який не зважаючи на презумпцію невинуватості, переважає принцип поваги до особистої свободи.

Відповідно до ч. 3 ст. 183 КПК України слідчий суддя, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою зобов`язаний визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим обов`язків, передбачених цим Кодексом, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.

В ухвалі слідчого судді, суду зазначаються, які обов`язки з передбачених статтею 194 цього Кодексу будуть покладені на підозрюваного, обвинуваченого у разі внесення застави, наслідки їх невиконання, обґрунтовується обраний розмір застави, а також можливість її застосування, якщо таке рішення прийнято у кримінальному провадженні, передбаченому частиною четвертою цієї статті.

Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити частково.

Застосувати до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 запобіжний захід у виді тримання під вартою в ДУ «Київський слідчий ізолятор» строком на 60 днів.

Розмір застави визначити у межах 400 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1211200 (один мільйон двісті одинадцять тисяч двісті) грн. 00 коп.,? яка може бути внесена як самим підозрюваним, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на наступний рахунок:

код отримувача за ЄДРПОУ 26268059,

банк отримувача: ДКСУ, м. Київ,

МФО 820172,

рахунок отримувача UA128201720355259002001012089.

Підозрюваний або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу у розмірі, визначеному в ухвалі про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, протягом дії ухвали.

У разі внесення застави покласти на підозрюваного ОСОБА_5 наступні обов`язки:

- не відлучатися за межі Черкаської області без дозволу прокурора, слідчого або суду;

- прибувати до прокурора, слідчого, слідчого судді або суду за першою вимогою;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну;

Роз`яснити підозрюваному, що у разі внесення застави у визначеному у даній ухвалі розмірі, оригінал документу з відміткою банку, який підтверджує внесення на рахунок коштів має бути наданий уповноваженій службовій особі місця ув`язнення.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Виконання ухвали доручити Головному управлінню Служби безпеки України в м. Києві та Київській області.

Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора Київської міської прокуратури ОСОБА_3 .

Строк дії ухвали в частині дії запобіжного заходу у виді тримання під вартою - по 21 березня 2025 р. включно.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 діб з моменту оголошення.

Повний текст ухвали оголошений 27 січня 2025 р. о 16.30 год.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення21.01.2025
Оприлюднено30.01.2025
Номер документу124731346
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою

Судовий реєстр по справі —760/1546/25

Ухвала від 21.01.2025

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Агафонов С. А.

Ухвала від 21.01.2025

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Агафонов С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні