Справа 556/3617/24
Номер провадження 2-о/556/92/2025
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23.01.2025. Володимирецький районний суд Рівненської області в складі :
головуючого судді - Котик Л.О.,
при секретарі Соловей Г.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Володимирець цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Володимирецька селищна рада Вараського району Рівненської області, про встановлення факту родинних відносин,-
в с т а н о в и в :
До Володимирецького районного суду Рівненської області звернувся ОСОБА_1 із заявою про встановлення факту родинних відносин.
Свою заяву обґрунтовує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_2 .
На випадок своєї смерті остання склала заповіт, яким все своє майно заповіла сину - ОСОБА_1 ..
Заявник не може оформити спадщину після матері ОСОБА_1 , через нотаріальну контору, оскільки не може підтвердити факт родинних відносин з спадкодавицею за наявними у нього документами, так як в них містяться розбіжності в написанні імені померлої, а саме, у його свідоцтві про народження ім"я матері записане « ОСОБА_3 », а в свідоцтві про смерть « ОСОБА_4 ».
А тому просить заяву задовольнити.
Вказана заява надійшла до суду 18 грудня 2024 року.
Ухвалою Володимирецького районного суду Рівненської області від 25 грудня 2024 року заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку окремого провадження.
Розгляд справи здійснюється за відсутності сторін, без фіксування судового засідання технічними засобами, відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України.
Заявник та його представник в судове засідання не з`явилися, надали заяву про розгляд справи у їх відсутності, заявлені вимоги підтримують, просять встановити факт родинних відносин.
Від представника Володимирецької селищної ради надійшла заява про розгляд справи у їх відсутності, просить прийняти рішення за наявними матеріалами у справі.
Суд, дослідивши та оцінивши письмові докази у справі, приходить до висновку про задоволення заяви з таких підстав.
ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть, серії НОМЕР_1 .
Згідно заповіту, посвідченого секретарем Хиноцької сільської ради Володимирецького району Рівненської області, зареєстрованого 22.11.2020 в реєстрі за №271, ОСОБА_2 заповіла все своє майно сину - ОСОБА_1 .
Відповідно до свідоцтва про народження заявника, серії НОМЕР_2 , в графі мати записана « ОСОБА_3 ».
Факт родинних відносин між заявником та його матір`ю, підтверджується копіями: паспорту ОСОБА_1 , серії НОМЕР_3 ; свідоцтва про смерть ОСОБА_2 , серії НОМЕР_1 ; свідоцтва про народження ОСОБА_1 , серії НОМЕР_2 ; заповіту, посвідченого секретарем Хиноцької сільської ради Володимирецького району Рівненської області, зареєстрованого 22.11.2020 в реєстрі за №271; свідоцтва про народження ОСОБА_5 , серії НОМЕР_4 ; свідоцтва про народження ОСОБА_6 , серії НОМЕР_5 ; та свідоцтва про народження ОСОБА_7 , серії НОМЕР_6 , де в графі мати записана - ОСОБА_8 .
Також, факт родинних відносин між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , а саме, що ОСОБА_2 є матір`ю ОСОБА_1 , підтверджується письмовими поясненнями свідків ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , справжність підпису яких засвідчено головним спеціалістом Володимирецької селищної ради Рівненської облаті.
Таким чином у судовому засіданні знайшов підтвердження факт, що має юридичне значення, а саме, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є сином померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .
Відповідно до ст. 315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами. У судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб , якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Згідно п.1 Постанови Пленуму Верховного суду України від 31.03.1995 року №5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Як зазначено у п.2 Постанови Пленуму Верховного суду України від 30.05.2008 року №7 "Про судову практику у справах про спадкування", якщо виникнення права на спадкування залежить від доведення певних фактів, особа може звернутися в суд із заявою про встановлення цих фактів, яка у разі відсутності спору, розглядається за правилами окремого провадження. Зокрема, у такому порядку суди повинні розглядати заяви про встановлення родинних відносин із спадкодавцем, проживання з ним однією сім"єю, тощо.
Відповідно дост. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно ч.1 ст.80 ЦПК України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
У відповідності до ч.1 ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті об-ставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випад-ків, встановлених цим Кодексом.
Згідно ст.89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Згідно пункту 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов`язку може змінюватися залежно від характеру рішення.
Європейський Суд з прав людини повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» (Ruiz Torija v. Spain) від 09 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п. 29).
Враховуючи вище викладене, суд оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів, у контексті першочергового, суд вважає за необхідне заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Володимирецька селищна рада Вараського району Рівненської області, про встановлення факту родинних відносин, задовольнити.
На підставінаведеного,керуючись ст.ст. ст.ст. 4, 6, 8, 10-13, 17-18, 259, 263, 264, 265, 268, 273, 293, 315, 354 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в :
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Володимирецька селищна рада Вараського району Рівненської області, про встановлення факту родинних відносин, задовольнити.
Встановити факт, що має юридичне значення, а саме, що ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , є матір`ю - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Рішення суду може бути оскаржене до Рівненського апеляційного суду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення, шляхом подачі апеляційної скарги через Володимирецький районний суд Рівненської області.
Згідно п.15.5 Перехідних положень ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: Котик Л.О.
Відомості про учасників справи:
Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , житель АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_7 ;
Заінтересована особа: Володимирецька селищна рада Вараського району Рівненської області, місцезнаходження: селище Володимирець, вул. Повстанців,21,Вараського району Рівненської області.
Суд | Володимирецький районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 23.01.2025 |
Оприлюднено | 30.01.2025 |
Номер документу | 124750614 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Володимирецький районний суд Рівненської області
Котик Л.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні