ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про витребування доказів
27 січня 2025 рокум.ПолтаваСправа № 440/216/25
Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Удовіченка С.О., розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Комунального підприємства "Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В.Скліфосовського Полтавської обласної ради", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог, щодо предмета спору на стороні відповідача - Департамент охорони здоров`я Полтавської ОВА про визнання протиправним та скасування акту,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Комунального підприємства "Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В.Скліфосовського Полтавської обласної ради" в якій просить:
Визнати протиправним та скасувати Акт огляду медико-соціальною експертною комісією №1815/10 від 07.10.2024 року спеціалізованої міжрайонної медико-соціальної експертної комісії Комунального підприємства «Полтавський обласний центр медико-соціальної експертизи» про невизнання ОСОБА_1 особою з інвалідністю.
Визнати протиправним та скасувати Акт огляду медико-соціальною експертною комісією №2422 від 05.11.2024 року обласної транспортно-радіологічної медико-соціальної експертної комісії Комунального підприємства «Полтавський обласний центр медико-соціальної експертизи» по оскарженню про невизнання ОСОБА_1 особою з інвалідністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення, оформлене довідкою до акту огляду медико - соціальною експертною комісією №118 від 07.10.2024 року про не визнання ОСОБА_1 інвалідом.
Зобов`язати Комунальне підприємство «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського Полтавської обласної ради» провести повторне оцінювання на предмет встановлення групи інвалідності ОСОБА_1 та прийняти відповідне рішення про встановлення групи інвалідності останьому.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 13.01.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №440/216/25, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи. Витребувано від Комунального підприємства "Полтавський обласний Центр медико-соціальної експертизи" Полтавської обласної ради належним чином засвідчені копії: усіх документів на підставі яких ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) було раніше встановлено інвалідність, всіх довідок до актів огляду МСЕК про встановлення ОСОБА_1 інвалідності, усіх актів огляду МСЕК про встановлення ОСОБА_1 інвалідності, усіх документів на підставі яких прийнято акт огляду МСЕК №1815/10 від 07.10.2024 та акт огляду МСЕК №2422 від 05.11.2024, ату огляду МСЕК №1815/10 від 07.10.2024 та №2422 від05.11.2024, скарг ОСОБА_1 на прийняті рішення.
23.01.2025 до Полтавського окружного адміністративного суду надійшли пояснення Комунального підприємства "Полтавський обласний Центр медико-соціальної експертизи" Полтавської обласної ради від 20.01.2025 № 53 в яких зазначено, що згідно з рішенням пленарного засідання тридцять шостої позачергової сесії восьмого скликання Полтавської обласної ради від 03.12.2024 р. № 883 Комунальне Підприємство «Полтавський обласний центр медико-соціальної експертизи» Полтавської обласної ради» перебуває в стадії реорганізації шляхом його приєднання до Комунального підприємства «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. обласної ради». Згідно з актом приймання-передачі медико-експертних справ від 20.12.2024 р. медико-експертна справа (форма первинної облікової документації № 160-3/о, затверджена наказом Міністерства охорони здоров`я України від 30.07.2012 р. № 577, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 05.09.2012 р. за № 1504/21816) гр. ОСОБА_1 разом з іншими була передана від Полтавської міжрайонної МСЕК № 1 загального профілю Комунального підприємства "Полтавський обласний центр медико-соціальної експертизи" Полтавської обласної ради" до кластерного закладу охорони здоров`я - Комунального підприємства "1-А міська клінічна лікарня Полтавської міської ради" за адресою: вул. Олеся Гончара, 27А, м. Полтава, де знаходиться по теперішній час. Тому, Комунальне підприємство «Полтавський обласний центр медико-соціальної експертизи» Полтавської обласної ради» позбавлене можливості надати зазначені в Ухвалі завірені належним чином копії документів на підставі яких було прийняте рішення медико-соціальною експертною комісією щодо встановлення групи інвалідності ОСОБА_1 .
Ознайомившись з матеріалами справи та позицією сторін, суд зазначає, що відповідно до статті 129 Конституції України основними засадами судочинства є, серед іншого, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
З метою дотримання цього конституційного принципу в частині третій статті 2 та статті 9 КАС України закріплено, що до основних засад (принципів) адміністративного судочинства належить, зокрема, змагальність сторін, диспозитивність та офіційне з`ясування всіх обставин у справі. Суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Крім того, в силу положень частини четвертої статті 77 КАС України суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
При цьому, як визначено статтею 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами.
За усталеною практикою Верховного Суду (зокрема постанови від 24.04.2019 у справі №806/2958/14, від 07.07.2020 у справі №824/717/16-а, від 21.09.2021 у справі №520/525/20, від 22.12.2022 у справі №320/6736/18, від 26.10.2023 у справі №160/6307/20) принцип офіційного з`ясування всіх обставин у справі полягає насамперед у активній ролі суду при розгляді справи. В адміністративному процесі, на відміну від суто змагального процесу, де суд оперує виключно тим, на що посилаються сторони, мають бути повністю встановлені обставин справи з метою ухвалення справедливого та об`єктивного рішення. Принцип офіційності, зокрема, виявляється у тому, що суд визначає обставини, які необхідно встановити для вирішення спору; з`ясовує якими доказами сторони можуть обґрунтовувати свої доводи чи заперечення щодо цих обставин; а у разі необхідності суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, доповнити чи пояснити певні обставини, а також надати суду додаткові докази.
Згідно з частиною третьою статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
З урахуванням наведеного, суд вважає за доцільне витребувати від Комунального підприємства "1-А міська клінічна лікарня Полтавської міської ради" додаткові докази по справі.
Керуючись статтями 2, 9, 77, 80, 241, 243, 248, 256, 262 КАС України, суд,
У Х В А Л И В:
Витребувати від Комунального підприємства "1-А міська клінічна лікарня Полтавської міської ради" належним чином засвідчені копії:
- усіх документів на підставі яких ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) було раніше встановлено інвалідність,
- всіх довідок до актів огляду МСЕК про встановлення ОСОБА_1 інвалідності,
- усіх актів огляду МСЕК про встановлення ОСОБА_1 інвалідності,
- усіх документів на підставі яких прийнято акт огляду МСЕК №1815/10 від 07.10.2024 та акт огляду МСЕК №2422 від 05.11.2024,
- ату огляду МСЕК №1815/10 від 07.10.2024 та №2422 від 05.11.2024,
- скарг ОСОБА_1 на прийняті рішення.
Визначити строк для виконання вимог ухвали суду упродовж 5 (п`яти) календарних днів з дня отримання її копії.
Роз`яснити відповідальній особі, що відповідно до частини шостої статті 80 КАС України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду, а відповідно до частини восьмої цієї статті у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та окремо не оскаржується.
Суддя С.О. Удовіченко
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2025 |
Оприлюднено | 30.01.2025 |
Номер документу | 124733322 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо охорони здоров’я, з них медико-соціальної експертизи |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
С.О. Удовіченко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні