Справа № 366/2305/24
Провадження № 2/366/65/25
У Х В А Л А
20 січня 2025 року Іванківський районний суд Київської області в складі: головуючого судді Ткаченка Ю.В., за участю секретаря судових засідань Морозової Я.Р., розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Іванківської селищної ради Вишгородського району Київської області про визнання незаконним та скасування рішення, визнання договору недійсним та скасування права власності на земельну ділянку,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 (далі Позивач) звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 (далі Відповідач 1), ОСОБА_3 (далі Відповідач 2), Іванківської селищної ради Вишгородського району Київської області (даліВідповідач 3) про визнання незаконним та скасування рішення, визнання договору недійсним та скасування права власності на земельну ділянку.
Ухвалою суду від 07.08.2024 року позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху з наданням строку для усунення недоліків.
14 серпня 2024 року на виконання ухвали суду представником позивача ОСОБА_1 - адвокатом Бородіном А.В. до суду було подано заяву про усунення недоліків.
Ухвалою суду від 19 серпня 2024 року провадження у зазначеній справі було відкрито, ухвалено розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження та призначено до підготовчого судового засідання /а.с. 88/.
20 січня 2025 року до суду від представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Бородіна А.В. надійшло клопотання про закриття провадження у справі, так як позивач ОСОБА_1 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
У підготовче судове засідання сторони не з`явилися, про розгляд справи судом повідомлені.
Відповідно довимог ч. 2 ст. 247 ЦПК Українифіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося, оскільки сторони не з`явилися у судове засідання.
Дослідивши матеріали справи, всебічно та в повному обсязі проаналізувавши всі обставини справи, належність та допустимість доказів, суд прийшов до наступного.
Відповідно до статті 48 ЦПК України, сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач.
За змістом ст. ст. 46, 47 ЦПК України здатність мати цивільні процесуальні права та обов`язки сторони, третьої особи, заявника, заінтересованої особи (цивільна процесуальна правоздатність) мають усі фізичні і юридичні особи, а також здатність особисто здійснювати процесуальні права та виконувати свої обов`язки в суді (цивільна процесуальна дієздатність) мають фізичні особи, які досягли повноліття, а також юридичні особи. Виходячи зі змісту цих статей, стороною у справі може бути лише особа, яка має цивільну процесуальну правоздатність і цивільну процесуальну дієздатність.
Згідно із ч. 4 ст. 25 ЦК України цивільна правоздатність фізичної особи припиняється у день її смерті.
За нормами ст. 55 ЦПК України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 255 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі якщо настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які були однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Враховуючи вищевикладене, те що особа - позивач у справі помер, а спірні правовідносини не допускають правонаступництва, суд вважає за необхідне провадження у справі закрити у зв`язку зі смертю сторони у справі.
На підставі викладеного та керуючись ст. 46, 47, 55, 255, 260, 261, 354 ЦПК України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,Іванківської селищноїради Вишгородськогорайону Київськоїобласті провизнання незаконнимта скасуваннярішення,визнання договорунедійсним таскасування прававласності наземельну ділянку - закрити у зв`язку із смертю позивача.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на ухвалу Іванківського районного суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної копії ухвали.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Київського апеляційного суду або через Іванківський районний суд Київської області.
Відповідно до пункту 15.5Перехідних положень ЦПК України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи до Київського апеляційного суду через Іванківський районний суд, а матеріали справи витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Повний текст ухвали складено 20 січня 2025 року
Відомості про учасників справи:
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , адреса: АДРЕСА_1
Відповідач 1: ОСОБА_2 , адреса: АДРЕСА_2
Відповідач 2: ОСОБА_3 , адреса: АДРЕСА_2
Відповідач 3: Іванківська селищна рада Вишгородського району Київської області, код ЄДРПОУ 04358000, місце знаходження: 07201, Київська область Вишгородський район селище Іванків вул. І. Проскури, 7
Суддя Юрій ТКАЧЕНКО
Суд | Іванківський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2025 |
Оприлюднено | 30.01.2025 |
Номер документу | 124744328 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Іванківський районний суд Київської області
Ткаченко Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні