Справа №: 398/108/25
провадження №: 1-кс/398/134/25
УХВАЛА
Іменем України
"28" січня 2025 р. Слідчий суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання дізнавача сектору дізнання Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів по кримінальному провадженню, внесеному до ЄРДР за №12025121180000004 від 07.01.2025 року порушеного за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст. 190 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Дізнавач сектору дізнання Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області звернулася до слідчого судді з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів, що перебувають у володінні операторів мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »,ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_3 »( ІНФОРМАЦІЯ_4 ), з наступними ідентифікаційними даними (SIM): НОМЕР_1 , (SIM): НОМЕР_2 , в період з 00 год 00 хв 01.12.2024 року по 00 год 00 хв 22.01.2025 року, з можливістю їх вилучення.
Клопотання дізнавачамотивовано тим, що у провадженні сектору дізнання Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025121180000004 від 07.01.2025 року порушеного за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст. 190 КК України.
Дізнавач в судове засідання не з`явилася, подала заяву про розгляд клопотання без її участі, клопотання підтримала та просила його задовольнити.
Прокурор, в судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання без його участі. Клопотання дізнавача повністю підтримує.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України клопотання розглянуто слідчим суддею без виклику осіб, у володінні яких знаходяться речі та документи.
Згідно з вимогами ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому розгляді, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Статтею 40-1КПК Українивстановлено,що дізнавачпри здійсненнідізнання наділяєтьсяповноваженнямислідчого. Дізнавач,зокрема,уповноважений звертатися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотаннями про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій.
За змістом глави 15 розділу ІІ КПК України тимчасовий доступдо речейі документів є заходом забезпечення кримінального провадження.
За змістом ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Пунктом 7 частини 1 статті 162 КПК України передбачено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
Інформація, на тимчасовий доступ до якої наполягає дізнавач, відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України належить до охоронюваної законом таємниці.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Згідно з ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчим суддею встановлено, що 07.01.2025 року органом дізнання розпочато кримінальне провадження №12025121180000004 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України, а саме: 06.01.2025 року ОСОБА_4 у мобільний додаток «Телеграм» надійшло повідомлення від колеги по роботі з проханням позичити кошти, після чого остання 06.01.2025 року зі своїх банківських карток перерахувала на банківські картки № НОМЕР_3 та № НОМЕР_4 грошові кошти на загальну суму 11000 гривень. Через деякий час ОСОБА_4 дізналась, що колеги сторінку було взламано.
На підставі ухвали слідчого судді було проведено тимчасовий доступ до речей і документів по банківському картковому рахунку № НОМЕР_5 , що перебуває у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ( ІНФОРМАЦІЯ_6 ), та отримано інформацію про те, що вказаний рахунок відкрито на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , за яким закріплений фінансовий номер телефону: НОМЕР_1 .
Крім того, на підставі ухвали слідчого судді було проведено тимчасовий доступ до речей і документів по банківському картковому рахунку № НОМЕР_4 , що перебуває у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ( ІНФОРМАЦІЯ_6 ), та отримано інформацію про те, що вказаний рахунок відкрито на ім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , за яким закріплений фінансовий номер телефону: НОМЕР_2 . Також встановлено, що 06.01.2025 року ОСОБА_6 здійснив переказ грошових коштів зі свого банківського рахунку на банківську картку № НОМЕР_6 , яку відкрито в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ( ІНФОРМАЦІЯ_6 ), що має значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Дізнавач уклопотання проситьнадати доступдо відомостей, що знаходяться у володінні операторів мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »,ТОВ« ІНФОРМАЦІЯ_3 »( ІНФОРМАЦІЯ_4 ), з наступними ідентифікаційними даними (SIM): НОМЕР_1 , (SIM): НОМЕР_2 , в період з 00 год 00 хв 01.12.2024 року по 00 год 00 хв 22.01.2025 року.
Отже,слідчийсуддяприходить довисновкупронаявність достатніхпідставвважати,щоотриманнязазначеної уклопотанніінформації,маєсуттєвезначення длявстановленняобставин,щопідлягаютьдоказуванню уданомукримінальномупровадженні,такяквичерпані всііншіможливостіотримати інформаціюпроосіб,яківчинилидане кримінальнеправопорушення.Крімтого,дізнавачемдоведеноможливість використанняякдоказівзазначеної інформації,танеможливістьіншими способамидовестиобставини,якіпередбачаєтьсядовести задопомогоюцієїінформації,атомуклопотання підлягаєзадоволеннювчастині наданнядоступудоречей ідокументів, стосовно інформації про зв`язок абонентів з вищезазначеною SIM-карткою, з оглядуначасвчинення кримінальногоправопорушення, в період з 00 год 00 хв 01.12.2024 року по 00 год 00 хв 22.01.2025 року.
Відповідно доч.7ст.163КПК Українислідчий суддяв ухваліпро наданнятимчасового доступудо речейі документівможе датирозпорядження пронадання можливостівилучення речейі документів,якщо сторонакримінального провадженнядоведе наявністьдостатніх підставвважати,що безтакого вилученняіснує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
З урахування викладеного, не підлягає задоволенню клопотання в частині надання дозволу на вилучення вказаних документів, оскільки дізнавачем не доведено наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів та відповідно до ст.159КПКУкраїни тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними та зробити їх копії.
Керуючись ст. ст. 159, 160, п. 7 ч. 1 ст. 162, ст. ст. 163, 164, 166, 372 КПК України, слідчий суддя,
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання дізнавача сектору дізнання Олександрійського РВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів по кримінальному провадженню, внесеному до ЄРДР за №12025121180000004 від 07.01.2025 року порушеного за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст. 190 КК України, задовольнити частково.
Надати дозвілдізнавачамСДОлександрійського РВПГУНПвКіровоградській області:старшомудізнавачуСД старшомулейтенантуполіції ОСОБА_3 ;та/абодізнавачуСДлейтенанту поліції ОСОБА_7 ;та/абот.в.о.начальникаСДстаршому лейтенантуполіції ОСОБА_8 ;та/абозаступникуначальникаСД капітануполіції ОСОБА_9 ,натимчасовийдоступ доречейтадокументів,асаме:інформації,яказнаходитьсяу операторівмобільногозв`язкуПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »,щорозташований заюридичноюадресою: АДРЕСА_1 ;ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »,що розташованийзаюридичною адресою: АДРЕСА_2 ;ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »( ІНФОРМАЦІЯ_4 ),що розташованийза юридичноюадресою: АДРЕСА_3 ,стосовно користувачівмобільноготелефонуз наступнимиідентифікаційнимиданими (SIM): НОМЕР_1 , (SIM): НОМЕР_2 , в період з 00 год 00 хв 01.12.2024 року по 00 год 00 хв 22.01.2025 року, із наданням наступних відомостей: інформації про деталізацію з`єднань, які здійснювались з мобільних терміналів, в яких знаходиться (SIM): НОМЕР_1 , (SIM): НОМЕР_2 ,щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань, з посиланням на ретранслятор, та прив`язку до базових станцій, із зазначенням адреси місцеперебування абонента А та Б (азимут та адреса розташування базової станції абонентів А і Б) у момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання із зазначенням типу з`єднання (в тому числі і не тарифіковані дзвінки, коли абонент, який викликався, не відповів) та відомостей про власників абонентських номерів А і Б (якщо абонентські номери використовуються за умовами контракту), PIN та PUK кодів SIM-карток зазначених абонентських номерів, ідентифікатора (ІМЕІ та ІМSІ), вхідних та вихідних SMS - повідомлень (без розкриття їх змісту), інформацію про GPRS - трафіки, з урахуванням нульових з`єднань вказаних абонентів за період з 00 години 00 хвилин 01.12.2024 по 00 годин 00 хвилин 22.01.2025 року.
В іншій частині клопотання відмовити.
Строк дії ухвали два місяці, починаючи з 28 січня 2025 року до 28 березня 2025 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 28.01.2025 |
Оприлюднено | 30.01.2025 |
Номер документу | 124748008 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Стручкова Л. І.
Кримінальне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Стручкова Л. І.
Кримінальне
Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Стручкова Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні