1-в/604/7/25
У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 січня 2025 року Підволочиський районний суд Тернопільської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю
секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання фахівця ІІ категорії Тернопільського РС №4 філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області ОСОБА_4 про затримання та вирішення питання про направленнядо місця відбування покаранняв порядку, встановленому для засуджених до позбавлення волі, засудженого
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Рожиськ Підволочиського району Тернопільської області, громадянина України, освіта середня спеціальна, офіційно не працевлаштованого, розлученого, раніше судимого 23.05.2023 вироком Підволочиського районного суду Тернопільської області за ст. 309 ч.1 КК України на строк 1 рік обмеження волі, звільнений від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком в три роки, проживає за місцем реєстрації в АДРЕСА_1 ; ухвалою Підволочиського районного суду Тернопільської областівід 17.12.2024 скасовано звільнення від відбування покарання з випробуванням та направлено засудженого ОСОБА_5 для відбування призначеного вироком суду покарання,
УСТАНОВИВ:
Фахівець ІІ категорії Тернопільського РС №4 філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області ОСОБА_6 звернулася до Підволочиського районного суду Тернопільської області з клопотанням про вирішення питання про затримання та направленнядо місця відбування покаранняв порядку, встановленому для засуджених до позбавлення волі засудженого ОСОБА_5 .
Клопотання мотивує тим, що засуджений ОСОБА_5 був ознайомлений з порядком виїзду до місця відбування покарання, йому вручено припис №2, згідно з яким він зобов`язаний 09.01.2025 прибути до ДУ «Городоцький виправний центр (№131)» Рівненської області, проте станом на 16.01.2025 для відбування покарання не прибув. 16 січня 2025 року Лукасевича було викликано до сектору пробації. 20 січня 2025 року ОСОБА_5 надав пояснення, згідно з якими він самостійно до виправного центру не поїде.
В судове засідання представник сектору пробації не з`явився, надав для огляду суду особову справу №01/ОВ/2025.
Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні просив задовольнити клопотання, надати дозвіл на затримання ОСОБА_5 та направити йогодо місця відбування покаранняв порядку, встановленому для засуджених до позбавлення волі відповідно до ч. 4ст. 57 КВК України.
Засуджений ОСОБА_5 судове засідання не з`явився, про слухання справи повідомлений належним чином.
Заслухавши прокурора, дослідивши матеріали подання, суд вважає, що подання органупробаціїпідлягає задоволенню.
Судом встановлено, що ОСОБА_5 був засуджений 23.05.2023 Підволочиським районним судом Тернопільської області за ст. 309 ч.1 КК України до обмеження волі на строк один рік, із застосуванням ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з випробуванням, з іспитовим строком в три роки.
Ухвалою Підволочиського районного суду Тернопільської області від 17 грудня 2024 року скасовано звільнення від відбування покарання з випробуванням по відношенню до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засудженого 23.05.2023 вироком Підволочиського районного суду Тернопільської області за ст. 309 ч.1 КК України до обмеження волі на строк один рік, із застосуванням ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з випробуванням, з іспитовим строком в три роки, та направлено засудженого ОСОБА_5 для відбування призначеного вироком суду покарання. Початок строку відбування покарання рахувати ОСОБА_5 з моменту його прибуття до установи виконання покарання.
06 січня 2025 року ОСОБА_5 був ознайомлений з порядком виїзду до місця відбування покарання, а також був попереджений, що у разі ухилення на підставі ст. 57 КВК України його буде затримано для вирішення питання про направлення до місця відбування покарання в порядку, установленому для засуджених до позбавлення волі, що підтверджується його підпискою від 06.01.2025, письмовими поясненнями від 06.01.2025.
06 січня 2025 року ОСОБА_5 вручено припис №2 (вих.№31/41/12/1-25 від 06.01.2025), згідно з яким він зобов`язаний 09.01.2025 прибути до Державної установи «Городоцький виправний центр №131)» Рівненської області для відбування покарання у виді обмеження волі на строк 1 рік.
Відповідно до повідомлення ДУ «Городоцький виправний центр №131)» Рівненської області засуджений ОСОБА_5 в установлений термін для відбування покарання не прибув.
Прибувши до органу пробації на виклик засуджений ОСОБА_5 20 січня 2025 року надав пояснення, згідно з якими він самостійно до місця відбування покарання не поїде та просить доставити його в порядку, встановленому для засуджених до позбавлення волі.
Відповідно дост. 539 КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Відповідно до ч. ч. 1, 4ст. 57 КВК України, особи, засуджені до обмеження волі, прямують за рахунок державидо місця відбування покараннясамостійно. Уповноважений орган з питаньпробаціїзгідно з вироком суду вручає засудженому припис про виїзддо місця відбування покарання. Не пізніше трьох діб з дня одержання припису засуджений зобов`язаний виїхатидо місця відбування покаранняі прибути туди відповідно до вказаного в приписі строку. Уповноважений орган з питаньпробаціїнадсилає засудженому виклик, за яким він зобов`язаний з`явитися для вручення припису та ознайомлення з порядком і умовами відбування покарання. У разі невиїзду засудженогодо місця відбування покараннябез поважних причин або ухилення засудженого від отримання припису суд за поданням уповноваженого органу з питаньпробаціїнаправляє засудженогодо місця відбування покаранняв порядку, встановленому для засуджених до позбавлення волі.
Поважними причинами невиїзду засудженого після отримання приписудо місця відбування покаранняв призначений строк є хвороба та інші обставини, що фактично позбавляють його можливості своєчасно прибути за викликом і документально підтверджені.
Належним підтвердженням отримання засудженим припису є його підпис про отримання припису.
Ухиленням засудженого від отримання припису є його умисні дії, що унеможливлюють вручення припису персоналом уповноваженого органу з питаньпробаціїта підтверджуються документально.
У відповідності до ч. 5ст. 57 КВК України, у разі неприбуття засудженого до обмеження волідо місця відбування покараннята в разі, якщо його місцезнаходження невідоме, уповноважений орган з питаньпробаціїнадсилає органам Національної поліції подання про оголошення його в розшук та подання до суду для вирішення питання направлення засудженогодо місця відбування покаранняв порядку, установленому для засуджених до позбавлення волі. Після затримання засуджений направляєтьсядо місця відбування покаранняв порядку, встановленому для засуджених до позбавлення волі.
Згідно з вимогамист. 58 КПК Українистрок покарання обчислюється з дня прибуття і постановки засудженого на облік у виправному центрі. У строк покарання за правилами, передбаченими устатті 72 Кримінального кодексу України, зараховується час попереднього ув`язнення під вартою, а також час слідування під вартою до виправного центру.
Таким чином, вищевикладені обставини свідчать про ухилення засудженого від прибуття до місця відбування покараннявідповідно до вказаного в приписі строку, а тому вважає за необхідне задовольнити подання органупробаціїпро затримання та направлення засудженогодо місця відбування покаранняв порядку, встановленому для засуджених до позбавлення волі.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст.57,58,166 КВК України, ст. ст.369,370,372,376,537,539 КПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Подання фахівця ІІ категорії Тернопільського РС №4 філії Державної установи «Центр пробації» в Тернопільській області ОСОБА_4 про затримання та вирішення питання про направленнядо місця відбування покаранняв порядку, встановленому для засуджених до позбавлення волі, засудженого ОСОБА_5 задовольнити.
Надати дозвіл на затримання та направлення до установи відбування покарання в порядку, встановленому для осіб, засуджених до позбавлення волі, відповідно до ч. 4ст. 57 КВК України, засудженого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Строк відбування покарання засудженому ОСОБА_5 , відповідно дост. 58 КВК України, рахувати з моменту його доставкидо місця відбування покарання.
На підставіст. 72 КК України, зарахувати ОСОБА_5 у строк відбування покарання час затримання та доставкидо місця відбування покарання, з розрахунку один день тримання під вартою відповідає двом дням обмеження волі.
Після прибуття ОСОБА_5 до виправного центру звільнити його з-під варти.
Виконання ухвали доручити начальнику відділення поліції № 5 (смт. Підволочиськ) Тернопільского РУП ГУНП в Тернопільській області та органам кримінально-виконавчої системи.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не було скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
Ухвала може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду через Підволочиський районний суд протягом семи днів з дня її оголошення.
Ухвала в частині затримання підлягає до негайного виконання.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Підволочиський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2025 |
Оприлюднено | 30.01.2025 |
Номер документу | 124739940 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про направлення звільненого від покарання з випробуванням для відбування покарання, призначеного вироком |
Кримінальне
Підволочиський районний суд Тернопільської області
Сіянко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні