Ухвала
від 27.01.2025 по справі 420/30395/24
П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П`ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

27 січня 2025 р.м. ОдесаСправа № 420/30395/24

П`ятий апеляційний адміністративний суд в складі колегії:

Головуючого судді Єщенка О.В.

суддів Крусяна А.В.

Яковлєва О.В.

розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління ДПС в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 22 жовтня 2024 року по справі №420/30395/24 за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Сільськогосподарське підприємство «РАНЧО АГРО» до Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 22 жовтня 2024 року задоволено адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Сільськогосподарське підприємство «РАНЧО АГРО».

На зазначене рішення суду Головне управління ДПС в Одеській області 16.11.2024 року через підсистему «Електронний суд» подало апеляційну скаргу.

Ухвалою судді П`ятого апеляційного адміністративного суду від 25 листопада 2024 року апеляційну скаргу Головного управління ДПС в Одеській області залишено без руху.

Для усунення недоліків апеляційної скарги апелянту наданий десятиденний термін з дня одержання ухвали шляхом подання оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 18168 грн.

Апелянт виконав вимоги апеляційного суду, подавши у визначений строк платіжну інструкцію від 15.11.2024 року №4509 про ініціювання платіжної операції у розмірі 18168 грн. з рахунку платника на рахунок апеляційного суду.

Ухвалами П`ятого апеляційного адміністративного суду від 25 листопада 2024 року відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Головного управління ДПС в Одеській області та призначено справу до апеляційного розгляду в порядку письмового провадження.

06.12.2024 року Головне управління ДПС в Одеській області звернулось до апеляційного суду із клопотанням про приєднання до матеріалів справи платіжної інструкції від 02.12.2024 року №4809 про ініціювання платіжної операції у розмірі 3633,6 грн. з рахунку платника на рахунок апеляційного суду.

Вказані вимоги обґрунтовано тим, що в процесі підготовки до участі у справі представником Головного управління ДПС в Одеській області виявлено, що під час звернення із скаргою на рішення суду в цій адміністративній справі апелянтом здійснено сплату судового збору у меншому розмірі. Тому, з метою повного і належного вирішення справи апелянт просить враховувати доплату судового збору за подання скарги.

Перевіривши повідомлені апелянтом обставини, апеляційний суд виходить з наступного.

Відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 296 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Слід зазначити, що згідно із п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору встановлюється у сумі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, але не більше 15 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Так, предметом спору у цій справі є протиправність:

рішень Комісії від 01.08.2024 №11543869/38534281, №11543868/38534281, №11543871/38534281, №11543867/38534281, №11543870/38534281 про відмову в реєстрації податкових накладних;

рішення Комісії від 12.09.2024 №11764862/38534281 про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість.

Таким чином, вказаний адміністративний позов містить шість позовних вимог немайнового характеру та відповідно до положень п.п. 2 п. 3 ч. 2, ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI ставка судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції має становити 21801,6 грн. ((150% від 18168 грн.)*0,8)).

Однак, при вирішенні питання щодо можливості відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою апеляційним судом визначено ставку збору за подання апеляційної скарги у сумі 18168 грн.

Також, як свідчать обставини справи, здійснюючи оплату судового збору за подання скарги на рішення суду першої інстанції апелянт керувався встановленими апеляційним судом способом і порядком усунення недоліків скарги.

Разом з цим, доплаченим апелянтом судовим збором у розмірі 3633,6 грн. згідно платіжної інструкції від 02.12.2024 року №4809 досягається повна відповідність апеляційної скарги вимогам КАС України та виключаються підстави для застосування наслідків не усунення недоліків апеляційної скарги в цій адміністративній справі.

Одночасно слід враховувати дотримання апелянтом положень статті 44 КАС України в частині добросовісного користування своїми процесуальними правами і неухильного виконання процесуального обов`язку.

Підсумовуючи, колегія суддів зауважує на тому, що відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою, яка не у повній мірі відповідала вимогам КАС України, відбулось суто за арифметичних помилок суду у визначенні розміру ставки збору за подання скарги.

Натомість, до моменту виявлення арифметичних помилок апеляційним судом недоліки скарги є усунутими самостійно апелянтом і скарга є такою, що відповідає вимогам КАС України.

У зв`язку із цим, колегія суддів вважає за необхідне визнати обґрунтованими доводи апелянта та прийняти подані ним матеріали до розгляду.

Керуючись ст.ст. 44, 169, 298 КАС України, суд,

У Х В А Л И В:

Прийняти до розгляду подану Головним управлінням ДПС в Одеській області платіжну інструкцію від 02.12.2024 року №4809 про ініціювання платіжної операції у розмірі 3633,6 грн. з рахунку платника на рахунок апеляційного суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

Головуючий-суддя: О.В. Єщенко

Судді: А.В. Крусян

О.В. Яковлєв

СудП'ятий апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення27.01.2025
Оприлюднено30.01.2025
Номер документу124745596
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо реалізації податкового контролю

Судовий реєстр по справі —420/30395/24

Постанова від 31.01.2025

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Єщенко О.В.

Ухвала від 27.01.2025

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Єщенко О.В.

Ухвала від 02.12.2024

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Єщенко О.В.

Ухвала від 02.12.2024

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Єщенко О.В.

Ухвала від 25.11.2024

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Єщенко О.В.

Рішення від 22.10.2024

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Потоцька Н.В.

Ухвала від 30.09.2024

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Потоцька Н.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні